Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Som za legalizaciu marihuany na liecebne ucely

Príspevok v téme: Som za legalizaciu marihuany na liecebne ucely
alz-bee

Viem, ze tymto forom nedosiahnem to, aby bola marihuana legalizovana, ale ma len tak zaujima, ze ako marihuanu vnimaju ini ludia, ci by ste boli za jej legalizaciu na liecebne ucely.Podla mna je to v tomto smere zazracna rastlinka..tak ako mnohe ine:-)
A samozrejme, co sa tyka normalneho hulenia, tak legalizovana nemusi byt...kto chce, cestu si k nej najde vzdy, ci je zakazana alebo nie:-P

kosa

RNG,

velmi dobry prispevok, az na to ze demokracija je system fungujucich zakonov ( moralne opravnenych), kotree maju platit pre vsetkych rovnako.

kedze zijeme v spolocnosti, kde napriklad zakon platenia dani je iny pre bohatych ( ti dane neplatja alebo platja len prevadzkove minimum), a chudobnych ( ti platja maksimalne dane), o demokraciji MOZME LEN SNIVAT ZAS....

sucasny rezim je v podstate predlzovanje rezimu otrokarov a otrokov.

RNG

cely problem s ludstvom je, ze kazdu novu zalezitost sa snazia najprv dokladne zneuzit.
Tam je problem aj s marihuanou, opiom,botulotoxinom, nuklearnou energiou, pocitacmi, mobilnymi telefonami, demokraciou atd.
Zda sa to pomiesane privelmi?
Marihuana je na liecenie uzitocna bylina. Na liecenie je uzitocna, ale brana "rekreacne" vo vacsich davkach je skodliva.
Opium je vynikajuci tlmic bolesti, ale fajceny znici ludi uplne.
Botulotoxin je uzasne silny nervovy jed, ale zneuzity kozmetoikou na zabijanie nervov na tvari na cas pomaha vyhladit vrasky
Lacna a bezpecna nuklearna energia je uzasne plus pre ludi, zneuzita na konstrukciu reaktorov produkujucich plutonium(na ziadost vlad) viedla k desiatkam tisicov nuklearnych bomb, ktore by inac sepaciou uranu 235 boli pridrahe. Inac su aj ine konstrukcie, ktore su ovela ucinnejsie v spalovani uranu az 95%(vodne elektrarne spalia len 5%, potom sa tyce musia vynat a prerafinovat, co produkuje ukrutne mnozstva sekundarneho radioaktivneho odpadu, zbytocne)
Pocitace, navrhnute na skratenie pocitania sa dnes na 95% pouzivaju na hry a kradnu ludom hromady casu a penazi. Kancelarske prace sa nimi nijak neskratili, v kancelariach je coraz viac ludi a vo vyrobe coraz menej.
Mobilne telefony mali dat kazdemu moznost volat odhockial a byt 24 hodin v spojeni. Ludia si ich pravidelne vypinaju, aby ich nikto nevyrusoval, tj cela povodna myslienka je v kybli.
Demokracia bola navrhnuta na to, aby ludia mali cez svojich reprezentantov najviac hlasu v tom, co sa deje. Sucasne suhlasy s vladou, reprezentantmi a ich cinnostou je na historicky najnizsom bode, moc vlad nad ludmi je taka, ze pomaly zacinaju podminovavat aj zakladne clanky ustavy, tj spravaju sa ako nova slachta.
A zlocinci a advokati zneuzivaju rozne demokraticke vyhody na krytie a beztrewstnost za preciny.

Nuz takto zialbohu ludstvo zneuzije vsetko nove a pozitivne skor, nez to vyuzije v zmysle povodnych objavov.
A moralne zasady, ktore kedysi ludi drzali cez vieru alebo spolocenske chovanie v medziach sa dnes totalne rozpadaju.

