Zasunutie semenika (slabinova prietrz / pruh?)

Príspevok v téme: Zasunutie semenika (slabinova prietrz / pruh?)
C.

Za posledny tyzden sa mi 2 krat stalo, ze pravy semenik, ktory je zaveseny vysie ako lavy, sa mi cely zastrcil do brucha (uz nevisel). Nebolelo to, ale citil som ze neni nieco v poriadku. Ked som to zistil, tak som si stlacil podbrusko a semenik sa vratil do povodnej polohy. A od vtedy citim, ze neni vsetko v poriadku. Citim sa inak ako pred tym. Napadlo mi, ze v detstve som si pri jazde na bicykel narazil slabiny o riadidla (hrozny zazitok). A neviem ci to nemoze aj suvisiet. Inde som sa docital ze niekto mal podobny zazitok z detstva a operovali ho na "slabinovu prietrz".

V inej online poradni mi lekar odpisal toto:
"určitá nesouměrnost polohy obou varlat v šourku je možná. Je dána délkou závěsného aparátu varlete /gubernakula), což je záležitost vrozená. Tento závěs je pružný a za určitých okolností (chlad, pohlavní vzrušení...) se varle přirozeně vytahuje do horní třetiny šourku. Vytažení do tříselného kanálu však již přirozené není, může dokonce naznačovat i základ pro tříselnou kýlu. Posoudit by to měl chirurg ve své ordinaci."

Urcite sa chystam navstivit lekara (bojim bojim :)), ale neda mi opytat sa Vas, ci ste nieco podobne namali.
Dakujem

enamorado

Dobry den.
Mam problem zo semenikmi a to,ze sa mi vtahuju do potbrušia nie len počas pohlavneho styku ale stava sa mi to aj mimo neho,je to dost neprijemne aj aj trochu bolestive v dectve som podstupil operaciu (slabinovej prietrzi) a to kvoly tomu,ze som mal jeden semenik v zlej polohe,chcel by som sa opytat co by to vlastne mohlo byť.Dakujem

jerro

zistili ste niečo nove o tej prietrži ked sa semeniky vhahuju do brucha ,mam ten isti problem ,,ak viete ako prebieha operacia alebo dalšie info o tejto diagnoze tak prosim vas sem napište ..dakujem

Giuseppe

Slabinova prietrž inak povedane pruh, je to ochorenie pri ktorom sa obsah brusnej dutiny- klučka creva presunie cez ingvinalny kalnal do skrota( mieška, ku semenikom). Existuju aj ine prietrže, napr. branicova, femoralna( stehenna) je to ochorenie kt sa lieci tzv. hernioplastikou, operaciou, bud laparoskopicky v celkovej anestezii alebo klasicky a vtedy sa to da urobit aj pomocou asi epiduralnej anestezie kedy je clovek umrtveny id pasa nadol.Je najcastejsi typ operacie kt sa vykonava, slabnovu herniu mavaju castejsie muzi vzhladom na anatomicke struktury. Dosledky by to namalo mat ziadne ak partner dodrzi pokyny lekara, niekolko tyzdnovy klud bez namahania sa

katheee

moj priatel je v nemocnici a ma slabinovu prietrz alebo herniu alebo take daco ... neviete mi prosim povedat o co ide? je to vazne? a ako sa to lieci ? bude to mat nejake nasledky?

jozin

ja mam podobny problem.pri vzruseni mi obidva semeniky zalezu do brucha a pri sexe to je dost bolestive.dal som aj tuto temu sem ale odpoved nebola ziadna.tak ak zistis nieco blizsie o tomto probleme daj sem vediet.dakujem