Bojim sa ze som tehotna. Čo teraz?

Príspevok v téme: Bojim sa ze som tehotna. Čo teraz?
Beba17

ahojte,ani neviem kde poriadne zacat.. mam 17o paru mesiacov18..so sexualnym zivotom som zacala v 16,onedlho nato som zcala mat gyn. problemy a nakoniec s azistilo ze tie problemy su z pouzivania kondomvo odvtedy sme s priatelom ani raz nikdy nepouzivali kondom nedalo sa..
ked som mala 16,5priblizne tak som skusala dalsiu moznost ako sa uchranit pred tehotenstovm a to bola antikoncepcia stale po troch-5 dnoch uzivania hociktoreho druhu som mala zle pecenove vysledky tak som prisla aj o dalsiu moznsot ochrany..
ostalo jedine- davat si pozor na plodne a neplodne dni..kedze mam pravidelny cyklus 28-29dni tak s pomocou ovulacnych tstov atd som sa presvedcila ze vlastny plodne dni mam stale na taky 12-15den cyklu..ale valstne ekd to chcm vediet musim si to znacit niekde cize do kalendarika, a tu vznikol problem(je to torsku komplikovane snad to pochopite)..
posledny krat som mala sex minuly vikend.. zila som v tom ze menstruaciu mam dostat tento tyzdentak sme bez obav isli na ostro bez davania si trochu pozor..lenze v stredu som zistila ze som akymsi omylom uz ani neviem ak osa mi to mohlo ze som pozrela na mamin kalendarik.. a ked som i pozrela na svoj kalendar tak som zistila ze pocas vikendu som mala persne12-15den cyklu:(na tabltku po je neskoro...
strasne sa bojiim ze som tehotna:( co mam teraz robit?
dakuejm za rady vopred

danka 4792

dakujem za odpoved... pritom sa liečim na zvýšený prolaktín dva mesiace a prišli mi výsledky ktoré ukazujú ešte vyššie hodnoty, nechápem ako je to možné ked užívam medocriptine dva mesiace. Teraz sa bojím, že to mám z toho že som tehotná, alebo ten zvýšený prolaktín môže spôsobovať tie bolesti pŕs a dalšie problémy?

Shayleen

A ešte niečo stretnutie spermie s vajíčkom a jej následné oplodnenie a usadenie sa v maternici trvá priemerne 14 dní. 2 týždne po styku je ešte trochu skoro na test

danka4792

ahojte... chcem sa poaradit s niekym kto mal podobny problem ako ja. Tyzden po skonceny menstruacie som mala pohlavny styk zacali ma velmi svrbiet bradavky a neskor to preslo do bolesti doreraz ich mam take citlive a nafuknute. jeden den dokonca som pocitovala pichanie v oblasti vajecnikov ale to trvalo len chvilku. Dva mesiace uzivam medocriptine pre zvysenu hladinu prolaktinu. antikoncepciu preto uzivat nemozem a rovnako je to aj s prezervativom. Robila som si test hned dva tyzdne po tom pohlavom styku no bol negativny. Ma niekto taketo skusenosti, a neboli ste pritom tehotna? Cim to moze byt sposobene?

escap

majlap, vôbec to s tou tabletkou nie je také jednoduché, ako píšeš. Jedna tabletka po možno ženu nezabije, ale môže zabiť počaté dieťa, ak už došlo k oplodneniu.

Tabletka po môže zabrániť ovulácii, čiže uvoľneniu zrelého vajíčka, ak sa užije v predovulačnom období, inak zabraňuje uhniezdeniu už oplodneného vajíčka vo výstelke maternice, a teda má skorý abortívny účinok. Žena v tom prípade otehotnie a tabletka po počaté dieťa usmrtí.

Takže každé príliš jednoduché riešenie má svoje ale. O tomto "ale" tabletky po sa však nehovorí - ani výrobca tabletky sa tým pravdaže chváliť nebude. Avšak sám zahmlene priznáva potratový účinok, má to v príbalovom letáku, len si to málokto dokáže dešifrovať. Všetky tabletky (aj HAK), ktoré majú ako opísaný účinok uvedenú zmenu výstelky (sliznice) maternice, poukazujú na možnosť potratu. Lebo len oplodnené vajíčko sa pokúša uchytiť v maternici a tabletky mu v tom zabránia.

majlap

Je to vystraha aj pre ostatne baby. Ked budete panikáriť, otehotniete. Ako to myslim? Toto dievča vôbec nenapadlo, ze by mohla uziť tabletku po. Sanca zachrániť sa pred neželaným tehotenstvom je dokonca do 5 dní od nehody. Aj ked jej robila pravidelna antikoncepcia zle, jedna tabletka po ju nezabije, a naopak, vyrieši celý problem. Baby, namiesto toho, aby ste chodili po fórach a čakali, kto vám akú blbosť poradí, okamžite nabehnite do lekárne!

zewa

Rozumiem ti. Ale skus trosku realne uvazovat. Ked si neurobis test a nie si tehotna, tak budes menej sklamana?
Kolko sa uz pokusate?

Angie20

Tak hej je lepsie spravit si test no priatel vravi ze mam este pockat ako sa vyvynie situacia ci ta menstruacia na koniec este len nepride ze by to bolo dost pravdepodobne...tak cakam co bude len ta neistota ma ubija...obaja sa tesime na male no po tolkych sklamaniach je uz aj tazke uverit tomu ze by som mohla byt tehotna...dufam ze si to pochopila ako to myslim preto ze je dost tazke opisat co vlasne prezivam...dakujem ze si reagovala na moju spravu.