Gaspi

to LIKU_LINAAA: hmmmmm....tazke je zohnat trawu??...by som nepowedal...trawu uz zohna aj male decko...staci sa len ,,poonzerat okolo seba,,...

viku_linaaaa

ja by som brala taku zlegalizovanu ganju .. nezhanala by sa tak tazko..:D nevravim ze to nie je lahke ale tak ved viete ako to myslim:D

armia

Maikl pekne si to povedal. Bohuzial si neviem prestavit na Slovensku taku vladu, ktora by spravila aspon maly krocik k dekriminalizacii. Kym v CR je tato otazka uz dlho otvorena a pokroky su vidiet, u nas stale panuje absolutna neinformovanost a predsudky. Neverim, ze sa to v blizkej ci dalekej buducnosti zmeni. Staci sa pozriet na nas drogovy zakon - Slovensko je jedna z mala krajin na svete, kde je uzivanie drog trestne bez rozdielu - to hranici pomaly s porusovanim ludskych prav. Takato represia je v boji proti drogovemu obchodu uplne marna, lebo postihuje akurat koncovych uzivatelov - to chcu 40% mladych ludi poslat do vazenia?

Maikl

Prosim vas, v com je marihuana nebezpecna ? Odkedy je uzivanie marihuany zaciatkom narkomanie? Zo skusenosti mojich a mojho okolia mozem len a len vyvratit tvrdenia podobne tymi v diskusii. Suhlasim s nazormi, ze ti ludia ktori ju uzivaju teraz, budu ju uzivat aj keby bola legalizovana.. Ja nie som za legalizaciu, ale za nieco pododne o co sa snazia v susednom cesku a to za DEKRIMINALIZACIU, t.j. pestovanie maximalne 3 rastlin pre vlastne pouzite, vlastnit maximalne 20 "cigariet" marihuany a to vsetko od 18 rokov. Vsetko by to bolo povazovane ze priestupok a nie trestny cin a tym padom nezmyselne odnatie slobody na 3-5 rokov ako to mame tu na Slovensku, koli tomu ze si niekto dal jointika s kamaratmi alebo pestoval rastlinku pre radost, vyskum, pokus, liecenie, proste pre vlastnu potrebu... Je to nezmysel! Z vlastnych skusenosti musim potvrdit ze nie je navykova..ani nepokusa ludi vyskusat nieco ine.. Samozrejme to zalezi od osobnosti.. Niekto siahne uz po alkohole po ovela horsich drogach ako je marihuana.. Je chyba ked si niekto mysli ze "uzivatel" marihuany je krocik od tvrdych drog. Podla mna alkohol a cigarety su ovela vacsie svinstvo ako marihuana.. Kolko ludi zomrelo na otravu alkholom? Kolko opitych ludi sposobilo tragicke autonehody? Kolko na mol spitiych deciek dovezu denne do nemocnic? A kolko ludi sa predavkovali marihuanov? Nemam rad ked sa k takejto teme vyjdaruju ludia bez skusenosti a vedomosti.. Viete o tom ze marihuana sa nemusi uzivat len fajcenim ?? Aj ked sa hlavne fajci, moze sa varit a da sa fajcit cez tzv. vaporizer, co je menej skodlive ako obycajne fajcenie. Dalej sa luhuje,vyvara atd. A pre liecebne ucinky sa hlavne vari a tym padom prebieha vela procesmi.. ale fajci sa minimalne ! Absolutne som proti podporovaniu dilerov, hoci aj ked si chce niekto chce zohnat marihuanu len na jointika vzdy ho musi podporit. Tieto peniaze resp. aspon cast z nich by mohla patrit statu.. Ale to asi tak skoro nebude.. Tot moj nazor :)

tick tick

...tak ja si tiež myslím že aj keby sa tu taký lekár našiel, čo by bol za, nič nieje vyriešené..nejaký názor jedného lekára nič neovplivní..a taktiež si myslím že počet zavislosti sa nezvíši..teraz je marihuana plne dostupná..čiže teraz nieje problem..kto chce zahulí si...myslím si že kto nehulí tak nie preto že je zakázaná ale preto lebo nechce..teda vačšina..teda ktorí ju hulia budú ju huliť daľej..čo sa týka marihuane v medicíne isto dokáže liečiť..v istých dávkach...a v istých pravidlách..je veľa člankov a vedecky dokázaných koľko ludi sa vyliečilo z nejakej choroby alebo im aspon cohorba ustupila..a tych ludi nieje 5 a ani10..toľko..

- mira

Je to droga so všetkými účinkami.
Ale takou drogou je aj cukor a alkohol, tie sú povolené, preto ich ľudia za drogy nepovažujú. Takto by to bolo i s marihuanou keby sa povolila. Ľudia by ju brali ako normálnu potravinu.

Zabudlo by sa, aká je nebezpečná.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Som za legalizaciu marihuany na liecebne ucely - Fórum - ZDRAVIE.sk