Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Orchidea

jancecka

ja jednu mám už viac ako rok, cez zimu asi na dva mesiace prestala kvitnúť, ale podľa toho čo píšu robím opak, nemám ju na severnej strane ale na južnej, nenechala som ju v tom priesvitnom kvetináči len ale vložila do okrasného keramického, polievam raz za týždeň, niekedy raz za dva, ako zabudnem :D a ponorím na hodinu do vody, nehnojím, nepostrekujem, nič, je krásna, dokonca kvitne na dvoch toboľkách a vyháňa ďaľšiu :D sa až čudujem že je taká krásna, iným rastlinám sa u mňa nedarí :D len aby som neprišla domov, a orchidea bude uvädnutá :D

anjelik9

ja som si tiež všimla že ked som sa o nu stara ja o male decko tak na mna ... a ked už nemala žiadny korienok bo šetky zhnili tak som polievala na drzovku do umývadla pod kohútik a mi normálne začala po odkvitnutí vyháňať na každej stonke no nechápem sa tomu človek ani nezavdačí =) si kúpim druhú a na nu budem tyran =DDD

dvojbotka

heh no moc ich ofukujete :D ja som dostala jednu a na nej mi vyrastli dalsie 2 nove rastliny ktore som odsadila cize teraz mam tri ...niekedy tam vodu zabudnem a su ponorene aj 3 a inokedy zas zabudnem poliat a su aj tak krasne...kvitnu uz nepretrzite rok a pol :)) vodu ani neprevaram ani ich nestriekam .

RNG

12 hodin je trochu pridlho, staci hodina/dve. A orchidey lubia, ked sa postrkuju jemnym sprayom destilovanej vody raz i viackrat za den.

lienka12345

no my mame doma zo 10 orchideii, niektorym sa dari super, inym velmi nie, niekedy to uz zavisi aj od toho kde to kupis (tie co mame zo supermarketov su biednejsie ako tie z kvetinarstiev). no mali by byt situovanie na skor severnu stranu, nemaju radi priame slnko, mali by zostat v tej priesvitnej doze, korene totiz potrebuju svetlo, s polievanim je to tak ako uz spominali najlepsie prevarenou, vychladenou vodou s hnojivom - raz do tyzdna - a naj je to ponorit ju na 12 hodin to tej vody a potom vsetku ostatnu vodu vyliat po 12-tich hodinach, jej to bude stačit na cely tyzden.

tina...

my máme doma od marca,ešte opekne kvitne.raz za týžden dám pod črepík vodu do misky.prevarenu,tá mi hopvorila kto mi darovala.minuly týžden som si kupila také tekuté hnojivo na orchidei v záhradkárstve,no ešte som tam nedala.ked nabuduce bude treba polievať.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Orchidea - Fórum - ZDRAVIE.sk