Bolestive uzliny

Príspevok v téme: Bolestive uzliny
bambussa

Ahojte, viem, ze tu podobnych tem bolo vela, ale vacsinou neaktualne, tak mi prosim odpovedzte, kto mate skusenost... Uz dlhsiu dobu ma obcas pobolievaju uzliny v podpazusi a v slabinach, na obidvoch stranach.. ale byvalo to tak par krat do tyzdna raz dva krat za den ked som to zacitila, no posledne tri dni ma bolia takmer neprestajne. Vcera som si varila liecive caje a pod. a dnes uz ma tolko neboleli, ale za to som si ich nahmatala, co sa mi nikdy preddtym nepodarilo, takze su zvacsene. Citala som, ze zvacsene a bolestive uzliny su priznakom nejakej infekcie, ci virusu v tele. Tak sa chcem spytat, ci to moze byt aj (alebo prave) pre to, ze mam casto zahnisane mandle bez teploty, cize nejde o anginu, asi tak raz do tyzdna si musim vytlacit hnis z mandli, aj ked ho tam nie je vidiet, ak si ich potlacim tak je tam hnis. Moze bolest uzlin suvisiet s tym?? a da sa to nejako po domacky vyliecit ci mam ist k lekarovi??

lek

Myslim si, ze je cas aby si zasla k lekarovi. V oblasti pazuchy nema co byt len tak viditelna a hmatna uzlina, to ma svoju pricinu.Ked su zapalene mandle, mozu byt zvacsene LU na krku, ale urcite nie v oblasti pazuchy. jedna vec su dobre rady cez internet, ale vysetrenie to nenahradi. Treba pozriet, kde vsade su zvacsene LU, ake su na pohmat, ci nieje este nieco ine zmenene a potom urcity subor laboratornych vysetreni. Niekedy to chvilu trva, nez sa pride na to, kde je pricina, Urcite ale nesed doma a nenalievaj sa len cajickami.

bambussa

uz sa mi ta pod pazou zvacsila tak ze je viditelna nie len cititelna.. :(

takze asi pojdem k lekarovi..

ma este niekto s tym skusenosti?

vuska

Navstiv lekara. Mna trapili zvacsene uzliny a bolest v nich 5 rokov. Mala som robenu aj biopsiu uzliny, negativne. Dala som si vytiahnut vsetky osmicky - lebo sa mi stale zapalovalo dasno a aj mi pri nich hnisalo a uz si na krku uzliny ani nenahmatam, ani nebolia. Ta v slabine vsak stale pobolieva. Neviem preco. Odporucam ti hematologa a chirurga, nech sa ti na to pozru, ide o zapal v tele.

RNG

Hnis su toxiny a zive mikroby. Cast z neho sa dostane do tela, takze sa nediv, ze mas napuchnute uzliny.
Nakazu v mandliach treba znicit(GSE, oreganovy olej alebo hoci aj stara osvecena jodova tinktura na natretie mandli.)