Krámy a trápnosti s ními spojené

Príspevok v téme: Krámy a trápnosti s ními spojené
beatrixxx

Ahoj, rada by som sa o tejto téme s niekym porozpráva, pretože niako nemám s kým :(
A mám pár otázok:)
1, nie je to trápne, keď z vložkou šuchocete na záchode pri "prebalovaní" ? Mne je to teda dosť, najmä keď viem že najprv otec to na isto počuje. Preto si ich radšej mením v izbe pri zapnutej hudbe.
2, možno si to iba namýšľam, ale sa mi zdá, že keď si kupujem vložky al. tampóny v drogerke, ľudia na mňa dive čumia. A to nevyzerám na svoj vek (15) niako nevyspelo. Aspoň si myslím:)
3, čo myslíte? stojí ten pocit "ženskosti" a "plodnosti" za to? podľa mňa hej, a to mávam exxxtra silné krámy a bolesti.

+ obľúbené značky vložiek potešia:)

beatrixxx

a vieš aky trapas sa stal mne ? :D raz som to dostala a nemala som ist kde vyhodit vlozku, lebo u nas v kuchyni bola návšteva a pred celou mojou rodinou... to už fakt nie, to je hádam normálne:) tak som ju (zabalenu a v igelitke) dala na docasne miesto- pod vankus :D A potom pridem do izby a vidím brata ležať mojej posteli na mojom vankusi pri notebooku a na tvári mu bolo vidno, že sa mu takmer nedarí udržat smiech:D a nemôžete povedať, že 19-ročný eštestálepubertiak to bude brat normálne:D

Jaaaaa

alz-bee no ty ju mas uz dlho ja iba rok:)ale celkom som si zvikla....ale je to nespravodlive-preco nemaju aj chlapi nieco?:(

Jaaaaa

beatrixxx:to mas pravdu niesu dobre pre zdravie ja tampony nenosim ja nemam na to odvahu dat si to:Dale nastasie nemam silne kramy takze v skole na zachod nechodim:Da ves co a trapaas sa stal mojej kamoske?ona mala krami a sla si vymenit vlozku ale zistila ze uz neni.tak musela zavolat brata aby jej ju podal.lebo boli v kuchyni:)

vevericka

no u nas to vynasam ja alebo mama..cierne vrecka nepoznate??
jaaaa..tak ho kup ty a hotovo, taky maly nie je velmi drahy..

alz-bee

Baby, ved je to vas otec, ktory vas kedysi prebaloval a videl nahe! :-))...mna to nikdy ani len nenapadlo, ze hanbit sa pred otcom.A on to podla mna berie uplne normalne. Sak hadam nie je sprosty, aby sa cudoval, ze jeho 15rocna dcera menstruuje, nie?..:-P
Co sa tyka nakupovania vloziek a tamponov v drogerke, tak to si podla mna len namyslas, ze ludia na teba pozeraju...ved ty im mozes byt uplne ukradnuta, co si kupujes, nemyslis? Respektive, ked mas teda naozaj pocit, ze na teba pozeraju, tak kasli na nich ty. Ved sa s nimi uz mozno nikdy v zivote nestretnes, tak naco to riesit, co si o tebe myslia?
No a po tretie...ci chceme, ci nie, menstruacia patri k zivotu zeny. Spociatku som ju nikdy nemala rada, tak ale teraz, ked uz nejakych tych 7rokov menstruujem si ani neviem predsatvit, ze by som ju nemala. Priroda asi vedela, preco to tak zariadila, i ked mohla to aj o nieco bolestivejsie zariadit...(akoze ja beriem antikoncepciu, cize bolesti nemavam a da sa povedat, ze ani menstruaciu nemam tu "pravu prirodnu", tak ale kedysi som aj ja trpela bolestami jak pes, cize chapem, ako niektore zeny dokazu pri tom trpiet)
Moja oblubena znacka tamponov su Kotex, vlozky na noc always..
Takze tolko:)

beatrixxx

vevericka: a kto o bude preboha vynasat? :D a ja viem že je too prirodzené ale mne je to jednoducho trápne :D aj horšie témy tu užž boli založené :D

Jaaaaa

no moja mama ho kupit nechce...uz som jej to vrazvela ale ona ma ignoruje ako vdzy....ved hej mozno to beru prirodene ale bohvie co si myslia...

beatrixxx

len do skoly :D inak vlozky , tampony podla mna nie su to naj. pre zdravie :D mne raz stačilo keď brat čakal pred záchodom a ja som si práve menila vložku :D to bolo :D a aj v škole je to dosť hrôza pašovať vložky na WC... tampóny sa pašujú lepšie :D

vevericka

teda dievcence taku tragediu robit s absolutne prirodzenej veci je viac trapne..vasi otcovia to beru uplne prirodzene, ved vase mamky ich maju tiez..a je im to zhola jedno..a v dorgerke uplne maximalne to je jedno ludom, co si kupujete(tolaletny papier, odlicovacie tampony, usne tamponiky.. vam nie je trapne kupovat??)..co sa tyka toho kosa v kuchyni..co tak kupit maly kos na wc??