Fistula

ivka12

Pekny den. Mne operovali perianalnu fistulu vcera. Smerovala od konecnika dnu do creva medzi zvierace. Dost som sa natrapila,kym som sa na chirurgiu dostala. Dnes mi lekar povedal, ze mi to riesili pomocou nejakej gumennej hadicky, ktoru budem musiet prist za 2 tyzdne vybrat. Vravel, ze to urobili takto koli tym zvieracom, lebo ze keby ich porusili, mohla by som mat problem udrzat stolicu.

Mistreat

ja osm po cestrvej operacii sinusu a bol osm tyzden v nemocnici a berem anibiotika ale mam s toho zly pocit ze sam i to vrati :(mna to neboli iba mi s toho vytekala nejaka gebuzina a reozculuje ma ze som musečl nosit gazu a ze mam podrazdeny zakek s tych leukoplastov mam takeho tusaka ze budem musiet ist znova na operaciu

kata0900

dobry den, ja sa uz od minuleho roka trapim s fistulou.Mam ju na vnutornej strane praveho stehna.Bola som liecena, dvakrat mi ju narezali,bola som objednana na operaciu. Kym vsak prisiel termin mojej operacie, zahojilo sa to, operacia nebola potrebna. Pracujem v zahranici, v aprili som bola pracovne v Rakusku. Neviem, ci som prechladla /dva tyzdne som skoro rano cestovala ku babke do nemocnice,rana boli chladne,psychicky som bola na tom tiez nie najlepsie/ ked som sa vratila domov, fistula sa objavila znova.T.c. uzivam antibiotika augmentin 625mg 12hod. 1tabl. Bojim sa,mam strach.Urcite sa operacii uz nevyhnem.

dominikal

mne sa to spravilo tiez pri konečniku a prasklo mi to niekedy v oktobri a nevedeli že čo to je.. dokym som sa dostala na vyšetretnie tak bol začiatok januara a koncom januara som bola na operaciu fistuly perianalnej a teraz je august a ranu ešte stále nemam zahojenu... ked viete niečo čo vam pomohlo tak napíšte... robila som si aj sedacie kupele v repiku hocijake maste a stale nič... teraz si robim sedacie kupele v dubovej kore tak uvidim že či mi to pomože. dakujem

Encula

Ja toho casu po operacii anu.3mesiace marod o zhruba 3 mes.ma caka 2 operacia prva nepomohla mam este horsie problemy ako pred nou.Ma niekto podobny problem??

Schneider

Takže mňa takéto niečo práve čaká, zajtra sa mám hlásiť na prijme chir. oddelenia. Ako dlho je človek po takomto zákroku PN?

peter100

Ahoj. Mne vykonali v juli minuleho roku operaciu ochorenia Sinus pilonidalis sacralis. Pred operaciou som citil tvrde bolestive miesto v oblasti chrbtovej kostrce a tato tvrda hrca mi praskla a vytiekla z toho nejaka tekutina, ale od vtedy to uz bolo suche. Ale operacia bola odporucana. Po operacii sa mi pooperacna rana liecila asi 3 mesiace. Operaciou sa liecba iba zacina, hojenie rany trva 3 - 4 mesiace, takze si neplanujte operaciu, ak mate nejake dolezite povinnosti. Samozrejme dlzka hojenia pooperacnej rany zavisi od rozsahu a struktury choreho tkaniva, ktore bolo operaciou odstranene.