Krvacanie v prvom trimestri

janka103

Ahojte,som v 9,tt a strašne som krvácala,hned som išla do nemocnice,lebo som si myslela,že so potratila,bolo to ako keby išli zo mna vodopády...chvala bohu na ultrazvuku mi gynekologička povedala,že dieťa je ok.,že sa mi odlupuje niečo z maternicovej steny,môže to byť vraj toho,že som zdvíhala ťažke veci...dali mi lieky,teraz sem tam špiním...ale že to je ok...vraj je to teraz na prírode,bud dieta sa chytí alebo sa mi vyplaví von...tiež mám kludový režim nakázaný!mám lieky..to je inak hrúza,pri prvom dieťati som ani nevedela,že som tehotná,o ničom takomto som ani nevedela,lekárka mi vravela,že ani by som nevedela,kolko žien trpí takýmito príznakmi...pa

Eldi

Ahojte som v 9týždni tehotenstva.Včera som sa chcela ísť sprchovať a mala som hnedú krv,tak hned som bežala na gynekologiu na POHOTOVST.Vyšetril ma ale plod má 30krát15 mm. plod 3mm. Na kontrolu mam isť zajtra na SONO.Bojím sa lebo v 9 týždni,by už malo byť väčšie.Modlím sa aby som ho nepotratila a aby bilo srdiečko.POvedal ešte gynekolog že ešte za 3 dni by sa mohlo vyvinuť ale neviem....:( Ak nebude dobre jedine mi spravia výškrab. :( Ale ešte zajtra idem ku mojmu gynekologovi a dufam že mi da iné informácie... :(

Andina

Ahojte chcem sa spytat v piatok som zacala spinit bola som na pohotovosti a dali mí lieky ze mam odychovat.co sa az tak nedalo lebo som sa stahovala.a éste uz to neni spinenie ale slaba menstruacia ako keby.a mam ist v pondelok na kontrolu tak neviem co mam robit.ci mam pockat alebo ist uz teraz.ale v piatok mí nevedela povedat.poradte mí prosim

fooper

:)))), paradoxom je, že aj fooper, teda ja som gynekologická sestra tak ako gynek.sestra, takže hmmm a vravím len so svojich vlastných (pracovných) skúseností, kedže pracujem na oddelení rizikovej gravidity a to už nejaký ten piatok:). V zásade sa pridŕžam faktu, že každá žena a teda aj každé tehotenstvo je individuálna záležitosť, u niekoho komplikovanejšia, u niekoho menej, že ani nezbadá:). Krvácanie v tehotenstve môže aj nemusí znamenať niečo definitívne negatívne, je to len ukazovateľ, že sa niečo deje a treba nájsť príčinu a v prípade potreby podniknúť záchranné opatrenia. Aj krvácanie svetlou krvou vo väčšom množstve môže bábo v poriadku prežiť a naopak aj malé zašpinenie môže byť dôkazom napríklad zamlčaného potratu (missed abortion). Avšak panika určite nie je to najlepšie, čo v prípade akéhokoľvek krvácania môže žena urobiť. Krčok maternice a všeobecne vnútorné aj vonkajšie rodidlá ženy sú v tehotenstve viac prekrvené a presiaknuté, takže riziko drobného zakrvácania je tu vždy, napríklad po styku alebo aj vyšetrenia u gynekológa. No a pre väčšiu istotu je tu vždy pripravená vyšetrovacia technika:), takže UZV bábätka sa dá urobiť na počkanie. Prajem veľa šťastia všetkým terajším aj budúcim maminám...

modrooká

No ja neviem či gyn.sestra má pravdu alebo fooper.Ja som aj pri prvom aj pri druhom špinila.Prvýkrát v robote ,len som sa čudovala čo to je ked som išla na WC.Na druhý den to prestalo.Druhýkrát tiež,len som mala ísť na poradnu.Tam som dopredu nič nepovedala.S prstom ma pozrela,nechcela mi veriť že to najprv nebol čertvý červený krv.Zbytočne som jej hovorila že len z predošlého dna také hnedé špinenie.O týžden mi kázala aby som sa ukázala.No o den som už nič nemala.Také problémi som už potom nemala.Nepovedala že to suvisí s menštruáciou.To sa pýtala či sme predtým boli spolu,že mohla tam prasknuť cievka.No neboli sme.No potom sme už ani nemohli .Mala som oslabnutý krčok,tak žiadne vzrušenie.Našťastie všetko dopadlo dobre.Každý lekár ináč vysvetluje krvácanie,špinenie.Podla mna môže byť aj viac dôvodov.Mne osobne nejaku injekciu nedala.Ani tabletky.

zuja

Ahojte baby, tak mam to za sebou. Na to krvacanie som dostala progesteronovy vaginalny gel. Zevraj mozem mat nedostatok tohto hormonu a tiez mi odporucili zostat sedem dni doma v klude. Horsie ze moja sefka to este nevie. Takze zajtra to bude....no a ultrazvuk dopadol dobre. Babatko je umiestnene v maternici a srdiecko bije, takze sme s manzelom velmi radi. Len teraz dufat, aby to krvacanie prestalo a tesit sa na babatko. Mysliet pozitivne. Dakujem vam vsetkym este raz

zuja

Dakujem vsetkym, dnes poobede som objednana ku gynekolozke a aj na ultrazvuk, snazim sa mysliet pozitivne. Dam vediet ako to dopadlo. Drzte palce

ajja1a

ja by som ti este-ak bude ale na sone vsetko ok-tam chod cim skor, odporucila rychlo odber na podrobnu hematologiu-ci mas vporiadku vsetky faktory zrazanlivosti,lebo i to zvykne sposobovat krvacanie a potraty-ale predist sa tomu da pichanim injekcii fraxiparinu, alebo branim nizkych davok anopyrinu 50-100mg maximalne.v prvom rade chod na sono-budes mudrejsia a mozes sa odpichnut.aha,a asi ti hned nasadia duphaston na podporu a udrzanie tehotenstva-to pomaha,ak tam nie je ina pricina

gynek.sestra

zeny je dobre vediet,ze v tehotenstve ktore prebieha ako ma byt,tak ani kvapka krvi zo zeny nevynde.Ako nahle sa vyskitne krv u tehotnej zeny je signal,ze treba okanzite ist ku doktorovi,aby zena boa vysetrena USG.Ak sa vyskytne svetla krv ide o pred.potrat.Spinenie samo nevymizne treba zene na zastavenie krvacania podat lieky a pichnut injekciu.Ta zena,ktora nezazila potrat,tak nemoze vediet,ked precita knihu alebo z rozpravania.Treba zazit co nezelam nikomu,az tak sa robit mudrym.A prasknutie cievok alebo ziliek je uz tehotenstvo rizikove nakolko nastane krvacanie hoc iba spinenie.Zena uz castejsie chodi do poradne a patri k rizikovemu tehotenstvu.