ľúbim ho, ale ubližuje mi...

Príspevok v téme: ľúbim ho, ale ubližuje mi...
jasmika

Ahojte. Môj problém spočíva v tom, že môj manžel je čoraz viac agresívnejší. Nahnevá sa pre maličkosti. Veľmi ma ľúbi, to viem, az prehnane je na mne závislý, ale keď sa u nás strhne hádka, tak niekedy aj s fackami. Ďá sa s tým ešte niečo robiť???Zatiaľ nemáme deti a niektorí mi hovoria aby som od neho odyšla,že mi nič v tom nebráni, ale ja mám pocit, že nemám kam ísť. Keby som mala deti tak by som bola viac rozhodnutá odíjsť.

cajik

Ja mam pocit ze sice chcela radu,ale asi sa chcela len utvrdit v tom,ze to nema hadzat hned za hlavu a odist,ale bojovat..A akonahle pocula triezve nazory,tak nebola schopna si to pripustit,a uz sa o tom nechce bavit.Komu niet rady,tomu niet pomoci. Vies jasmika,mi ti tu mozme povedat len objektivny nazor cudzich ludi.Nemozme ti prikazat aby si od neho odisla.Ani ta donutit.Chce sa mi este dodat,ze "Mudry sa uci na chybach inych,a hlupy na vlastnych".Tak by si mozno mala zvazit prave ten objektivny nazor viac,ako nazor niekoho z blizkeho okolia.Za dvere ti do bytu aj tak nikto nevidi.Ja by som ti poradila precitat si na nete pribehy tyranych zien,a velmi rychlo zistis,ze vsetky sa napadne podobaju na ten tvoj.Vzdy sa to zacina fackami.

Ale jasne,nemusis hadzat flintu do zita hned.Porozpravaj sa s nim o tom,a uvidis ako zareaguje.Pravdepodobne sa zlakne ze by si mohla nechat a bude slubovat hory-doly o tom ze sa zmeni.A ty mu to samozrejme uveris (co ti ani nezazlievam,lebo ked niekoho lubis a mas s nim co-to odzite,tak je dost tazke pripustit si ze to nie je take idealne ake by to malo byt),a po par dnoch/tyzdnoch ta mozno udrie znovu. Ale vtedy by si si uz mala uvedomit,ze to uz o niecom hovori.A neprijat ospravedlnenia ze "to uz nikdy neurobi".Urobi,to mi ver.

(Ktovie ci toto este jasmika cita..)

playplay

je agresivny a nevie sa ovladat. potom ma vycitky svedomiaa seka dobrotu, mozno uprimne,alebo aj zo strachu, ze by mu "usla zena"-velka to hanba pre chlapa.

Ked pridu deti, budes nacisto pod jeho kontrolou a po fackach uz nebude sekat dobrotu, ved naco, sak s deckom utiect je problem a zeny to nerobia z roznych dovodov.
Tu ti ludia napisali viac menej jednonacne, co sa ti asi moc nezda. Ale pisu na zaklade skusenosti zo zivota.Nedaj sa opit rozkom, nejakymi darcekami, vyletmi, umytim riadu a pod.-to inac robia aj iny milujuci manzelia a pritom neotlkaju svoje zeny.
Pomoc v domacnosti, darceky....nie je predsa dokaz len lasky , a je v slusnych rodinach, kde nie je nasilie.
Pises o detoch. Teraz sa vyhovaras na deti, ktore este nemas. ked budes mat deti, budes sa vyhovarat na deti, ktore uz mas.
A poviem ti jedno, nie je nic horsie , ako ked vidi dieta, ze jeho matku otlka jeho otec. Svojim detom das vlastne prvu facku do zivota, ktoru budu opatovat na svojich blizkych neskor.
Preco sa bojis samoty? Byt chvilu sam bez partnera, nie je predsa tragedia.
Sa mi zda smiesne a lacne, neodist od niekoho, len o strachu, ze budes sama.
Kolko zien je rozvedenych, ziju same, po case si najdu novych partnerov a niektore uz nechcu v zivote chlapa ani vidiet. Mozno prave preto, ze ked boli mlade, mali podobny problem, ale hrali sa na samaritanky vztahu a potom uz nevedeli alebo nemohli cuvnut.
precitaj si vsetky prispevky , viackrat, su skutocne dobre a zacni rozmyslat.
O tyranych zenach sa hovori vela, av kazdom pripade to zacalo len obycajnou fackou, fackami, ...............

zajkobez

zbal veci a odid od neho kym nieje doma... kym je v praci alebo tak aby ta nestihol este strepat...tym je to lepsie ze nemas deti...aspon sa nemusite o ne sudit a tak a nemusis ho uz nikdy vidiet... jedine tak na sude kde vas rozvedu... ako dovod rozvodu daj ze ma z teba fackovacieho panacika... pochybujem ze je to laska ked ta mlati... mozno je ale chora...

inka

jasmika,ty mas obrovsky strach to riešit.
ty sa jednoducho bojis.nezazlievam ti to ani ti to nevycitam.my zeny sme uz raz take.reci kopec ale skutek utek.
vidis vo vasom vztahu len to pekne a to vyvyšuješ nado všetko a tak je to spravne.chces situaciu riešit,otazka je ci ju aj on chce riešit.co na to hovori tvoj manzel na toto vsetko?asi sme ta vyšpičkovali a bojiš sa dalej reagovat.ty tu pravdu vidis a viem že sa bojiš.bojiš sa riešit radikalne tu situaciu,jedine co ti naozaj mozem poradit je postavit sa a povedat si razne co ocakavas od tohoto vztahu.my tu nevieme kopec okolnosti pri ktorych dochadza u vas k hadkam a nakoniec aj k tym spominanaym fackam.z vlastnych skusenosti viem,ze donutit chlapa aby isiel do poradne je umenie,ale ak to dokaze tak potom dokaze aj tu lasku k tebe.inu radu ti tu neviem zial dat,ale ja osobne si myslim,ze je to jedina vec ,ktoru mozes pre svoje manzelstvo urobit:donutit ho aby isiel do poradne/co je mimochodom dnes uz uplne bezne/a tym zachrani vaš vztah a tak ti dokaže ako ta miluje,alebo mu postači vas rozhovor a uprimne ulutuje ako s achoval grobiansky.na tebe bude zaležat ako ta presvedči a čo ti bude stačit ku štastiu.poznam vela žien,ktore žiju v takom vztahu,nadherne dovolenky,kopec drahych handier,dobre auto a ked na ne pozries vyzeraju aj štastne.a clovek by sa ich aj spytal,čo im chyba,že si to nevedia užit,niektori dokonca povedia,že od dobroty nevedia co uz so sebou.ale niekotri vieme,že za dverami maju peklo z ktoreho nevedia vyjst.prajem ti aby si take dvere nikdy nemusela zatvarat.

jasmika

Prepáčte mi ale už sa nechcem o tom baviť na tomto verejnom fóre. Ak chcete môžete mi napísať mail...Ale ďakujem Vám všetkým naozaj...

jasmika

že mám pocit, že je na mne trochu závislý, tak to je asi z toho, že všade chce chodiť so mnou, prezváňa mi a vola dosť často keď som v práci. A nenecháva na mne všetku robotu, práve naopak, snaží sa mi pomáhať či už s domácimi prácami, alebo ma berie na výlety a tak podobne. Napríklad nekontroluje ma koľko miniem peňazí, ale sám mi povie aby som si kúpila niečo.Som z toho zmetená, ale nechcem hádzať flintu do žita.