Liečivé bylinky - čaje

betka25

Ja nedám dopustiť na medvedí cesnak - medvedicesnak.sk, škoda že rastie iba na raj a mrazený už nemám rada :(

V každom prípade je to najzdravšia bylinka a sú z nej super recepty!

majsida

No ja by som potrebovala poradit ja by som chcela čaj na zapchu a bolesty konečnika existuje aj taky čaj prosim poratee!Dakujem

flower

napriklad: caj z kvetu lipy - chutny ukludnujuci caj, zmiernuje bolesti hlavy a pomaha pri zaspavani, znizuje teplotu pri nachladnuti a chripke, sipkový caj - povzbudzujuci caj bohaty na vitamin C, sluzi ako dobra prevencia pred infekciami a nachladnutim, nevyraznu chut caju sa zlepsi pridanim citronu, caj z ciernej bazy - napomaha k poteniu pri chripkach a nachladnutiach, rozmarinovy caj - ranajsi "zivotobudic", ulavi pri bolestiach hlavy a traviacich problemoch, caj z medovky - ukludnuje ale neutlmi, preto je vhodny na nervy, zlepsuje horuckovite stavy, caj z materinej dusky - ma povzbudzujuce ucinky ulavuje pri bolestiach - vhodna pri chripke, bronchitide, zapaloch usi a nosnych dutin, harmancekovy caj - vyuzitie pri traviacich problemoch, odburava nervozitu a uzkostne stavy, harmancekove obklady su vhodne na zapalene miesta, podrazdené oci, caj z malinovych listkov - vhodny v neskorom obdobi tehotenstva, ulahcuje a skracuje porod

aljoška

Žihlavový čaj je dobrý na prečistenie,je dobré robit na jar kúry pitím čaju z čerstvej žihlavy.Materina dúška na upokojenie a kamilkový tiež na takú celkovú pohodu.
Na to odhlienenie by som možno vyskúšala skorocel.

cajinka

a co hovorite na zihlavovy caj,caj z materinej dusky a na kamilkovy? na co su dobre ?medik dufam neznizuje ich ucinky,inak to nemozem vypit

silvias

Ja by som potrebovala poradiť niečo na dýchacie cesty neaký čaj a na odhlienienie organizmu!!!
Poradte prosíííímmmmm