antidepresiva ..ano alebo nie ??

andrea111

no ako moznost porozpravat sa ma ale vobec nevyzera ze by to planoval vyuzit ....snami sa skoro vobec nerozprava a mysli ze u psychologicky to tiez nieje ruzove ....tak uz netusim co mam spravit

andrea111

no on je neplnolety ale samozrejme ze by som do istej miery respektovala jeho rozhodnutie .... ale jemu to je absolutne jedno

yuki

Ak máte strach, čo by bolo keby lieky prestal brať, tak to nech ich radšej berie ďalej, ale znovu - lieky neriešia problémy, ani nezaručujú, že človek nevivedie hlúposť. Istotu, že lieky vás ochránia nemáte. Treba riešiť samotný problém, i keď to nie je jednoduché. Možno by pomohol otvorený rozhovor s niekym komu váš syn dôveruje alebo s psychiatrom. A možno by mu pomohlo pozorprávať sa s ľudmi z takéhoto fóra. Pre mňa bol taký spôsob ľahší, lebo ja som sa o svojich problémoch s rodinou rozprávať nedokázala aj keď máme veľmi dobrý vzťah.

andrea111

hm moj syn berie lieky nejako dva tyzne ale ja to velmi nepodporujem .. proste nezda sa mi dobre riesenie pchat ho nejakymi drogami potlacat jeho emocie a nazory ale na druhej strane sa bojim co sa stane ked ich nebude brat

az mě andelé

Liečim sa 33 rokov ADP. Možno, že by som sa nedožila 60 stky. Ale to nie je život, ale plazenie sa od jedného dňa k druhému. ťažko, preťažko, bolestne trpeli deti, manžel, celá rodina. Tie antidepresíva sú podľa mňa naháńajú kšefty farmac. firmám, a je to všetko placebo. Ave

vikinka33

Mám ťažkosti pri písaní.Písmo nie je plynulé,akoby trasľavé.Ruky,ani prsty sa mi netrasú.Neurologička mi diagnostikovala grafospazmus,užívam Rivotril.Trochu sa to zlepšilo.Obvodný lekár mi povedal,že na to sú aj iné lieky,že prečo užívam tentoliek.Dá sa táto choroba vyliečiť?Ďakujem.

face

Ak je depresia neodbytna ani po pouziti doplnkov stravy, zmeny myslenia, cvicenia, zmeny zivota, akupunkture, psychoterapie... a neda sa normalne zit, tak urcite treba AD. Je to len taka mala barlicka, ktora pomoze, ale problem urcite nevyriesi.

suhlasimskew

Depresie mam uz 20 rkov..aj ked vtedy sa o tom este tolko nehovorilo..preto som nevedela co mi je..nikto ma nechapal...bolo to po prezitej traume...potom prisli dalsie traumy a ja som si myslela ze takto budem zit cely zivot...mam 2 deti a navonok fajn zivot..ale to co ma trapi vo vnutri dusim v sebe..tak som sla konecne pred 2 mesiacmi k psychologovi a psychiatrovi..Ad v spojeni s terapiou...zrazu mam pocit ze sa mi vyjasnilo..akoby som sa zobudila zo sna...beriem lieky este len 2 mesiace..ale konecne chodim po ulici ako kedysi pred 20 rokmi...a to aj napriek tomu ze znova prezivam traumu v rodine..citim sa silnejsia a mam pokoj v dusi...dobry AD vrelo odporucam...

kewin

Nemam skusenost, ale som za to..V dnesnej dobe su druhy antidepresiv, ktore maju uz co najmenej neziaducich ucinkov a za pomoci dobreho lekara sa to da perfektne korigovať. Lepsie zit zivot s ADP a zit ho plnohodnotne, ako ho prezivat bez ADP a na figu..