Ako zit po navrate na Slovensko?

brontik

michaelka, prezit sa da aj s menej. Ale preco ta to tak trapi, vies, ze ked prides domov, tak budes mat prijem 10 000?

max.gluteus

fertidk:
Nehovor mi, ze vyucenie ci ine prkotinky potrebujes na to aby si mohol ziskat pracu za lepsi peniaz. Keby som nepoznal ludi co maju iba strednu skolu ale sa dokazali presadit a teraz su na tom financne az moc dobre, tak by som ti uveril.
Ked sa ti chce robit za par eur tak si rob osobne tych par eur by mi nestacilo a preto by som hladal robotu kde zarobim.

fertidk

max.gluteus vies, ked niekto nema vzdelanie, tak bohuzial musi robit tu predavacku. Alebo maju robit manazerky? Tvoja gramatika nic moc, podla toho pocitam, ze ani to vzdelanie nebude nejake terno, co? Budes rad, ked dostanes robotu, pri ktorej sa mozes ohanat krompacom.

dasato!

ahoj, pokial si sama nepochybne sa to da!!!!!! hej, potom zalezi, ze v ktorom meste, ale pri trocha skromnosti sa to vsetko da. moji rodicia maju dokopy 25litrov mesacne, traja studujeme na VS, nedostavame ziadbe stipko.. Ale jasne, ze musime brigadovat ked stihame(takze ci chcem ci nie, musim mat brigadu a aspon tisicku mesacne si zarobit, niekedy sa podaria aj dve..)... Ale urcite sa neboj, pokial ti nerobi problem skromnost tak nbie je problem! A uvidis, mozno najdes casom aj lepsiu robotu...

max.gluteus

330 eur to je teda vyplata osobne by som nerobil nikdy za take peniaze. Ale viem ze take mizerne vyplati maju predavacky hypermarketov ci niektore pracovnicky za pasom a sa divim ze robia za take peniaze by som ich poslal nekam.

vikuska

Z takej sumy sa neda vyzit, mozno este niekde na dedine ked si vela veci dopestujes a byvas u rodicov.Inak nemas sancu sama v meste ved len najomne ta vyjde cez 10tis. a kde mas stravu,cestovne,oblecko.......

cajik

heh..podla toho ako chces zit a kde.. podnajom stoji 300-400 eur mesacne (1/2-izbove byty vo velkomeste).takze by ti pri velkom stasti ostalo 1000sk na vsetko ostatne.a to musis jest,obliekat sa,pouzivat mhd,platit poistku a kopu inych veci.takze pre cloveka,ktory zije sam,je to velmi,velmi,velmi malo penazi.keby zili dvaja spolu tak by sa dalo vyzit.nejako.

alz-bee

Z 10 000sk sa neda zit, pokym ma z toho vyzit nejaka rodina. Ale ked je clovek sam a trochu sa uskromni, tak sa podla mna z toho da vyzit...kazdopadne ale neviem, ci je to pravda, lebo ja tak nezijem...ja si len myslim, ze keby som zila sama,tak by som vedela z toho vyzit. Ale mozno sa pletiem..