aky jazyk???

za8icka

No ja by som ti odporucila taliancinu alebo spanielcinu. Ja osobne sa ucim taliansky a jeto krasny jazyk A kamoska sa uci spanielsky a tiez je z neho nadsena

aeshly

werca... ja sa učím anglinu, naozaj krásny jazyk. Na stred. som mala aj latinčinu rok, ale neznášala som ho, nejak som latine nemohla prísŤ na chuť. Písala si, že sa učíš franinu, no, tka to ťa obdivujem, ťažký, ale krásny jazyk. Ak by som ti mala poradiť, tak nemčinu ti neodporúčam, mne sa vôbec nepáči, ale je to len môj názor, rozhodni sa ty. Ja by som si vybrala španielčinu. I keď ruština znie tiež lákavo. Keď si ju segra dala ako 2. jazyk na gympli, tak som jej hovorila, nech to nerobňi, ale presvedčila ma, že má niečo do seba.

Na záver aby som to zhrnula: osobne by som si na tvojom mieste nemčinu určite nevybrala a rozhodovala by som medzi španielčinou a roštinou. Takže asi tak.

liana99999

som na zakladke a ucim sa nemecky a anglicky.mojim snom je vediet francuzstinu spanielcinu taliancinu rustinu a este zdokonalit sa v tych dvoch jazykoch anglictine a nemcine.je to moj ciel :) chcem pracovat s jazykmi tak dufam ze sa mi to podari viem niekto si povie na co tolko jazykov ale mna to velmi velmi laka .na tvojom mieste by som si vybrala spanielcinu zalezi co ta laka.ja som si vybrala medzi neminou a rustinou neminu.v severnej a juznej amerike sa dohovoris spanielsky drzim palce

vevericka

no ja mam aj maturu zo spaniny..je to lahky jazyk, nie velmi zlozity a nema ani tolko roznych casov ako napr nemcina..a ja sa s nou dokazem dorozumiet aj v taliansku, sice tak trocha rukami nohami, ale rozumiem im..aj v portugalsku sa s nou da..pismo maju asi tak ako my s cechmi, nemas problem citat..s recou je to horsie lebo porugalci strasne suslu a zle im rozumet, ale ked im povies, ze nie si spanielka, tak uz nemaju vrazedny vyraz a zacnu s tebou normlane komunikovat a snazia viac artikulovat, vtedy sa da :)

esther_

spanielsky rozprava najviac ludi na svete hmm tusim ze 300 mil. uz si presne nepamatam. inak co som mala spolubyvajucu prekladatelku, ta sa pozerala skor na kombinaciu jazykov - mala frj a taliancinu

dobra vila

Werca, na to sa nemozes divat z toho hladiska, ze po nemecky sa dohovoris nanajvys tak v Rakusku, Nemecku (aj v Svajciarsku :D ) a ze po Rusky iba v Rusku... To by si si potom mohla rovno polozit otazku, ako je to so zvysnymi dvomi... Spanielcina (spanielsko a mexiko? najma...), taliancina - Taliansko? :)
Ale kde... podla tohto sa neda vybrat...urcite je nejaky jazyk, ktory sa ti paci o cosi viac, ako tie ostatne, a ked nie, tak uvazuj o vyhodnosti, tvojich cielov do buducnosti atd...
Ale som zvedava. Ja osobne by som isla asi na rustinu, alebo spaninu...ale zas nemcina je klasika. Vidis, ani ja neviem. Este ze nie ja som ta, co ma robit rozhodnutie :D

werca

musim sa uz konecne nejako rozhodnut...len este neviem ako :) lebo tak po nemecky sa tak dohovorim v nemecku, rakusku...a tam mozem pouzit aj anglinu...ale tak ani rustinu nemam kde nejako pouzit, nakolko sa do ruska moc nechystam-aspon zatial...