sosovky-prespavat?

Príspevok v téme: sosovky-prespavat?
peter 9898

zdravim vas,
potrebujem poradiť :(
dnes som bol u doktora s ocami, a zabudol som sa opytat na jednu vec:
mozem ked pridem domov poobede si ist pospat na cca 2hodinky aj so sosovkami? alebo ich musim dat aj vtedy dole?
lebo našiel mi v očiach ze mam popraskane nejake žilky... ze som nosil 2tyzdnove sosovky aj 30dní atd. :(

peter 9898

aj mna to napadlo,ved ako inak..
kupiť si teda 1 balicek -1,75 a druhy balicek -2,0 a davat si to tak...
------
samé baby mi tu odpisuju, normalne som z toho štastny :D :D :D

minnie mys

No, ja ked som zacala pouzivat sosovky, tak som sa lekarky pytala, ci je nutne si ich vyberat pocas par hodinove spanku (poobede) a ona mi vravela, ze nie, ze sa mi moze iba stat, ze bude citit suchost oci - mam zacat viac mihat, alebo si nakvapkat nieco, neviem co, nikdy som to nepouzivala...miham, a po case to zmizne...
Ja si sosovky necham sem-tam na aj na noc, ale velmi ojedinele... Napriklad s mesacnymi sosovkami mozno prespim tak 2-3 noci (max), ale to najma vtedy, ked som napriklad dlho hore a rano skoro vstavam, do skoly a tak, tak sa mi to neoplati vyberat iba na nejake 4 hodiny.
Inac...mesacne sosovky aj ja pouzivam dlhsie ako mesiac.

zjuzjika

ja mam na lave oko -0.75 a na prave -1,75 a normalne mi ocny lekar objednal z kazdeho balik sosoviek a dal mi aj aky kalendar, kam si to znacim, lebo ja mam mesacne sosovky, a aby osm vedela,kedy uplynie ta doba, lebo nenosim ich kazdy den, ked som doma, tak si dam iba okuliare....

peter 9898

no mne ide o to,ze ci to nema nejaky dlhodobejsi negativny vplyv na oči,ked to robim stale,lebo dnes mi ten doktor oznamil dost nepekne veci,ze ked sa mi to nenapraví,tak budem muset skoncit so sosovkami atd.
ze to bolo tym, ze som nosil 14denne sosovky, az 30dni. sak do riti,ale prvy krat mi take predpisal, ze na mesiac..tak som to tak nosil...
inak neviete ako sa kupuje ked mam jedno oko -2.0 a druhe -1.75 ? lebo vzdy doteraz som kupoval len -1.75 cela krabicka. asi dost blba otazka :D :(

zjuzjika

jasi tiez poobede vzdy schrupnem aj so sosovkami, a nic sa nedeje, len mam niekedy pocit ze sa musia dostat do normalu aj s mojim videnim...a raz som si ich zabudla vybrat na noc a rano uplne v pohode...takze nemaj strach, nic sa nedeje

ajjja

ja mam sosovky kt. mozem nosit nonstop 24hod.denne a mesiac vkuse..ale ja si ich aj tak v noci vyberem aby si oci oddychli..ked si pospim tiez su trosku suche oci,tak niekedy si na prst dam trosku roztoku a prejdem po oku a je to v pohode..

peter 9898

dik za odpoved.
no ja vzdy ked si trochu pospim a zobudim sa tak mam oci uplne cervene... suche... ale za chvilku tiez sa mi to napravi. preto sa pytam :(

adkaaa

cau peter ja sice nie som doktor tak neviem ci je to dobre ale ja si casto zdriemnem bez toho aby som si ich vyberala. ale potom ked sa zobudim mam obcas taky divny pocit akoby som mala suche oci ale to za chvilocku prejde:) a tiez pouzivam sosovky dlhsie ako by som mala, ved take dvojtyzdnove to by mi jedno balenie vydrzalo strasne kratko