Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PITIE KÁVY!

ajja111

preco o tom pisete ako by to bola nejaka droga? ja nefajcim ale kavu si dam kazdy den.. rano v praci a poobede... najradsej presso, kupila som si kvoli tomu pressostroj, lebo ho zboznujem :))
nemyslim si ze skodi, pokial je s mierou.. tiez mam nizky tlak inak.

zuzana12345

kávu nikdy v reštaurácii nepijem.Ja ku káve potrebujem svoje pohodlie trebars v lete niekde na záhrade alebo hoci aj na balkóne.Tiež pijem len nesku alebo ľadovú kávu.Kávu si dám až poobede keď prídem z práce.Nepripadám si ako kávičkárka nie som od nej závisla.Paradoxom je že kávu som začala piť,až keď som prestala fajčiť

zjuzjika

hm, same kavickarky...ja osobne kavu nemusim, nijak zvlast mi ani nechuti...mozno raz za cas si dam vonku niekde ale doma mozno raz z apolroka a to len ranajkovu kavu.... a vela mlieka

jaja-jaja

Ja zbožňujem kávu. Vypijem minimálne 3 denne. Môžem ju vypiť aj o pól noci a nemám problém zaspať. Je to moja maškrtka.

sedamdana

Ja pijem kavu doobedu asi tak o 9:30 - nesku bez cukru. A potom niekedy doma popoludni 3v1 alebo nesku s vela mliekom a lyzickou cukru. Ale kava je u mna skor zamienkou - hovori sa, podme na kavu, ale nikdy si kavu v restike nedam... Napr. vcera ani dnes som ju este nemala. Nie som na nej zavisla. Nechybala by mi k zivotu. Keby som to tak vedela o cigaretkach povedat :))) Dakedy som pila len srotovu, neska mi smrdela. Ale teraz uz srotovu vobec, len ked mam nizky tlak - co je zriedka. A nemyslim, ze skodi. V zdravej miere skor pomaha.

......

ja som začala piť kávu až keď som mala 35rokov.Pijem len nesku ráno a potom poobede ale vtedy si tu kávu vychutnám a normálne sa na ňu teším je to u mňa taký rituál,keď si sadnem a vyložím nohy.Nepijem žiadne "smrťaky".V robote si dám sem tam z automatu.

jajka001_

ja pijem spravidla jednu kavu rano, obcas aj poobede. ale minule sa mi minula kava a nechcelo sa mi kupit novu, tak som fungovala len na zelenom caji a slo to:)

kuki

Pijem nesku Velvet 1-2x denne.nemyslim že káva je zdraviu škodlivá. Naopak je zdrava:

Uskutočnené výskumy poukazujú na to, že okrem ochrany proti chorobám má káva pozitívny vplyv aj na iné ľudské činnosti. Štúdie v športovom lekárstve potvrdili už známu skutočnosť, že kofeín obsiahnutý v káve zvyšuje výkony a vytrvalosť v priebehu celého cvičenia, zlepšuje koncentráciu, znižuje únavu a zvyšuje pozornosť.Káva redukuje riziko cukrovky viac ako o 60%.„Káva obsahuje štyrikrát viac antioxidantov ako zelený čaj“, hovorí sa vo výsledkoch výskumu vo Švajčiarsku.
Samozrejme netreba to prehanat a pit ju až 6x denne:-)

slnko331

ja som na tom tak isto, rano musim vypit aspon do 09.00 jednu kavu s mliekom koli tlaku a po obede si davam meltu, kebyze si dam po obede kavu, tak nespim a chodim celu noc jak matoha po dome.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

PITIE KÁVY! - Fórum - ZDRAVIE.sk