chce dieta..

Príspevok v téme: chce dieta..
mimusa24

Ahoj. moj manzel chce strasne dieta... ja som to vzdy odkladala, som zodpovedna, ale asi som nenormalna. mam fakt panicky strach z porodu... nemozem si pomoct. uz aj ja by som dietatko chcela, ale ten strach je hadam neprekonatelny... prosim, pomozte mi... a okrem toho, mam dost velku nadvahu, neviem, ci by som potom nieco na seba kupila... viem, je to prkotina, hlavny je ten prvy problem...

babatko0

V pôrodniciach ženy často majú rodiť ležmo na chrbte. Táto poloha je výhodná jedine pre pôrodníka - dobre vidí a príjemne sa mu stojí. Žene táto poloha uberá sily a môže spôsobiť komplikácie. WHO túto polohu neodporúča už v knižke Dr. Miriam Stppardovej New pregnancy and birth book z roku 1985, z ktorej sa doteraz predalo cez milión výtlačkov. V slovenskej verzii tejto knihy Žena od A po Z uvádza: Pred desaťročím bola tradičná pôrodná poloha taká, že sme ležali na chrbte s nohami upevnenými v strmeňoch. Túto takzvanú litotomickú polohu nám lekári a pôrodné asistentky predpisovali preto, že im to uľahčovalo prácu. Nebrali sa príliš do úvahy rodičkine priania ani mocné prírodné sily, medzi nimi aj zemská príťažlivosť, ktorú táto neprirodzená poloha úplne popierala. Táto poloha má viaceré nevýhody: 1. pôrod je pomalší, dlhší a bolestivejší; 2. krvný tlak môže klesnúť, takže sa k plodu dostáva viacej kyslíka; 3. tkanivo hrádze sa nerozťahuje postupne, ako plod tlačí nadol, čo spôsobuje väčšiu potrebu nástrihu hrádze. Jednou z najbežnejších príčin prolapsu je prílišné natiahnutie panvového svalstva vrátane svalstva panvového dna počas pôrodu. Tento stav môže nastať, ak sa druhé štádium začne príliš rýchlo, skôr ako má svalstvo možnosť postupne sa natiahnuť; 4. pri pomalom pôrode je pravdepodobnejšie ohrozenie plodu, čím vzrastá potreba kliešťového pôrodu; 5. spontánny pôrod placenty je takmer vždy pomalý; 6. v tejto polohe je väčšia pravdepodobnosť, že si presílime dolnú časť chrbta, ako keď sme vzpriamené. Žena ponechaná sama na seba v spoločnosti iných žien v pôrodnej miestnosti takmer vždy zaujme vzpriamenú polohu a má na to veľmi dobré dôvody: 1. využíva sa pritom obrovská sila zemskej príťažlivosti, ktorá ťahá plod smerom nadol a pomáha mu dostať sa von z matkinho tela; 2. pri sťahu sa maternica stiahne vertikálne smrom nadol; 3. tlak plodu nadol umožňuje krčku maternice a hrádzi, aby sa rozťahovali postupne, čo znamená, že ich natrhnutie je zriedkavé, nastrinutie hrádze nebýva takmer nikdy potrebné a v budúcnosti je menej pravdepodobný prolaps; 4. pôrodný kanál má možnosť rozťahovať sa pomaly, preto je potreba kliešťovího pôrodu veľmi zriedkavá; 5. vzpriamená poloha zbavuje bránicu tlaku, takže sa nám dýcha ľahko a pohodlne; 6. svalové napätie a bolesti chrbta sú menšie, preto nás počas pôrodu menej zaťažujú; 7. vzpriamená poloha je z mechanického hľadiska efektívna, menej sa pri nej zaťažuje chrbtica a panvové stavce. Náš partner alebo parterka nám môžu tak pri pôrode lepšie pomáhať.

babatko0

- slovenské pôrodnice používajú postupy, ktoré Svetová zdravotná organizácia označila za nevhodné, škodlivé a nebezpečné už pred desiatkami rokov

- pôrodnice nerešpektujú práva pacientky, keď majú vlastnú politiku a pravidlá, ako sa u nich rodí. "Rodí lekár" , ako mi povedali v mnohých pôrodniciach a zdravotný personál nepozná prirodzený pôrod bez zásahov.

