Jeho bývalá...

Príspevok v téme: Jeho bývalá...
čo s tým?

Môj priateľ je veľmi dobrý človek. S každým chce vychádzať čo najlepšie a nikomu neubližovať. Páči sa mi to, ja som v podstate taká istá. Veľmi si rozumieme, vo všetkom, som v našom vzťahu šťastná a spokojná, pomáhame si ako len vieme. Je mi vždy oporou. Ale nie len mne. To by mi ani tak nevadilo, ale problém je jeho bývalá. Chodil s ňou 4 roky, a keď sa rozišli, tak ona bola z toho ževraj dosť zúfala. Ja som s ním začala chodiť 3 mesiace po jeho rozchode, dosť skoro, ale o tom som nevedela... Vždy, keď mu ona prezvoní, tak on jej hneď zavolá (samozrejme, keď s ním nie som). Ešte mi to povie. Vždy sa si telefonujú, on mi to vysvetlil tak, že nechce, aby si ona niečo spravila, a on nemá dôvod sa na ňu hnevať, chce byť s ňou aj naďalej kamarát... Dosť často o nej rozpráva, o jej problémoch. v podstate viem o nej všetko, ako sa spoznali, ako spolu začali chodiť, akú má rodinu, kde býva, kde pracuje, kedy má narodeniny. Proste všetko, dokonca aj číslo jej topánok (38). Lezie mi to strašne na nervy. Včera som sa mu to snažila naznačiť, a on hneď, že nemám robiť žiarlivostné scény(len som mu to pekne povedala) Lenže ja ho milujem a nechcem ho stratiť, ale keď to takto bude ísť dalej, tak neviem, neviem... Začínam si myslieť, že ju má radčej než mňa, aj keď on ma ubezpečuje o tom, že nie. No neviem... Čo mám robiť?

darika

Ahoj Sway
Ja mu nechcem hladat noveho pana.Ved vies uz davno,ze my sme si ho planovali zobrat na stalo.Vies ako som sa na neho tesila.Ked nieco vyvedie,v ten moment ho zavriem do domceku co mame na zahrade.Tu to ludia pouzivaju na naradie.Manzel tam ma veci do prace.Tam byva za trest.Lenze on mu tam hryzie tie veci a tie nemame kde dat.A von ho nechat nemozme stale,ved tu stale prsi.Uz sme ho aj tak nechali,zmokol ako kura.A ja neviem co je to za pes,ale my tu teraz behame v kratkom rukave a on je von a ho drgluje od zimy.Nie je mozne,aby mu bola zima.Vies ako je super?Som ho nechala vonku kym neprsi.Sedi pri dverach a skuci jak stena.On je krasny,mne ho je luto,ale neverim,ze na tohto psa bude niekedy nieco platit.Najlepsie na tom je,ze ta,ktora nam ho dala,nas podla vsetkeho klamala vo vsetkom.Ja uz ani neverim,ze ten pes ma 3 roky.To je uz podla mna aj 6 rocny pes.Ani doktor nam, nevedel povedat,ale povedal,ze ma isto viac ako 3.A co robis ked beries psa?Veris predavajucemu.Zvlast,ked ma na to papiere,ze to robi.

sway

Ahoj darika:-)Tak vidim,ze ti ten pes uz riadne lezie na nervy.Hmm rozmyslala som o tom,ale tiez mi vychadza,ze kazdy jeden je vychovatelny,akurat ten vas je trochu tvrdsie plemeno a je uz starsi,tak si z vas robi dobry den.Ved najprv minimalizujte tu jeho hnilost,normalne mu kupte retaz,ked nemate plot a nech je vonku,ked dnu spini.Ved si pisala,ze 4 hodiny s nim behavate - to by mu malo stacit.Ber ho dnu za odmenu,ked sa s nim maly bude chciet hrat a ked sa vyspini,noo na staforda asi noviny nestacia,ale nechcem ti hovorit aby si ho mlatila,proste mu riadne vynadaj a vyhod ho..On si casom zapamata,ze ked je dnu iba chvilu,ze to robit nesmie..No a na prechdzky sa s nim neda inde chodit?A ked planujete ist na SK,chcetli ste ho zobrat zo sebou?Ked tak to s nim aspon chvilku vydrz,sprav urcite opatrenia a hladaj mu noveho pana..

