Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PSYCHOTERAPIA U PSYCHOLOGA-ako by mala správne prebiehať?

Príspevok v téme: PSYCHOTERAPIA U PSYCHOLOGA-ako by mala správne prebiehať?
janushka00

Ahojte, chcem sa spytat, ako by asi mala prebiehat taka psychoterapia u psychologa.. Ja som musela v kratkom case prekonat nezvladnutelne zivotne situacie, vysporiadat sa s obrov. stratami a myslela som, ze to zvladnem sama. Nezvladla, depresie stupali a myslienky na samovrazdu tiez. Tak som bezala za psychologickou, ze mi pomoze terapiami, pretoze lieky brat zo zdrav. dovodov nemozem. No miesto toho, so mnou nejako prekonavala moje depresie a strach a doterajsie problemy z toho vsetkeho vzniknute, tak ma sice objednala na sedenie, ale vytvarala mi v podstate dalsi problem - a to, akoby ma chcela odlucit od cloveka, ktory mi jediny ostal na svete. Proste ma stvala proti nemu. Takze vlastne cele to sedenie prebiehalo tak, ze sa spytala, co mam nove a potom to zacalo, ukazovanie vsetkych moznych zlych vlastnosti na priatelovi.. Pritom keby som nemala jeho, uz si to davno hodim. Myslela som, ze mi pomoze, ale citim sa ovela horsie, viac myslim na samovrazdu, lebo mi vlastne stale nasilu vstepuje nazor, ze vlastne uz nemam na svete nikoho. Preto som sa rozhodla, ze tam prestanem chodit a pojdem k inej. Co by som mala podla vas urobit? Aky ma vlastne zamer? Viem, ze moje problemy nepoznate, ale myslela som, ze bude liecit moje stavy uzkosti, depresiu, strach z priestorov, kde som sama a pod. No miesto toho ma obera o poslednu radost zo zivota. Skutocne neviem, co dalej. Toto som necakala, myslela som, ze mi po tych sedeniach bude lepsie :((

alz-bee

Ja som ku psychologicke chodievala, ale uprimne povedane-nepomohla mi. Ja som tam praveze nerada chodila...okrem rozpravania na mna skusila jednu terapiu-zavrela ma do jednej miestnosti, zabalila do deky a pustila mi daku meditativnu hudbu a jedna zenska mi z tej pasky rozpravala, ze teraz uvolnite pravu ruku, teraz lavu...proste som sa mala pri tom uvolnit, ale po pravde, ja som sa tam len smiala, lebo mi to bolo smiesne, ze som tam taka zakuklena v tej deke:-D...ale da sa povedat, ze v podstate som sa tam zrelaxovala, lebo ved aj smiech je relax:))
Potom raz na mna skusala taky tah, ze som sa postavila pred nu a ona zacala vydavat nejake pazvuky a rukami okolo mojho tela prechadzala...to neviem, aky malo mat efekt...
Ale mozno mi zato tie psychlogicky nepomohli, lebo som tie triky na zrelaxovanie nebrala vazne. Bola som este len v puberte...
Ale napr. mojej mamke pomohli. I ked no..pomohli, ako pomohli...poslali ju lezat na psychiatriu, lebo mala depresie a mozem povedat, ze keby nebola na psychiatrii, tak by asi uz nebola medzi zivymi :-(...tiez mala samovrazedne sklony..najprv chodila psychlogicke, potom psychiatricke a ked jej uz nepomahali ani predpisane antidepresiva, poslali ju tam..
Kazdopadne ked ti tvoja psychlogicka viac berie, ako dava, tak ju zmen...
Drzim ti paste a prajem vela psychickych sil:-)

janushka00

a ked ste niekto boli u psychologicky, tak ako to tam prebieha taka ta terapia? tiez rozhovoorm ci existuju aj ine techniky? myslite, ze hypnoza dokaze pomoct prekonat napr. strach z niecoho, alebo sa s niecim zmierit?

janushka00

dakujem za nazory. Som zo Zilin. kraja. No ide o to, ze som mala uplne ine problemy, uplne ine starosti a ked som jej na zaciatku o nich hovorila, tak sa ma pytala, ci vlastne este niekoho mam a ja, ze priatela, fakt, ten jediny ma drzi nad vodou a povzbudzuje, ze bude lepsie,lebo ja uz vidim vsetko negativne. A ona, ze ot je fajn a nech si do dalsieho sedenia napisem zoznam, coho sa bojim a tak. Tak som ho napisala, lenze to 2. sedenie bolo take 15min, lebo jej zazvonil tel. a ona-ze musi k notarovi.. Tak skoncilo. A tie dalsie sedenia-ona proste riesi to, hoci ja som sa ani slovkom nezmienila o problemoch s priatelom,lebo ani zatial ziadne nastastie nemam, praveze naopak, pomaha mi riesit moju zivotnu situaciu a ona zacala sama od seba o nom nejako rozpravat a ani ho nepozna a vytvara rozne jeho fiktivne problemy a asi si neuvedomuje, ze ma tlaci tym do kuta, lebo som skutocne zacala o tom premyslat, ale povedala som to aj priatelovi. No a keby osm sa s nim rozisla na zaklade toho, ze sa mi inflitrovala do hlavy, tak si budte isti, ze si to potom pojdem hodit. Lebo okrem neho nic pekne na tomto skur.. svete nevidim. Nemam uz ani rodinu, svoju zalozenu este nemam, nemam ziadne socialne zazemie, nic a keby som jeho stratila, tak proste viem, ako to skonci. Ale vsak ked je psychologicka a rozpravam jej o svojich pocitoch na samovrazdu, ak ostanem sama, tak by predsa tomu mala predchadzat a nie k tomu smerovat, nie? ja uz fakt neviem:(

Deeee

Najdi si inu psychoterapeutku. Ono je to tak, ze aj ona je len clovek a mozno prave riesi nieco podobne ako ty a preto si dovolila vniest tam vlastny nazor. Tymto ju nechcem ospravedlnovat, toto by sa stat nemalo a ak sama citi, ze ma s tvojim problemom problem, tak ta mala poslat inam. Ale tiez tu moze byt moznost, ze v jej tvrdeniach niec bude, prave preto skus aj ineho odbornika a zistis ako si na tom. Ak si z BA, tak ti viem odporucit jedneho skveleho terapeuta. Mne velmi pomohol

happi

panecku, to co je za psychoterapeutku??? Ja osobne som nikdy psychoterapeuta nepotrebovala, ale absolvovala som 4 psychoterapeuticke cvicenia. Myslim, ze by si ju mala okamzite zmenit.

delphia

no tazko radit, lebo celu problematiku nepozname. to, ze poukazuje na nagat. vlastnosti priatela, je len vytrhnute z kontextu. ak si stratila k nej doveru, zajdi k inej. ak aj ta bude mat podobny nazor, tak asi nieco na tom bude...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

PSYCHOTERAPIA U PSYCHOLOGA-ako by mala správne prebiehať? - Fórum - ZDRAVIE.sk