Da sa alergia uplne vyliecit?

Príspevok v téme: Da sa alergia uplne vyliecit?
michaelav

mam otazocku, da sa alergia vyliecit? doktorka mi povedala ze nie, len sa da liecit,.. alergiu mam uz rok aj pol, brala som lieky zodak, potom mi uz bol slaby a beriem aj aerius, oba lieky som musela brat kazdy den, bez toho som ani z domu nevysla, lenze stale som presvedcena ze to nieje alergia. Pred pol rokom som bola chora a brala som antibiotika, odvtedy beriem oba lieky len raz za tri dni, ale v pohode vydrzim aj tyzden, co bolo predtym nemyslitelne,, vie mi povedat niekto ze preco? a ci by sa tak dalo tej alergie zbavit,???

damian

Tak teda este raz:

Spravovanie alergie kortikoidmi a inymi chemickymi liekmi je nonsens. Jedine vo vaznych stavoch a na kratkodobe stabilozovanie su potrebne, v ziadnom pripade nie dlhodobo.

Ano, predispozicia pravdepodobne je dedicna, kedze ak matka papala nespravne veci a ma znizenu imunitu, to iste zdedi aj Katka, ktora navysee dnes mozno papa aj McDonald, coca-colu a ine.

Aj ked tam predispozicia je, neznamena to, ze sa NEDA imunita napravit prirodnymi silnymi imunostimulatormi, ako vit C, Betaglukany, AHCC (Active hextrose corelated compound) a tak + antioxidanti, mineraly, protiparazitna dieta, hydratacia, slnko (vit D), dusevna pohoda a pod.

Ano, ludia casto vyhadzuju peniaze, to je pravda, ale vyhadzuju ich na nepotrebne a na SK drahe doplnky a beru ich nie na zaklade overenej metabolickej mediciny. Potom je vysledok na nic a spolu s vyhodenymi peniazmi. Nakoniec takyto clovek skonci zase len na kortikoidoch u pani doktorky, ktora sa tesi, ze predpisuje, predpisuje a predpisuje - s vysledkom ppomaleho zhorsovania a nasledkom ineho tahsieho ochorenia.

Takze tekto to nejak asi funguje.

damian

Spravovanie alergie kortikoidmi a inymi chemickymi liekmi je nonsens. Jedine vo vaznych stavoch a na kratkodobe stabilozovanie su potrebne, v ziadnom pripade nie dlhodobo.

Ano, predispozicia pravdepodobne je dedicna, kedze ak matka papala nespravne veci a ma znizenu imunitu, to iste zdedi aj Katka, ktora navysee dnes mozno papa aj McDonald, coca-colu a ine.

Aj ked tam predispozicia je, neznamena to, ze sa da imunita napravit prirodnymi silnymi imunostimulatormi, ako vit C, Betaglukany, AHCC (Active hextrose corelated compound) a tak + antioxidanti, mineraly, protiparazitna dieta, hydratacia, slnko (vit D), dusevna pohoda a pod.

Ano, ludia casto vyhadzuju peniaze, to je pravda, ale vyhadzuju ich na nepotrebne a na SK drahe doplnky a beru ich nie na zaklade overenej metabolickej mediciny. Potom je vysledok na nic a spolu s vyhodenymi peniazmi. Nakoniec takyto clovek skonci zase len na kortikoidoch u pani doktorky, ktora sa tesi, ze predpisuje, predpisuje a predpisuje - s vysledkom ppomaleho zhorsovania a nasledkom ineho tahsieho ochorenia.

Takze tekto to nejak asi funguje.

radca

Dedicne moze chybat nejaky enzym (nemusi byt len traviaci) a to moze sposobovat alergiu. Ale to nie je velmi casty pripad.

RNG

alergie sa daju adresovat aj roznymi enzymami, ktore odmoria telo od alergenov, tiez na vzdusne pomaha najma quercitin, vitamin C, bromelain(enzym), aj niektore protizapalove, ako rybaci olej, curcumin, dumbier a boswelicka kyselina.
Alergie nie su autoimunne choroby, to je blud.
Je to len histaminova reakcia na latky, ktore telo nevie spracovat a vylucit.

Alergia

For farmaceutka:
Alergia dedičná nie je, dedičná je tendencia reagovať alergicky. Nie je však vôbec isté či budeš alergická na rovnakú vec ako napr. tvoja matka. Keby sa dedila alergia ako taká, zdedila by si rovnakú alergiu napr. na roztoče, prach, perie alebo na určitú potravinu. Napísala si to isté čo aj ja :)

Kejt123

Nevyhadzuj peniaze, za zbytočné produkty, ktoré ťa v žiadnom prípade z alergie nevyliečia. Tvoja doktorka mala pravdu. Alergia je autoimunitné ocorenie. Dá sa liečiť, tj. potláčajú sa alergické reakcie. treba sa vyhýbať spúšťašom alergie. Musíš sa sama kontrolovať, čo u teba spôsobuje zhoršenie zdravot. stavu. Ja teraz mám konkrétne veľký problém z kýchaním a hrozne ma štípu oči,slzia mi. mám alergiu aj na lieky aj na potraviny. Užívam antihistaminiká, striedavo leukotrieny. teofylínové prípravky. kortikosteroidy. Je to nepríjemn= ochorenie, lebo nemám ešte odskúšané všetky pre mňa nebezpečné potraviny, lieky. Dokonca som mala po uštípnutí hmyzom anafylaktický šok. Takže si strašne dávam pozor hlavne teraz keď všetko kvitne a všade je kopec peľov, hmyzu. Neviem či chodíš k alergológovi. Veď tam ti spravia testy a budeš vedieč na čom si.

farmaceutka1

Tendencia reagovat alergicky JE DEDICNA. Vola sa atopia a je to nachylnost organizmu vytvarat IgE protilatky proti alergenom, ktore potom v komplexnej suhre roznych reakcii vyvolavaju priznaky alergie.
To je na margo prispevku od Alergie.
Samozrejme zivotne prostredie ma tiez vplyv na vyskyt alergii.
Nededi sa konkretna alergia, ale len nachylnost na nu, t.j. dieta a rodic mozu byt alergicki kazdy na uplne iny alergen.

daduss

a na čo si alergická? záleží aj toho.

ja som alergická na určité druhy potravín, a nevyliečim sa z toho, ale môžem to potlačiť, že sa jednoducho tých potravín vyvarujem a nejem ich. a vtedy nepotrebujem ani lieky.