FórumDo kategórieKam som prispelObľúbenéVyhľadávanieNová téma

Téma: Ma niekto skúsenosť so svrabom?

Pridať do obľúbenýchOdpovedaťObnoviťHľadať "Ma niekto skúsenosť so svrabom?" v článkoch
  • Ikona kategórie Téma v kategórii: Zdravie - iné
    dajada09.05.09 15:20??.??.138.46

Manžel nam dovliekol z ubytovne, už 2,5 tyždna sme po preliečeni infektoscab., stále mám pocit že ma niečo svrbí, koľko môžu tieto posvrabové reakcie trvať?

• sisinecka1911.11.14 01:10??.??.55.176

ZDRAVIM PORADI MI NIEKTO AKO SA ZBAVIť SVRABU MAM TO JA S MANžELOM AJ DCERKA TA SA STRAšNE šKRIABE Až DO KRVI PROSIMMM POMOžTE MI A PORADTE NEJAKY DOBRY DOMACI RECEPT NA ZBAVENIA SA TOHO MORU.

• patrik12345625.06.14 14:47??.??.121.127

Ahoj..vyskytol sa mi problem v domacnosti resp. V posteli..zaregistroval som tam nejaky hmyz ktory vobec neviem identifikovat..skusal som to najst na velmi vela strankach no marne... vyzera to ako male cierne zrnko prachu ktore som si vsimol ako sa hybe..moja priatelka je uz z toho zufala a ja tiez..zatial som si nevsimol aby to nejako stipalo alebo nejak inak utocilo len to proste po mne liezlo a dost to aj svrby..kto by mi s tym vedel poradit

• kabel19.02.14 19:25??.??.44.123

vypranim pri co najvyssej teplote, vyvarenim postelnej bielizne a dokladnym vyzehlenim

pozor, svrab rad preziva v plysovych hrackach

• nmn 19.02.14 19:21??.??.102.15

Prosím o radu ako dostať svrab z odevu ?

• krya06.04.11 00:43??.??.52.230

ahojte tak ja sa s tymto trapim uz dlho svrab to ale neni,nemam ziadne vyrazky len ma nieco sem tam hryzie je to neviditelne a citim to niekedy liezt po sebe aj cez den aj v noci som zufala

• majoja11.11.09 10:30??.??.45.42

ja mám podobnú skúsenosť ako darika,mne tiež doktorka nevedela povedať ,že čo to mám.Polroka mi tvrdila ,že je to alergia na nejaké jedlo.ale keď som bola ,už zúfalá,tak povedala ,že to môže byť ,len svrab.mne sa vtedy zrútil svet,nechcelo sa mi ani žiť.Viem ako sa berie toto ochorenie ja sama som ho tak brala,že sa mi to nikdy nemôže stať,veď som denne v sprche.Další pol rok som sa toho zbavovala.tiež som to mala už aj na tvári a v hlave.doteraz keď ma niečo len tak zasvrbí mám doslova hneď paniku ,že to mám späť.používala som ifektoscab,sírovú masť aj solfatan(sírové bahno)v ktorom som sa kúpala ,,aj hlavu som si celú máčala.pradlo aj oblečenie sme dávali do igelitových sáčkov,vešali na balkon aspoň na 3-4dni.potom žehlenie na najvyššiu teplotu a tak dookola,Sedačku sme striekali sprejom na lezúci hmyz.teraz som asi mesiac bez príznakov a dúfam ,že to už nikdy nesdostanem.Tá choroba je len o psychike.pocit,že sa vám niečo liahne pod kožou je príšerný.prajem pevné nervy.

• n,..04.07.09 14:03??.??.231.129

nemusí to byť svrab prave!! v posteli a v perinách a v gauči máš veľa parazitov ktoré sa živia tvojou odumretou kožou.. a to ti spôsobuje to svrbenie a keď sa na to zameriaš tak je to dosť neprijené kúp si v lekarni teraz to reklamovali ten sprej na tie roztočne v posteli a skus si tým stále prejovať aj pohovku posteľ periny alebo si ich dobre tie perina a obliečky vyper.. a nastriekaj to a uvidíš

• darika03.07.09 21:38??.??.33.235

Najhorsie je to na noc,ked je telo zakryte.Vtedy su svrbenia najsilnejsie az neznesitelne.Hlavne na nohach a rukach.

