keď nestačí materské mlieko

Príspevok v téme: keď nestačí materské mlieko
marienka40

Ahojte mamičky, sesternica má malého 6 mesačného chlapčeka, ktorého stále dojčí. Pomaly rozmýšľa nad prikrmovaním, pretože malý si pýta stále viac a viac a jej mlieko mu už nestačí. Nejaká známa jej vravela o umelom mlieku, ktoré má probiotiká a špeciálnym procesom upravené bielkoviny a také zloženie, ktoré kopíruje materské mlieko (je to BEBA). Máte s týmto mliečkom nejaké skúsenosti? Ďakujem :-)

Mimi323

Tinka, podľa mňa to funguje to s tým cumlikom. Viem že kamoška povedala synovi, že cumlik sme nechali u babky Hanky, oni ho tam fakt nechali :) a dieťa bolo spokojné, lebo vedelo, že cumlik nemá, lebo je u babky. A keď sa ho na to niekto spýtal, tak povedal, že cumlik je u babky :D

lenuliatko

moja dcerka ma pol roka.uz niekedy od 4.mesiaca som ju prestavala kojit.mala som aj zdravotne problemy.bola som v nemocnici nemohla som byt pri malej a tak.urcite aj to bol dovod toho ze si zvykla na umele mliecko z flasky.a zachutilo jej je uplne v pohodicke.je zdrava nie je nervozna ani nic take.aj ked sa taha obcas za prsnikom ale ja uz nemam ani mlieko.
aj tak som planovala ze ju budem kojit maximalne 9 mesiacov.dlhsie je uz fakt zavislost.a to nie je dobre.netreba za kazdu cenu co najdlhsie.mna moja mamina dojcila 2 tyzdne.viac nemohla.a som tu.zdrava a ziva :)nemalo to namna ziaden psychicky ani fyzicky dopad.

tinka228

kajka 7 - už som prečítala mnoho rád ako odstrániť cumlík len mi všetky pripadajú veľmi plytké a priehľadné. jednoducho nemôžem uveriť že mi na to môj prešpekulovaný syn bez problémov skočí. ale je pravda že som ešte nič nevyskúšala a možno sa obávam zbytočne.

tinka228

damian aj ty máš pravdu. mne veľmi chýbal práve ten spánok ale práve so spánkom je to pri kojení najhoršie. pri malom bábätku si ani veľa neoddýchneš a nevyspatosť + unavenosť = nervozita a stres. myslím si že takto to vníma a prežíva väčšina z maminiek. a to nehovorím o takých ktorým nemá ani kto pomôcť.
a potom si myslím, že je to len na organizme každej ženy, či sa jej laktácia udrží alebo nie. dá sa tomu pripomôcť, ale úplne ovplyvniť to nemôže ani jedna z nás.

kajka7

suhlasim s tinkou,a cumel sa sestre podaril odstranit tak,že povedala ,že ho zjedol susedov psík a pomohlo to,malá si už cumlík viac nepýtala

tinka228

pre dd - ja som práve čítala priamo v detskej psychologickej poradni, že dojčenie starších detí je veľká psychická závislosť a je pre ne príliš traumatizujúce keď sa ich maminka rozhodne prestať dojčiť preto psychológovia neodporúčajú kojiť viac ako rok, max rok a pol. taktiež gynekológovia to neodporúčajú z dôvodu veľkého odbúravania vápnika z tela ženy a ostatných dôležitých látok. je to na každej z nás kedy s tým prestane a hoci som to nezažila verím, že to musí byť ťažké aj pre maminku aj pre dieťatko.
ako si správne napísala také veľké dieťatko to už nemá ani tak na najedenie ako na ukľudnenie sa a odreagovanie sa. my máme ten istý problém s cumlíkom. povedala som si že mu ho nechám do dvoch rokov (to bude mať v auguste) a potom ho zruším naraz a úplne. bude to veľa plaču, ale nejako to hádam vydržíme.

damian

Vino, pivo, kava, coca-cola neidu do mliecka priamo, ale prekysluju telo natolko, ze dieta mlieko caato ODMIETA a ani pani doktori nevedia vysvetlit, preco ho dieta odmieta.