keď nestačí materské mlieko

Príspevok v téme: keď nestačí materské mlieko
marienka40

Ahojte mamičky, sesternica má malého 6 mesačného chlapčeka, ktorého stále dojčí. Pomaly rozmýšľa nad prikrmovaním, pretože malý si pýta stále viac a viac a jej mlieko mu už nestačí. Nejaká známa jej vravela o umelom mlieku, ktoré má probiotiká a špeciálnym procesom upravené bielkoviny a také zloženie, ktoré kopíruje materské mlieko (je to BEBA). Máte s týmto mliečkom nejaké skúsenosti? Ďakujem :-)

- mira

Najlepšie sú na tom bábätká ktoré majú lásku, city, i materské mliečko. Nemusia byť kojené vyše roka.

Lenuliatko, ty nie si v dobrom zdravotnom stave, preto berieš veľa liekov. Tvojmu dieťatku bohužiaľ tiež nedávaš to najlepšie, i keď netvrdím, že sa nesnažíš, ale zlý zdravotný stav je dôsledkom zlého stravovania. Nič ti nevyčítam, ale za vzor si ťa neberiem.

lenuliatko

ja som brala tolko liekov ze mi ani neodporucili kojit.a lezala som v nemocnici a tam som s malou byt nemohla.celkovo to bolo zlozite.ale perfektne si zvykla na umele mliecko.
som rada.som vdacna za to ze ich vymysleli.
aj tak by som nekojila dlhsie ako 9 mesiacov.to som vedela uz dopredu.

kajka7

mat.mlieko má takú kvalitu,akou ho sama žena robí jedlom a tekutinami,po polroku je rovnako hodnotné ako na začiatku, a hlavne obsahuje imunoglobulíny,pre dieťatko tak doležité.ked však žena nemože kojiť chvala bohu že existuju
nahradné mliečka,mám po krk tie reči,že každá žena može može kojiť,ked to nejde tak može robiť čo chce,ale to vedia pochopiť len "nekojace" maminky,a nie "rysuľky",,,,ale maminky pre naše detičky sme aj tak najlepšie,ak im dávame dostatok lásky a citov,či už kojíme al.nie.....

´ˇ

gilberto

Podla mna mlieko aj po polroku kojenia netstraca na kvalite ci nutricnej hodnote alebo ze by bolo "slabe", akurat ze uz polrocnemu dietatku samotne nestaci, treba zacat prikrmovat a dalej kojit ak je to mozne, cim dalej tym dlhsie..minimalne rok. Mlieko obsahuje protilatky, ktore chrania dietatko pred chorobami ktore pocas svojho zivota matka prekonala, ked je mama chora, je nevyhnutne neprestavat dojcit, kvoli protilatkam,inak by dieta ochorelo. Dalej obsahuje vzacne enzymy a dalsie vyznamne latky, ktore umele mliecka nedokazu kopirovat. No pravdaze ked matka z roznych dovodov nemoze dojcit tak dnesna umela vyziva je na ovela lepsej urovni ako kedysi..

tinka228

určite skúsim aj ja nejakú fintu, veď bez toho to ani nejde :-))). len mám z toho fakt obavy lebo náš malý je extrémny závislák. ak mám pravdu povedať tak mám z toho až hrôzu keď mu oznámim že dudu spapal havo (alebo niečo podobné) a on bude revať a revať a viem že v pohode prereve aj celý deň

tinka228

kajka 7 - už som prečítala mnoho rád ako odstrániť cumlík len mi všetky pripadajú veľmi plytké a priehľadné. jednoducho nemôžem uveriť že mi na to môj prešpekulovaný syn bez problémov skočí. ale je pravda že som ešte nič nevyskúšala a možno sa obávam zbytočne.