Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: porod

Príspevok v téme: porod
jajullik

ahojte chcem sa spytat ake mate skusenosti s epiduralkou pocas porodu...pocula som len same pozitiva..mna to caka o nejaky ten mesiac...mam trochu obavy, pretoze mam dost vysoky tlak, som chudokrvna a pride mi parkrat cez den zle a musim si polezat v klude aby ma to preslo..preto mam strach, ze ked to na mna pride pocas porodu nebudem vladat vytlacit malu von..a taktiez sa moze stat ze mi anesteziolog neodporuci epidural...je aj nieco ine co utlmi bolest?som prvorodicka takze to este neovladam a priznam sa ze od mala som citliva na akukolvek bolest...dakujem za kazdy nazor

titi...

Dá sa to aj bez epidurálky zvládnuť.Osobne si myslím viac sa dá spolupracovať s doktorom.U mna tá spolupráca fungovala.Ja som mala naznačiť pri druhom dieťati kedy prichádza bolesť a dokttorka mi pomohla.No dopredu sa spýtala čo si myslim som schopná jej to naznačiť,skusime to?Darilo sa nám.O piatej ma prijala a o 7.10 malá bola na svete.Pri prvom ma prijali o druhej malá sa narodila presne o piatej./3,40kg-3,95kg/No panvu som nemala uzku a rýchlo som sa otvárala.Nebojte sa aj to najhoršie trápenie raz skončí.Hovorí sa že ženy veľa zvládnu.Mne osobne najviac vadilo ked pri prvom hodinu som sa poprechádzala po chodbe,ked prišla na mna bolesť musela som čupieť od bolesti.Vtedy sa mi uľavilo.Stašne kurili bolo teplo na chodbe aj na izbe.Ziadalo sa mi na studený vzduch,aspon sa napiť niečo studené.Nemalo by sa piť,sestrička ma upozornila ked sa napijem viacej sa mi bude dvíhať zaludok.Niekedy chvilku mi bolo na vracanie ale prešlo to.Ked som už mala pravidelné bolesti nevadilo mi,skôr môžem povedať že som sa tešila,budem to mať za sebou,blíži sa koniec,konečne môžem tlačiť.Na chodbe preto som sa poprechádzala lebo ked som mala ešte len dlhý interval medzi bolestami ani vtedy som si nevedela sedieť,tlačilo ma to veľmi.Dokonca chceli aby som si ľahla trošku si oddýchnuť no ani na jednu stranu to nešlo.Pri druhom ma zapojila doktorka raz dva na oxitocín infuziu.Nebolo príjemné lezať ale išlo to rýchlo.Keby som bola mladšia určite by som neváhala a išla by som aj tretíkrát.V žiadnom prípade som nechcela jedináčika vychovať,bola som sama mne to stačilo.

Veronika1603

svetlana tak ty mi mala tiez valibuka...ja meriam iba 160 cm a mala som uzku panvu preto mal maly po porode taky maly hrbol na hlavicke(co sa do mesiaca upravilo-zrazena krv),po porode nedychal a trosku ho museli kriesit ale inak inak teraz ma skoro 2,5 roka a je zdravy a krasny...za to som vdacna bohu...5 dni po porode dostal sepsu(otravu krvi)ale dostal sa z toho..doteraz ked si na to spomeniem je mi do placu..preto kazdemu prajem prijemny porod,a este nieco-pri bolestich myslite na to malinke-ono preziva tiez tazku cestu porodnymi cestami..ja som vnimala len sama seba a preto som to asi tak tazko prezivala ale pravdu-keby nemam epidural tak to asi nezvladnem..a este chcem odkazat petri---ja som po nej nelezala tak dlho,ba dokonca mi kazali sa po 5 hodinach osprchovat a pri tej bolesti by dal clovek za epidural cokolvek,aj ine peniaze ako 200 eur..tolko moj nazor

sveltana

Ja som ani netusila co ma caka, tak som musela vydrzat, co ine mi ostavalo :-) V tej chvili som si tiez hovorila ze uz nikdy viac, no teraz uz mesiac po porode mam ine pocity... je to zvlastne, ale nevnimam to ako nieco strasne.. Budes sice preklinat vsetkych svatych, ale da sa .-)
Drzim ti palce, aby si sa vyliecila, zdrava panva je dolezita :-)

jajullik

a to este budem musiet pouvazovat nad polohou pretoze ma neskutocne bolia panvove klby a panva,na boku vydrzim tak 15 min a boli ma cele stehno az po koleno a na chrbte mi zas tlaci na kostrc,to uz vobec nie...bola som poslana k neurologovi tak som zvedava co mi aj ten povie..takze ziadna sranda :)

jajullik

sveltana tak dakujem za povzbudenie :) kazdopadne ta obdivujem,rodit 29 hodin tak to sa radsej odkraglujem,uprimne ja by som uz nevladala nic,ani umriet a na dalsi maly uzlik by som uz ani nepomyslela:))

sveltana

Jajulik, nie ze su silnejsie, ale su milionnasobne silnejsie :-) To len tak, na povzbudenie :-))
Zevraj zeny ktore maju bezbolestnu menstruaciu, aj porod maju velmi lahky- menej bolestivy. Ja som mavala tiez bolestivu menst. Davala so si Ibufein..
Gynekologycka sa ma aj na to pytala a nasledne mi odporucila epid. analgezu.

jajullik

ahojte babulky, dakujem kazdej z vas za nazor, to je to, ze si neviem predstavit tu bolest...viem ako mi byvalo zle pri menstruacii, to som skratka bola odstavena minimalne jeden den s tym, ze som sa zvijala od bolesti, nic nezaberalo, len spanok a nadopovat sa liekmi, stavy na odpadnutie, napinalo ma, nemohla som citit ani vodu, lebo som myslela ze si vyplujem pluca..bolesti boli dost silne a ak si mam predstavit ze pri porode su silnejsie tak neviem neviem..kazdopadne idem v utorok ku gynde tak sa jej spytam co a ako :)

lenuliatko

ja som rodila pred pol rokom.a asi len 3 hodiny ak si dobre pamatam.bola som hotova nemala som pojem o case.skoro som porodila na dialnici.
ja by som chcela taky porod ako vo filme 5 minut a dovidenia :)

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

porod - Fórum - ZDRAVIE.sk