Kde na vysoku skolu?

Príspevok v téme: Kde na vysoku skolu?
alickaa

ahojte,som na gymnaziu a rozhodujem sa co mam ist a kde studovat,ide mi dobre biologia, geografia,chemia .Ake skoly by ste mi doporucili a s akym zamerani?Pozerala som sa na stranky skol ale nikde som nenasla uplatnenie,aku pracu budem po skole vykonavat.Ake je uplatnenie v tychto predmetoch? Chcela by som vAS poziadat o radu.

vevericka

a este som zabudla jedna smutnejsia stranka na tom ..ak sa das na vyskum napr lieciv alebo rakoviny..musis sa zmierit s tym, ze budes robit aj pokusy na zvieratach..mne to bolo spocatku luto..ale kedze nas hned od prvaku s tym konfrontovali casom som si zvykla..

vevericka

mna zasiahla este maturita ked bolo na gym. treba 5 predmetov, a aspon jednu A uroven..takze biologiu a chemiu som mala A urovne..chemiu som si vytiahla chemicku vazbu, krystalove mriezky a pokus s modrou skalicou..nic lahsie som si nemohla zelat, biologiu som vytiahla fylogenezu plazy vtaky cicavce..dalo sa to..neboj zvladas :)

alickaa

vyzerá to lakavo,:-Ddiky za upresnenie
taka praca by ma bavila...no este zmaturovat..tebe ako prebehla maturita z chemie?

vevericka

jediny problem so studiom je ten, ze si musis prejst celou biologiu..teda musis spravit skusky aj z botaniky fyziologie zoologie a tak podobne, neda hned od prvaku zamreat len molekularku..aj ked sa to snazia casomm zmenit...ja som si musela este prejst vsetkym..drzim palec pri rozhodovani:)

vevericka

molekularna biologia je nieco ako genetika len skor z toho pohladu na molekuly, interakcie..izolacie DNA, RNA, praca s bakterialnymi virusmi, zistovanie mutacii, diagnostika genetickych mutacii, prenatalna diagnostika, vyskum rakoviny, GMO ..proste siroky okruh,,teraz sa robi molekularka aj na zooogii ci botanike na studium fylogenezy..ak budes mat molekularku..caka ta praca v labaku vyskum a vyvoj lieciv ,ak chces aj praca s ludmi pri diagnostike, alebo extrem forezne vedy..aj u policajtov chcu molekularnikov :)

vevericka

ak ta fakt bavi biologia a chemia...tak bud lekarka fakulta...alebo biologia na PriF UK, ja som tam, dala som sa na molekularnu biologiu,uplatnenie bude urcite, mol. bio sa teraz totiz vyuziva takmer vsade v biologii(a nie len tam)..(ps: hrozne znie iba ten nazov, nie je to az take tazke)

kika32

Tak ked ta bavia tieto predmety tak by som skusila medicinu alebo nieco z farmaceutie. Inac asi mas dobru hlavu. Prave biologia a chemia mi nikdy nesla. Ja som bola skor na jazyky