• alajala02.07.09 15:38??.??.217.133

nam pred nedavno doktor diagnos. svrab bez nejakych lab.vysetreni doma su ostatni ok..len ja sa toho nemozem zbavit.vobec nechapem preco.rozmyslala som ci pupaky ktore sa objavuju niesu len ako reakcia na cele to liecenie,pretoze som inak ok len sem tam sa nieco ojavi a zasvrbi

• alko12.05.09 11:58??.??.110.98

no tak to neni svrab,nemam ziadne vyrazky a v noci spim,hryze to len ked zaspavam a niekedy cez den,niekedy mam pocit ze mi nieco lozi v ponozke...ale nikdy nic nevidim...divne,dik za odpovede

• darika11.05.09 22:20??.??.103.174

Mala by si zajst ku koznemu.Pokial si nebude isty,zoberie vzorku a do labaku.Tak sa potvrdi alebo vyluci parazit.Priznaky su svrbenie,ale za pol roka som nemala pocity hryzenia alebo lezenia.To je uz mozno len vsugeracia a neprijemny pocit.Najhorsie su noci,vtedy je svrbenie silnejsie,az neznesitelne.Zalezi,ci mas vyrazky,niekedy je vidno aj male akoby ciarocky medzi vyrazkami,ale mne sa to nestalo.Ja som mala len vyrazky.Najviac na nohach a na rukach.Aj na zadku som mala dost.Pokial mas len pocity svrbenia,bez vyrazok,tak to svrab nie je.

• alko11.05.09 21:24??.??.110.98

no ale symptomy su svrbenie alebo to moze byt aj pocit ako keby vas nieco male pohryzlo? ja uz netusim co to moze byt,vyzera to ako nejake neviditelne minitvory

• majkaaa11.05.09 19:24??.??.16.155

Treba preliečiť všetkých doma. Obuv,oblečenie prať,žehliť,vysokou teplotou sa ničí,alebo mrazom. Stačí,ak si niekto oblečie niečo,kde sa to ešte drží a máš to znovu. Tuším,že zákožka svrabová hynie po siedmych dňoch,ak nemá nažrať,t.j.ak nepríde do styku s kožou. Takže ak niečo neoblečieš viac ako týždeň,malo by to skončiť. Ale pozor,môže to byť aj v topánkach,ponožkách,spodnom prádle,čo sa nedá žehliť. Je to,poviem to vulgárne,sviňa a náročné na odstránenie. Ale je toho veľa po ubytovniach,hoteloch.

• darika11.05.09 19:21??.??.103.174

Mala som to skoro pol roka,co som sa tej pliagy nemohla zbavit.Nocne svrbenie hlavne na nohach a castiach tela,ktore su zakryte a v teple.Cervene vyrazky,ktore mozu niekedy vyzerat akoby boli zvrachu az perletove.Na tom mieste sa zvykne nachadzat vraj samicka.Dalsie priznaky su aj vacsinou 2 vyrazky vedla seba.Ja som to mala uz tak moc prelezene,ze som to mala az na celom tele.Pokial to nemate dlho,da sa to vyliecit skor.Ja som to mala ale uz v celom byte.V posteliach,perinach,vsade.Po case ma prestalo bavit zehlenie,pretoze som bola unavena.Kazdy den prezliekala periny,kazdy den sa obliekala do noveho,kazdy den uteraky isli do prania aj 3 kusy.Potom som sa rozhodla to znicit tak,ze som vsetko davala do velkych sackov a zatvorila.Tam som to nechala asi tyzden a potom oprala a ulozila do skrin.Parazit bez tela vraj prezije max 4 dni.Jednu izbu som mala plnu sackov.Zbavila som sa toho po pol roku.Dostala som to v praci a odo mna moj 8,5 rocny syn.Takze dievcata,kremovat,prat,a ktokolvek bol s vami v kontakte doporucujem krem.Cele telo.Pod nehtami,pupok,vsade.Okram vlasov.Tam netreba.

• alko11.05.09 18:34??.??.110.98

ahoj prosim ta ako to s tym svrabom prebieha,ja mam pocit uz par tyzdnov,najskor to zacalo ako keby ma nieco hryzlo sem tam po tele,cez den aj v noci az to preslo do takych divnych pocitov ze mi nieco lezie v ponozke a take divne pocity po kozi,bola som u obvodneho a nic,ze netusi co to moze byt...uz som myslela na blchy alebo plostice,ale nevidela som nikdy nic a uz to trva 6 tyzdnov...ma to aj priatel a uz z toho vysinujem

Nový Príspevok

Opíšte písmena z obrázku vľavo

K príspevku môžete priložiť 1-3 fotografie. Fotografia musí byť vo formátoch jpg, jpeg, gif, png. Fotografia môže mať maximálne 2 MB a nemôže byť širšia, alebo vyššia ako 2000 pixelov.

Článok dňa

Inzercia

15% zľava na kontaktné šošovky.

15% zľava na kontaktné šošovky.

Kontaktné šošovky s 15% zľavou od wallet.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

Nechajte prírodu, aby sa postarala o vašu intímnu hygienu.

DERMOXEN s rastlinnými výťažkami je určený pre mužov aj ženy v každom veku.

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

PectaSol-C® - je jedinečný, patentovaný a vysoko efektívny Modifikovaný Citrus Pektín (MCP)

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

PectaClear® skutočná inovácia v detoxikácii

Je vedecky dokázané, že má bezpečné, jemné a vysoko efektívne vlastnosti.

^ Späť na vrch