Gastroenterologické vyšetrenie - kolonoskopia

Príspevok v téme: Gastroenterologické vyšetrenie - kolonoskopia
milaia

Dobrý deň.Za dva týždne mám ísť na kolonoskopiu.A ako inak riadne sa bojím.Už som o tom čo to čítala a dočítala som sa aj o možnosti anestézi ale mne tam ponúkli len možnosť injekcie.Ako to prebieha?je to veľmi bolestivé?alebo len nepríjemné?ako dlho to asi trvá?ako to prebieha?prosím kto má skúsenosti napíšte...veľký strach mám aj z tej očisty den pred tým..preháňadlo a 3 litre vody ved tam ani neprídem neviem si predstaviť tú cestu autobusom do nemocnice...

kolono

bola som na kolonoskopii ta priprava nebola tak hrozna pri anestezii to bolo dobre a po vysetreni som sa citila dobre

milaila

ahoj, ja som pred dvoma dňami absolvovala kolono, musím Ti povedať, že to bolo dosť nepríjemné, ale dalo sa to zvládnuť. O tom, že sa to dá aj pod anestézou, som sa dozvedela až v čakárni pred vyšetrením. Žiaľ nepochválili sa, že to sa dá aj pod anestézou, ale platí sa zato 70 Euro.(Šaca Nemocnica)!!!! Najhoršie bolo to pitie šaratice, tá predpríprava u mňa dopadla dosť zle, bolo mi zle, zvracala som,takmer som skolabovala, asi som bola dehydrovaná. Prajem veľa šťastia, hlavne, že bude dobrý výsledok!!!!

funny

Not ja som bola v Novamede v BB. Mno prvý krát mi chcela niečo strkať do zadku ženská ale som kukla na ňu reku čo to....veď som mala vývod :-DD
To mi fotili brucho a hlavne teda to črevo jak sa to zrástlo a tak, lebo som mala po op. vysoké horúčky a nevedeli zistiť z čoho.
Druhý krát som bola 11/2008 na CT pred operáciou, to mi kukali brucho a zistili nádory atď.
Mno a teraz idem na CT do Národného onkologického centra v BA kde sa mi znova kuknú na brucho a či nádory rastú a tak, lebo jeden mi obrastá kľučky tenkého čreva.

notak

funny,neviem odkial si, alebo kde si bola na CT? ale ked som sa informovala ohladom vys.HČ pomocou CT dostala som taketo info ze sa do creva/tusim vycisteneho?/ uz si presne nepamatam fukne cez konecnik vzduch aby sa steny od seba rozsirili a bola lepsia zobrazitelnost no a potom sa vysetruje ako na CT/neviem,nebola som/ no a popis tusim za 2 dni...
takze ty si to mala asi v nejakom modernejsom centre

funny

No ale pri CT ti nemajú prečo nafukovať brucho. Však CT je niečo také ako rentgen len modernejšie a presnejšie. Možno som mala byť na lačno, to si nepamätám, ale inak žiadna príprava. A na CT sa chodí na hocičo, nohy, ruky, hlavy, ucha, prsta na nohe a tak.

notak

funny takze ziadna speci predpriprava predtym? nic?teda myslim na crevo, nemalo by byt prazdne-alebo aspon dieta ci lahsia strava predtym, ci aspon 3-4 hod nejest a tak. a nenafukli ti predtym crevo vzduchom pre lepsiu zobrazitelnost? lebo tak viem ze ked vysetruju crevo pomocou CT,tiez by malo byt ciste-teda komplet vyprazdnene a roztiahnute-preto ten vzduch. no a vysledok-teda popis ti daju az neskor,ked to spracuju,teda nie hned ako na kolono.
ale mozno je rozdiel pri vysetreni creva hrubeho a tenkeho-to neviem

funny

CT je normálka. Pichnú ti do žily kontrastnú látku, predtým musíš vypiť skoro liter humusu, asi tiež kontrastná látka, ľahneš si na taký úzky stôl a "fotí" ťa to.