Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Moje skúsenosti zo sutentom

Príspevok v téme: Moje skúsenosti zo sutentom
ferrino

Konečne Vám môžem niečo napísať o mojich problémoch z užívaním sutentu.Moje hlavné boli z trombocytmy,pokožkou,aftamy a vysokým tlakom. Počas užívania sutentu som mal nízke hodnoty trombocytov,ale počas prestávok sa to ako tak vrátilo do tých minimálných hodnôt.No a na to som nič nebral.Pil som akurát celý čas žihľavový čaj a zelený.Tieto som po týždni striedal.Čo sa týka pokožky tak problém bol v strašne suchej,a hlavne popraskanej pokožky a to na chodidlách a dlaniach,až do krvy.No a lupiny vo vlasoch.Moja rada,alebo čo mne pomohlo:tri razy do týždňa magnéziová kúpeľ,každý deň sprcha a močenie nôh v magnéziovej soli,následne po umytí som sa natieral masťamy a to:panthenol forte 2%,excipial mastný krém,excipial U lipolotio.Toto som striedal.Výsledky sa dostavili do dvoch mesiacov a do pol roka sa to zlepšilo o 70% a to sa dá už s tým žiť.Další problém boli afty v ústach a suchej nosnej sliznice tiež bolesť jazyka.No na afty som používal Salvia natura ústný sprej a do nosa Vincetka nosný sprej.Do mesiaca sa mi to zlepšilo,omnoho lepšie sa spalo (chrápanie)a dýchalo.No a na vlasy som tiež používal tie masti.Večer po umytí som ich vtieral do vlasov.Ráno znova vtrel ,večer umyl a znova vtrel do vlasov.Bolo s tým spústu roboty a špinavých plachiet,ale pomohlo to.Ešte som si dvakrát do týždňa umyl vlasy žihľavovým čajom alebo čerstvou.Cez zimu som si ju pestoval.No a hlavný problém nastal po 9-tom balení sutentu,keď mi začal stúpať tlak,ktorý sa vyšplhal na 200/145.Poviem Vám to boli muky čo som prežíval.Interné,nefrologia,urologia,kardiologia,onkologia,z toho tlaku všetky výsledky zlé.Začali mi dávať lieky od tlaku no bez úspechu,a bolo ich neúrekom.Na toto radu nemám,akurát prísna dieta a bez zrnka soli.No aj tak som to ešte vydržal(neviem ako)a využival ešte 4 balenia.No musel som zo sutentom prestať.Vysoký tlak mi ničil ľadvinu čo mi zostala.Mám len jednu.Takže po trinástich baleniach som prešiel na nový liek(tiež tabletky)Nexavar 200mg.Po tomto mi už tlak klesnul na 145/95 a to sa dá prežiť.Tento liek som užíval rok,teda dvanásť balení.No a s tým som si tiež užil.Dal mi tiež zabrať.No a dnes po roku mi ho prestali dávať.Z CT-vyšetrenia mi zistili že liečba bola úspešná.Čo sa týka nalezov v brušnej dutine je to v norme a nálezy na pľúcach sa ustálili a nemenia tvar.Takže po troch rokoch užívania tabletiek (spolu ich bolo 1734 kusov) mám tri mesiace pauzu (konečne prázdniny),potom na CT no a uvidíme.Dám vedieť.Mrzí ma to,ale tento mesiac bol nabitý vyšetreniami tak sa ozývam až teraz.Dúfam že Vám to pomôže ak budete mať tieto problémy.Držím palce a nebojte sa všetko dobre dopadne.ferino.

Lachesis

Zdravím Vás. Najprv by som Vám chcela zapriať Veľa zdravia a sil a tiež by som sa chcela opýtať ako sa Vám k dnesku darí? Dúfam že už ste z kola von a nemusíte už podstupovať žiadnu takúto ďalšiu liečbu. My bojujeme. Otec (61rokov) mal rakovinu obličky v rozsiahlom štádiu a začiatkom minulého roka mu ju vyoperovali. Má metastazy na pľúcach drobné roztrúsené. Po operácii začal brat Votrient. Po nejakom čase mu ho stopli lebo mu veľmi zvyšoval krvný tlak. Potom mu dali Afinitor ale po nejakom čase sa dostavili opäť problémy s tlakom. Potom mu doktor predpísal onko-liek Inlyta, tento ale nanešťastie poisťovňa Dôvera neschválila takže sme ho nemohli odskúšať a teraz dostal Sutent. Berie ho 5 dní ale opäť ho odstavil lebo mu robí veľké problémy s tlakom. Pre informáciu uvádzam že otec ma okrem problému s tlakom i cukrovku, a dnu. Je to už cca 18 mesiacov ale stav sa nezlepsuje, skôr sa \'udržiava\'. Pomôže nám akákoľvek informácia či pomoc. Ďakujem. Ivana

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Moje skúsenosti zo sutentom - Fórum - ZDRAVIE.sk