Da sa alergia uplne vyliecit?

Príspevok v téme: Da sa alergia uplne vyliecit?
michaelav

mam otazocku, da sa alergia vyliecit? doktorka mi povedala ze nie, len sa da liecit,.. alergiu mam uz rok aj pol, brala som lieky zodak, potom mi uz bol slaby a beriem aj aerius, oba lieky som musela brat kazdy den, bez toho som ani z domu nevysla, lenze stale som presvedcena ze to nieje alergia. Pred pol rokom som bola chora a brala som antibiotika, odvtedy beriem oba lieky len raz za tri dni, ale v pohode vydrzim aj tyzden, co bolo predtym nemyslitelne,, vie mi povedat niekto ze preco? a ci by sa tak dalo tej alergie zbavit,???

RNG

Inac kombinacia roznych je ucinn ejsioa ako jednotlive sami o sebe.
Bromelain s quercitinom a vitaminom C sa zda znacne ucinna, aspon s mojich skromnych skusenosti. Davka vitaminu C je len 5 gramov, quercitinu 3x500 mg a bronelainu 2x 600 GDU. Toto napr pravovalo mojmu susedovi, ktory dlhe roky skusal alergologicke injekcie, kortikoidy a pod, a trpel kazdorocne ako pes niekolko tyzdnov. Nielen ze mu tiekol nos a mal oci cervene ako kralik, ale sa mu zapaly preniesli aj do tela a mal rozne bolesti od krizov az po hnacky a pod. Posledne roky pri pouzivani tejto zmesy a niekolko inych ayurvedickych protizapalovych bylin prechadza cez pelove obdobie len s malymi naznakmi, bezbolestne.

mmenoir

:D:D:D:D:D:D:D

neverim ze niekto bol vylieceny na rakovinu vitaminom c :D:D:D:D damian toto daj patentovat, ty vtipkar :D:D:D:D:D

ak by vitamin c bol taky megasuperucinny v boji proti alergii - nehovorim o obycajnej alergii, ale o zachvatoch ktore su skutocne nebezpecne, nepotrebovali by sme lieky ktore su specialne na tieto problemy vyrobene...

a uz koncim v tejto teme, nebudem riskovat svoj zivot a zadusenie len preto, lebo kortikoidy su skodlive a hor sa do liecenia niecoho nebezpecneho vitaminom c...

RNG

quakinko, vsetky tie doplnky proti alergiam su dokazane lekarmi, co ich pouzivali na tisicoch pacientov skor, nez o tom napisali do svojich medickych periodik. Zialbohu, tieto prirodne prostriedky sa nepropaguju, ale potlacaju medickym priemyslom, takze sa nepopularizovali zatial. To neznamena ale, ze nepracuju.
V USA su miliony ludi, co ich beru s uspechom uz roky.
Dovod na to, ze ich pouzivaju je, ze su ucinnejsie, ako rozne kortikoidy alebo desenzitizacne injekcie od alergologov.
Samozrejme, alergologovia ti to neporadia, to by bolo proti ich ekonomickym zaujmom, ale ludia nie su hlupi, viaceri to na sebe vyskusali a kedze to pracuje, nejak sa aj bez masovych komunikacii tato skutocnost rozsirila.

kvakinko

Otazka je, ci to je nejak dokazane, alebo to ma nejake logicke odvovodnenie, ze vitamin C lieci alergie, alebo to sem len tak niekto napisal.

Mimi323

Menoir, ty nečítaš? Damian ti napísal, že účinných je 15 000 až 50 000 mg! V niektorých prípadoch aj 100 000mg Tvojich 1000mg a pomaranč k tomu ti samozrejme na alergiu nepomôže! A ak máš C z lekárne, tak tipujem, že to máš v tabletke a obsahuje to aspartám a mnoho ďalších škodlivých vecí, takže si viac poškodíš ako pomôžeš. Ale samozrejme je lepšie taketo Cečko ako kortikoidy.
Mne C pomohlo, cítim sa omnoho lepšie, zatiaľ nemám vôbec žiadne príznaky, Cečko jem od zimy. A samozrejme aj zinok, selen probiotiká a teraz čakám aj na Quercitin. Ja na C nedám dopustiť!

jefitto

Alergia sa zatiaľ nedá vyliečiť, len na jej príznaky (slzenie očí, senná nádcha, vyražky z jedla,...) sa dajú použiť antihistaminiká. Tie však nepomáhajú vždy. Ja užívam len tabletku Fixit, hoci mám aj sprej aj kvapky do oči. Sprej a kvapky to však len celé zhoršujú, preto ich neužívam. Predvčerom som ale v quarku čítal, že vedci práve objasnili nejaké veci okolo alergie a liek by mal byť vynájdený v roku 2010, takže sa máme na čo tešiť.
PS: Ja mám alergiu už od 4 rokoch a ako tak žijem. Keď si človek na to zvykne, tak sa s tým dá žiť

RNG

Inac, aby som to upresnil, nejednalo sa o vyliecenie alergii ale ich potlacenie az do urovne normalneho telesneho chodu.
Po prestani brania tychto doplnkov sa alergie zialbohu vratia, takze treba tieto doplnky brat vzdy uz pred aj pocas sezony, ked su alergeny vo vysokej koncentracii vo vzduchu.
A jednalo sa tu samozrejme len o vzdusne alergie,
nie alergie z jediel.
Na to je celkom ina kategoria a riesenie je casto v doplnku enzymov a kyselin, alebo tiez vo vynechani urcitych jediel.

RNG

Ja by som netvrdil jednoznacne, ze sa vsetky alergie daju vyliecit len vysokymi davkami vitaminu C. Ale ved je tu aj hromada inychlatok ucinnych proti alergiam , napr Quercitin, curcumin, bromelain, boswelicka kyselina atd.
Komu co zaberie je dost tazko pedpovedat, ale zatial z mojich skusenosti som pomohol viacerym ludom pri pelovych a plesnovych alergiach, kde sa tymito prostriedkami plus niektorymi bylinami alergie prakticky uplne odstranili a s nimi bolesti a zapaly v tele.
Prostriedky naju nielen odmorujucu aktivitu, ale aj antihistaminicke vlastnosti a to bez bocnych nasledkov chemickych liekov.

damian

Ups, ale neviem o nikom na SK, kto sa na SK spravne liecil vitaminom C, a tak tu nik nenapise.

Su vsak ludia, ktori sa liecili ci liecia vysokymi davkami vit C z inych chorob, napr rakovina kolorektalna a konecnika. Ti ale nechodia na zdravie.sk. Takze mate smolu, aspon nateraz.