- Novorodeniatko sa rodí do sterilného nemocničného prostredia, v ktorom prežívajú tie najagresívnejšie baktérie.
Ukrutne trpí, keď mu je prestrihnutá pupočná šnúra skôr, ako začne samo dýchať - v Kanade potvrdili, že tento zákrok je zodpovedný za problémy s dýchaním v budúcnosti.

babatko0

1. vo všetkých krajinách, kde ženy prevažne privádzajú na svet svoje dieťatko doma - Japonsko, Singapúr, Fínsko, Nórsko, Holandsko..., je najvyšia životná úroven a najmenšia novorodenecká úmrtnost.

2. všetky svetové výskumy povrdili, že pôrod doma je minimálne rovnako bezpečný ako pôrod v pôrodnici, pričom takto rodiace ženy potrebujú oveľa menej, alebo žiadne zásahy do pôrodu a liekov na tlmenie bolesti -

3.Pre ženy, ktorých tehotnosť prebieha normálne a očakávajú normálny pôrod, je domáce prostredie ideálne.

Rixard

Prvorodička po 30 a v pohode neviem kde na to chodíte to reagujem na príspevok predo mnou ......príroda to zariadila tak že 20-25 je čas na prvé dieťa do 30 je to podľa gynekológov v poriadku a po 30 je to už vždy určité riziko .........po 35 ide o život ................neverte časopisom kde herečky prvododia po 40 je to o niečom úplne inom ........majú starostlivosť o akej sa bežným ľudom ani nesníva ........tak si nenamýšľajte že čo je to 30-ka. Samozrejme nieje to pravidlo. Máš ideálny vek tak šup do toho :))))))))

jajka001_

inak babatko, pochybujem ze porod doma boli menej, porodne bolesti su porodne bolesti, to nezavisi od prostredia kde si. v nemocnici ti mozu dat epiduralku, ak budes chciet.

jajka001_

ja by som doma rodit nechcela, mozu sa vyskytnut komplikacie, ohrozujes seba i dieta. a prvorodickam sa to ani neumoznuje. skor rozmyslaj nad porodom do vody, alebo sukromnou porodnicou. ja som rodila v statnej a hoci to nebolo lahke, nemenila by som, mala som stastie mozno aj na doktorov, a ten pocit ze keby sa cokolvek stalo, tak su poruke, to doma nemas.
a podla mna, mas este dost vela casu na rozmyslanie.prave si skoncila skolu, preco sa nahanat s dietatom? ja som otehotnela v 25 a hoci mne sa to zdalo ze uz je nacase, okolie skor bolo prekvapene ze preco tak skoro...je fakt ze prve dieta okolo 30 je v pohode.

Veronika1603

ahoj,neboj niesi jedina kto sa boji porodu,ja som sa napriklad nebala,lebo som nevedela co ma caka.vies kazdy to ma ine,niekto ma bolesti 7-12 hodin a niekto ma dietatko do 2 hodin na svete.nebudem ta klamat je to velka bolest ale ani z daleka sa neda porovnat so stastim ktore ti to dietatko da.zivot bez dietatka by som si nevedela ani predstavit,my zeny to musime vydrzat..tak to je a aj bude.musis ten strach z porodu v sebe potlacit a tesit sa ze konecne po porode zazijes lasku k dietatku taku silnu,materinsku,ze sa budes cudovat ako mozes tak strasne milovat niekoho-viac ako seba a cokolvek na svete.nenechaj si stastie pokazit strachom a uz vobec nie kilami,neboj pri kojeni to ide hravo dole a manzel ta urcite miluje taku aka si a bude este viac ked mu das dietatko a uvidis ze vsetko bude fajn,bolest preboli a maline budes mat navzdy a ked ti povie:maminka lubim ta,tak potom naozaj zistis ze zivot je krasny a neoplati sa trapit nad nicim...drz sa a skus prekonat strach..drzim ti palce

babatko0

celkom chapem tvoje obavy z porodu mimusa.ja sa taktiez velmi bojim porodu, hoci tehotna este nie som.hlavne sa bojim tych babrakov lekarov. prestudovala som nejake materialy ohladom porodu a najlepsi je prirodzeny porod doma. vtedy ten porod ani tak velmi neboli a je to pre zenu ovela lahzsie a menej stresujuce ako v nemocnici. pohladaj si o tom literaturu alebo clanky na nete a uvidis:)))

mimusa24

Mam 24, som po vysokej skole, manzel ma 30 a manzelia sme 5rokov. ano, ale u nas lekari nie su taki ustretovi... male mestecko, neviem, ci by som s cisarskym pochodila. neexistuje nejaka terapia alebo nieco take?

jajka001_

a kolko mas rokov? porod nie je az taky strasny, ak tuzis po dietati, stoji to za to. ak sa naozaj tak bojis, mozes rodit cisarskym rezom.