fyz. namaha po mononukleoze

RNG

mononukleoza poskodzuje najma pecen, ktoru treba odmorit a regenerovat protokolom dr Berksona.
Povzbudzovace rozneho druhu sice dodaju docasne energiu, ale telo zostane zamorene, ked pecen(filter) poriadne nepracuje.A tym trpi cele telo.

podenka

Zaťaženie pečene si priam vyžaduje obmedziť námahu, aby sa mohla regenerovať. Zdravie stojí za pozornosť.Pokiaľ chceš riešiť únavu po mononukleóze, používa sa napr. leuzea, schizandra, ženšen, eleuterokok...

panča

pozri si priznaky (kam az mozu siahat) a potom uvazuj o nasledkoch nedodrzania liecebneho rezimu. Jasne, ze bezne veci mozes robit, ale kazdy clovek, ktoreho pri behu picha v boku zastavi....(to bolo myslene obrazne)

www.zdravie.sk

marrra

neva: dakujem za tvoj prispevok, uvitam aj dalsie...
ale skor ma zaujimalo, co sa mi stane ked sa budem namahat, akoze teraz pretoze musim ist na exkurziu na tyzden zo skoly...
v odbornych clankoch sa akurat pise o moznom roztrhnuti sleziny, pretoze je zvacsena, ale slezina sa uz po mesiaci zmensila a namahat sa clovek nema az 3 mesiace....
co ine hrozi ? mozu sa nejak poskodit ine organy ?
zda sa mi to prehnane, ja sa citim dobre...

neva

Čo považuješ za námahu?
Nemyslím si, že by bežná námaha mala vplyv na výsledok tvojich testov.
Mononukleoza je vírusové ochorenie (podobne ako chrípka, či herpes).
Keďže vírus prežíva v organizme doživotne, je je nutné dodržiavať celoživotne zásady racionálneho stravovania. Ochorenie sa totiž môže prejaviť pri oslabení imunity aj počas niekoľkých nasledujúcich rokov. Ochorenie spôsobuje jeden z herpesvírusov, šíri sa kvapôčkovou infekciou, slinami, krvou a pohlavným stykom.
Pacienti s týmto infekčným ochorením by mali konzumovať potraviny, ktoré nedráždia tráviaci trakt. Za nevhodné sa považujú tučné mäsá a výrobky z nich, vnútornosti, údeniny, nafukujúca zelenina, strukoviny, plnotučné mliečne výrobky, ostré druhy korenín a pikantná strava, sýtené a instantné nápoje a tiež alkohol.