Potrebujem uz konecne pomoc (DYSPEPSIA - zaludok)

Príspevok v téme: Potrebujem uz konecne pomoc (DYSPEPSIA - zaludok)
houbar

dobry den,
mam 16 rokov,uz 7 mesiacov trpim dyspepsiou zaludka (navrat stavy z dvanastnika do zaludka) a tak kazde rano trpim bolestami brucha priblizne do druhej hodiny poobede potom je to uz celkom v pohode.. najhorsie je ked som hladny.. venujem sa posilnovaniu a velmi ma to obmedzuje :( na gastre mi predpisali helicid a ganaton (nepomaha).. prosim Vas napiste nejaku radu alebo nieco ked ste sa s tym stretli ..velmi by mi to pomohlo.. lebo uz neviem co dalej..

Dakujem

houbar

a este doplnam ze som si zaobstaral tie enzymy - PANCREOLAN FORTE ..dufam ze to je dobre

neskor dam vediet ako na tom som

[zruseny12]

mal by sa brat pred jedlom...vecer..pozri si aj letak,tam by to malo byt napisane...
ja som ho brala vecer...
ale tusim,ze sa ma brat aj rano aj vecer...
to uz zalezi na tebe,ci ho budes brat len vecer,ci aj rano a vecer...

[zruseny12]

tak pri piti mlieka,ze vraj su hnacky atd.ked je clovek alergicky na mlieko...
ale vies,u mna to bolo tiez zvlastne,ze som alergicka na ml.bielkovinu kazein...pila som a aj jedla vela mliecnych vyrobkov a ja som nic nemala ziadne priznaky,/A CIM MI BOLO HORSIE,TYM VIAC SOM JEDLA MLIEC.VYROBKOV KOLI VAPNIKU/ako hnacka atd.skor sa mi robievali bolestive vyrazky alergicke a casom-rokmi mi to znicilo cele travenie,creva a s toho mi zacali rednut kosti atd.a plno dig.koli tomu mam,lebo mi nevstrebavali creva vitam.a miner.

minule som citala,ze ked si chces zistit alergiu na mlieko,tak staci ho vynechat tak na 4dni...potom si dat pohar mlieka a ked ta bude boliet brucho,alebo budes mat hnacku...tak ,ze vraj je clovek na mlieko alergicky/ale ci je to na 100% UCINNE TO NEVIEM.../

a k tym ENZYMOM musi pytat TRAVIACE ENZYMY v lekarni...
inak da sa aj cez internet...urcite...

houbar

dakujem opat.. a k tym alergiam - denne vypijem minimalne liter mlieka kedze mi chuti a ma vela bielkovin a tazktiez vela jogurtov a nejaky tvaroh.. a nijaku reakciu na to nemam, to by bolo keby som zistil ze som na tieto vecne vyrobky alergicky ked ich jem uz pomerne dlho neskutocne vela.. ale to by som nejako zistil nie?su nejake priznaky?

a este posledna vec, ako sa mam potom dostat k tym traviacim enzymom ? cez internet? no dnes ma mamka ist po robote do lekarne tak dam vediet ci nieco nasla

a dakujem velmi za tie clanky urcite sa na to pozriem

[zruseny12]

HOUBAR
este velmi dolezite je,si dat zistit v prvom rade ci nie si alergicky na
lepok
laktozu/mliecny cukor/
kazein/mliecna bielkovina/
aby si si bol isty,ze tym si nedrazdis travenie a aj cele telo...ked to jes...
lebo ked mas ten problem tak treba zistit pricinu,peco to mas...
mam tu este doma velmi dobre casopisy,ktore mi chodia...a tam je tiez velmi vela dobrych rad...

napr.nie je dobre jest
maso
syry
vajcia
mast
biely chlieb
pecivo
cestoviny
strukoviny
cokolada
keksy
sytene napoje
a pochutiny/kava,alkohol/
tieto potraviny su prekyslujuce

dobre je jest
mlieko,jogurty
rastlinne oleje
zelenina-okrem strukovin
zemiaky
cesnak
psenicne klicky
psenicne otruby
produkty zo soje
ovocia-citrony
kokosove orechy
avokado
grapefruit
gastany
mandle
banany
su to veci,ktore su velmi dobre pre telo na vyrovnanie ACIDO-BAZICKEJ ROVNOVAHY

najlepsie by bolo keby si mal tieto casopisy a precital si to sam...
ak by sa dalo najdi si v GOOGLE

CALINEWS/CASOPIS Z JUL-AUGUST 2008/
nazov clanku je....ACIDOBAZICKA ROVNOVAHA str.8

a casopis CALINEWS/Z JANUAR-FEBRUAR 2009/
nazov clanku ALKALIZUJUCA ZIVOTOSPRAVA STR.6

[zruseny12]

este hadam to,ze
okrem tej knihy mi hodne pomohli MIRA,RNG,DAMIAN RADCA...

tiez velmi vedia poradit ohladom nejakych veci...
ja som tento problem zacala mat v tehotenstve r.1996 a ta kniha sa mi prave dostala do ruk TAK MI VELMI POMOHLA...
no a necele 2roky je tomu ako som sa dostala na internet,tak tam mi dost pomohli aj tyto ludia,co pisem...
a vela treba citat casopisy kde su rady o traveni atd.
musis prist na to hlavne sam,co tvojmu telu robi dobre a co zle a hlavne to nevzdat,lebo potom sa to moze rozrast do vecsich problemov,ako mam ja...
este raz VELA STASTIA...

[zruseny12]

HOUBAR
vobec nemas za,co....ja ta chapem viem ake to je...cloveka to obmedzuje vo vsetkom...
rano ked vstanes daj si pohar vody a banan je velmi dobry na ranajky hned z rana...utisuje zaludok,vyrovnava kyslost v zaludku,dodava silu a energiu/dokonca prave ty ked sportujes ti pomoze,lebo obsahuje vit. B6,a ten je potrebny pre spravne fungovanie svalov...
len banan musi byt zrely,lebo ked nie je zrely,tak sa ti v zaludku nerozlozi a potom ti bude tazko na zaludku...zrely je ked su po nom take cierne fleky-bodky/len dnu nesmie byt cierny/
prajem ti aby si si nasiel sposob ako sa s toho dostat a nech sa ti dari...
este k tym TRAVIACIM ENZYMOM,neviem ci ich najdes v normalnej lekarni,ale sak skusaj...

houbar

mariaa dakujem Ti krasne za vsetko,

urcite si to pozriem.. zajtra idem do lekarne po tie enzymi pretoze dnes ked som isiel do jednej nemenovanej tak tam boli same mlade holky a pozerali ze co to vobec chcem ..ja len dufam ze sa to zlepsi kedze sportujem a dost ma to obmedzuje kedze sa rano nemozem najest a ako sa hovori rano robi den

DAkujem este raz!