darika

slobodna
mas vo vsetkom pravdu,ale to vsetko ja robim.jediny rozdiel je,ze ho mam pusteneho na volno.tak sme ho mavali prve dni,kym si na nas nezvykol.vzdy ked ideme von,mam pre neho nieco za odmenu.tie psie dobroty.zakazdym ho odmenime.aj povely viem,ze cim mas tensi hlas,tym viac on reaguje.to vsetko ja viem.kedysi moj byvaly davno mal stafforda a jeho velmi dobry kamarat bol cvicitel,tak sme takto chodili kazdy den aj s druhymi psami.takze o cviceni psov viem dost.ja to nechcem vzdat,len mi uz odchadzaju nervy a sily.viem,ze je to aj kratka doba.proste musime mat len trpezlivost,nic viac.a co sa tyka tej stravy,tak mame pre neho presne to,co nam poradil veterinar.obsahuje to vsetko,co pes potrebuje.mala som vcera vecer kamaratku a ta povedala,ze nabuduce mam prist radsej ja.pritom ona ho zboznuje,ale aj ona povedala,ze co je vela,to je vela.to si baby fakt neviete predstavit ako ten pes hnije.museli by ste to zazit a potom by ste mozno inak reagovali.ja by som kedysi takto isto reagovala,ale po tejto skusenosti a hlavne s tym smradom...to sa neda ani po dome chodit.a pritom mame zahradu.nie som zastancov drzania psa vonku.hlavne tu v tomto pocasi kde som ja.

slobodna

Darika je to ako s ľuďmi, niekto sa učí rýchlejšie niekto pomalšie. Na výcviku sme mali psíka, ktorý bol totálny "analfabet" a ľudia, ktorí mu mali pomôcť zaujali podobný postoj- Je to debil, dajte ho utratiť, nikdy z neho nič nebude! Našťastie niektorí ľudia to nevzdali, s láskou sa mu venovali a po 8mes. keď ho videli tí istí ľudia, ktorí to o ňom vyhlásili, sa išli prepadnúť od hanby. Hovná ho odnaučíš jesť veľmi rýchlo, vyskúšaj si to na prechádzke, keď ho zbadá a chystá sa ho zožrať, trhni a rázne Nesmieš! V zápäti ho vychváľ- krásny, šikovný. Zo začiatku si ho maj na vodítku, kým sa to nenaučí. Inak výkaly obsahujú živiny, pokiaľ ich je, tak mu nejaké chýbajú. Skús nejaké komplexné krmivo. Náš to tiež robil, strašne smrdkal, ale odnaučili sme ho to. Ver mi, že keď sa mu budeš venovať, vráti sa ti to dvojnásobne. Niektoré psy potrebujú hold viac starostlivosti a trpezlivosti. Dôležité je pri výcviku robiť stále to isté, dávať tie isté povely a zakaždým, keď urobí čo chceš ho poriadne vychváliť. Jednoduché povely a pracuj s hlasom, keď chváliš pišti, keď vydávaš povel rázne. Sama si to skús ako bude pes reagovať na zmenu tvojho hlasu. Základ je pochopiť sa- ty a pes. Keď to dokážeš budeš hrdá na neho ale aj na seba. Jednoduché je to vzdať, ale vykresať z neho niečo je umenie. Držím palce, keď ste sa na to už raz dali mali by ste to dotiahnúť do konca.

Bingham ja sa nevyjadrujem k prispievateľom ale k ich príspevkom na rozdiel od teba. Hodnotnú radu som tu od teba ešte nečítala, chodíš sa sem akurát zabávať a rýpať do ľudí. Toľko na margo teba a viac ti nemám čo povedať.

darika

Bingham,nemozes sa pozerat na problem tvojimi ocami,lebo sa ti niekto nepaci.Tu ide teraz o mna,ze som hnusna a bolo by prijatelnejsie,keby si mi aj ty napisal,ze to nie je fer voci tomu zvieratu,ako ma zastavat,lebo si rozumieme inde.Keby som mohla,dam si sama minus za to co som napisala.

