Prekonaný zápal semenníkov

Príspevok v téme: Prekonaný zápal semenníkov
Milannn

Zdravím mám jednu otázku na tých čo prekonali zápal semenníkov. Mám za sebou zápal, ktorý bol z prostaty, postihlo mi to semenníky, mal som tam aj streptokoka, chlamidie - negatívne, no napriek tomu to pravdepodobne poznačilo semenníky, sú slabé, ďalej od tela, majú takú zvláštnu konzistenciu, sem tam sa objavia aj menšie bolesti, no oproti tomu čo to bolo predtým sú to len také dozvuky. Práve doberám silne antibiotika, prostatu to poliečilo, močenie už bez obtiaži, streptokok už negatívne, no s týmito semenníkmi je to horšie...Je tu niekto kto prekonal podobný problém, sú semenníky schopné sa s tým vysporiadať postupne zregenerovať, prípadne nieako im pomôcť,alebo hrozí poškodenie...Dakujem

Explorer

adka2300000 tak priateľa aj za uši musíte dotiahnuť do urologickej ambulancie. Hrčka na semenníkoch môže byť obyčajný zápal alebo varikokéla. Hrčky sa zvyknú robiť najmä na ľavom semenníku/nadsemenníku. Ak to bolo malé a teraz je to väčšie a dokonca bolestivé nerozumiem načo čakáte. V rodine mal Váš priateľ rakovinu a to znamená, že má vrodenú predispozíciu, aby sa aj jemu stalo niečo podobné. Hrčka na semenníku nikdy nie je nič dobré. Zápal boli stále, sú aj teploty, miešok začervenaný. Varikokéla to je kŕčová žila bolesti sú náhle a intenzívne, intenzívnejšia pretrvávajúca bolesť znamená dlhodobé ochorenie. Ak je hrčka v ľavom nadsemenníku možno ,len, varikokéla. Vravíte však, že má aj v bruchu. Tak ja by som vôbec nečakal a hneď zajtra ráno sa prednostne objednal ku urológovi opísal mu všetky problémy a detailne priebeh ochorenia. Napr. to môžu byť príznaky rakoviny semenníkov alebo prostaty, keď sú metastázy postihujú najčastejšie tráviaci systém - hrubé črevo, mechúr, prostatu, obličky. Môže to prejsť až do mozgu. Bolesti sú vtedy intenzívne, muž výrazne chudne, je unavený, otupený bez chuti na pohlavný styk. Vyskytujú sa aj bolesti hlavy, chrbtice atď. Môj príbuzný zomrel na rakovinu prostaty len pretože sa to odhalilo neskoro. Je potrebné urobiť odbery krvi (PSA test) na zistenie nádorových markerov, komplexné vyšetrenie moču, vyšetrenie prostaty atď. Tu odpoveď na Vaše problémy nenájdete odpovedať Vám môže iba doktor. Niektoré testy trvajú dlho a na výsledky sa čaká aj tri mesiace takže NEČAKAŤ. Lekára sa popýtať, aby vylúčil varikokélu, zápal, pruh a najmä rakovinu. Pri pruhu napríklad môže dôjsť k tomu, že sa črevo dostáva do oblasti semenníka preto je dôležité popísať všetky problémy a priebeh ochorenia. Pošle vás určite na sono a ct a vyriešiť si tieto vyšetrenia tiež nejaký čas trvá. Nerozumiem prečo niekto otáľa, keď má takéto problémy. Nechcem strašiť, ale netreba čítať na internete pretože sa len budete stresovať najlepšie Vám pomôže odborník onko-urológ. Prajem skoré uzdravenie.

adka2300000

Dobrý deň.prosím Váš chcela by som sa opýtat môj priateľ mal ešte cca pred rokom taku hrcku v semeníku ktorá mala tvár asi hrasku bol u urologa a po vysetreni z výsledkov mu povedaly ze ma zápal a v semeniku je cista ale ze ked neboli tak to nic nieje a zmizne. Na zápal mu daly nejaké abtibiotika. No časom hrčka rastla a dnes ma tvar slivky. Semeniky ho bolia a nahmatal si uz aj nejaku hrcku nad pupkom.posielala som ho k lekárovi ked rastla hrčka v semeniku aj teraz. Odmieta lebo sa hambi mam podladenie na rakovinu semenikosemenikov. Bolia ho veľmi ľadviny aj chrbtica. Môžte mi poradiť? Moze to byť nieco ine nez rakovina? prednedavnom umrel jeho ocino na rakovinu pečene a toto keby mal by asi neprazil ani on a ani ja. Prosím o radu vďaka

LUPO

CHCEM VÁS PÁNI UPOZORNIŤ Z VLASTNEJ SKÚSENOSTI NEPODCENUJTE ZÁPAL SEMENNÍKA PO 40-TKE MI ZISTILI NŹKU HLADINU TESTOSTERONU KTORÁ MA PRVDEPODOBNE SPREVÁDZA CELÝM NEPLNOHODNOTNÝM ŽIVOTOM,V 14-TKE SOM PREKONAL ZÁPAL SEMENNÍKA KTORÝ ZOSTAL NEFUNKČNÝ A AŽ TERAZ PO X-TÝCH VYAŠETRENIACH SA PRIŠLO NA TO KDE JE PROBLÉM. AŽ VÁS OMRZÍ ŽIVOT A SEX A BUDE VÁS BOLIEŤ CELÉ TELO OD ABNORMÁLNEJ ÚNAVY SPOMEŇTE SI NA TIETO RIADKY A HUPS NA UROLÓGIU.