prifuk / biologia

vevericka

fuuh tak to neviem..my sme to mali pocas roka ..s Cernusakou sa dalo dohodnut, lebo sme mali volne piatky, tak sme sa kazdy piatok stretli 5x a s nou sa dalo dohodnut, ked mal niekto zapocet alebo tak za skor pustila..aky bude Misik neviem

alz-bee

Joj, co trepem...ty mas pravdu-Miskovica mame:))...uvidim teda, co nam povie, ze ako budu cele tereny prebiehat...a inak nevies, ci sa moze jeden den chybat? popripade asi nas nebudu pustat, ze odskocit si na nejaku skusku, ze?

vevericka

no Mikulcika nepoznam..taky tam este nebol, ked som ja mala botaniku..ja poznam Misika a Miskovica (ten je fajn), na tereny ma mala Cernusakova, herbar nebolo treba odvdzat, len sme ho mali mat na zaverenom dni na terenoch, lebo z neho nas potom skusala, nesmeli tam byt samozrejme nazvy:)

vevericka

aha no tak vy mate tusim Dubravcovu ta je vraj prisnejsia ako Cernusakova..ta bola zlata,,aj teraz ked ju niekedy strenem pokecame:)..no bezchordaty sa za nas este dali rozdelit, ze na jeden termin si spravila vsetko okrem hmyzu a potom hmyz..dalsi rocnik po nas to zmenili a ti to uz mali vsetko s tym, ze ak si pravili nejaky iny predmet, ktory bol o hmyze(entomologiu), tak zasa hmyz nemusli robit, ale to bolo na biologii ako to mate vy na enviro neviem..mozno vas neucia ani ti, co ucili nas

alz-bee

Tereny budem mat akurat tento tyzden...na prednasku sme mavali Cernusakovu a Dubravcovu (ta vyzera byt riadna sekera)...a teraz na tereny mame mat nejake Mikulcika (?)...a ten herbar ste mali kedy odovzdat? po terenoch nejak?
A inak to mas super, ze mas mamku botanicku:))...co sa tyka toho systemu, tak tiez si to farebne odlisujem...

alz-bee

vevericka: ja studujem prvy rocnik enviro, no a najprv som si myslela v zimnom semestri, ze to sa ani neda spravit botaniku nizsie rastliny...ale som ju spravila (i ked aj s velkym kusom stastia:))...no a teraz tie vyssie rastliny...hovorim si, ze oooo, zlate nizsie rastlinky:))...kazdopadne som ale pocula,ze najhorsie su bezchordaty...takze sa mam naco "tesit" :-P

vevericka

no tak ja som sa system ucila stylom, ze kazdy okruh (celad, skupina alebo tak) som si farebne odlisila, napr celade boli cervene, rady zelene..lahsie sa to ucilo, robila som to tak aj zoologii vsade, kde bol system, lebo mam fotograficku pamat,..co sa tyka poznavacky tam som az taky problem nemala, lebo mama je botanicka a ona ani nevie slovenske nazvy, tazke aj ked som bola mala a pytala som sa co je toto a toto ak mi povedala latinsky..tak niektore rastliny viem aj ja iba latinske
mala si aj tereny???ta sme si robili herbar a tiez to pomohlo pri uceni, ked si si tie rastliny chytila priamo do ruky s vysvetlenim, co to je..a kto ta uci??