darika

Bingham-tak to nebolo pekne.
Ja som to napisala preto,lebo som cakala takuto reakciu.O to mi islo,aby mi niekto dal co mi treba.
Baby,ale ja som s tym havkom von denne dokopy aj 4,5 hodiny.Ked sme von,pustime ho,nech sa vylieta a medzitym sa nazerie kravskych alebo konskych.Inde sa neda.Tu ine miesto nie je.Ja som si ho uz naucila-sadni,lehni,zostan,nesmies,labku vie dat...take zaklady sa naucil rychlo.Aj teraz som sa vratila,sme ho vylietali skoro 2 hodky.Isli sme si zapnut tv a ked som zisla dole,kde ma svoje miesto,tak...on sa vysral na svoje miesto,kde spava.Ved sme boli von dlho.A aj tam sa.A nema ani hnacku...Ja uz neviem.Sme ho len novinami.Zase to neberte ako bitku,ze sme ho dolamali.To sa stalo prvy krat odkedy ho mame.Preto som to tu musela napisat,lebo som to potrebovala dat zo seba von.Ved keby niekto z mne blizkych to cital,tak povie,ze som to nebola ja,kto to pisal,pretoze ja som psov z ulice nosila a kupala.Zrazu sa nieco zlomilo.Ja len dufam,ze sa to zmeni.Ale to sranie ma uz fakt ...hneva.Ved on hnije za ziva.A este k tomu po dome hned po prechadzke.

slobodna

sorry že vám sem leziem ale nemôžem nereagovať. Sorry Darika ale žiadny pes nie je sprostý, sprostý je iba majiteľ. Žerie hovná?? Tak zakaždým keď to chce spraviť, trhnúť vodítkom a povedať nesmieš. Ujde? No ak dostáva bitku tak sa mu nečudujem! Toto ja nemôžem, pes je živá bytosť, to aj tvoje dieťa keď nebude počúvať, lebo mu to nevieš vysvetliť a nemáš na to trpezlivosť bude sprostý a zbavíš sa ho??? Každý každučký pes sa dá vychovať ale s hentakým prístupom.. A doteraz si mi na tomto fóre bola taká sympatická.

sway

Ahojte baby,
pisem len na rychlo,nemam uz ani cas vas citat:-(Chodim neskoro domov z prace,potom sa zase venujem priatelovi a varim a zase v praci momentalne moc pisat nemozem:-(
Darikaaaa...ved ho vychovajte,chapem,ze mi povies,ze sa to neda,ale je vas a mali by ste mat za nho zodpovednost.Vies, ja takych ludi moc nemusim,co si vezmu ziveho tvora a potom sa na nho vykaslu pre xy neriesitelnych dovodov.Ale vsak ja do teba nechcem skakat,su aj horsie veci na svete:-)A nemusis ma presviedcat,ze tento vas pes je nejak extra vadny:-))Keby si nesedela tolko za zdravie.sk :-))a kazdy den ho cvicila a venovala sa mu,zmenil by sa,len asi potrebuje viac trpezlivosti,kedze neni stena.Ale ved je to vasa vec.A ja som extra zastanca zvierat..Ja som casto aj do utulku chodila vencit psy a ani si nevies predstavit kolko ich tam vzdy pribudlo po vianociach a po takych "udalostiach",ze ludia si kupili psa a az potom zistili,ze sa o nho nevedia postarat..Mne to pripada velmi smutne.

darika

Ahojte
Tak ja sa vam idem s niecim priznat a vy mi za to nalozte.Baby,ja toho psa naozaj nemozem.Ja som nikdy v zivote sprostejsieho psa nevidela.A k tomu,dnes rano,ked manzel odchadzal,sme museli vyvetrat cely dom od smradu.On tak strasne sere,ze vam az stipe v nose.My si nemozme dovolit ani navstevu do domu,co je cely dom od smradu.Ten pes hnije za ziva.Ideme s nim von sa prejst,co je 3x za den a on zerie hovna,nechame ho von a on zdrhne.Vie,ze tam nesmie ist a aj tak utecie.Nemame branu,ale sme mu to zabarikadovali autom a dvoma smetnymi kosmi.Vcera sme ho nahanali po celom meste.On si vzdy najde cesticku.Dostal bitku.Tu,keby ho nasli policajti,tak by sme sa zasrali.Toto plemeno je pre nich nebezpecne.Sme sa rozhodli,ze ho dame prec.Ani krpec ho uz nemusi.Vraj je hlupy a ani kamarati nechcu k nam chodit dnu,lebo je u nas smrad.Do zadku s ntakym psom.Ja mam psov za sebou tolko,ze az.Aj manzel mal psa,aj my sme mali,aj z ulice sompsov zbierala,ale toto...?