bezna porcia jedla

Príspevok v téme: bezna porcia jedla
ilona.s

Ahoj viem ze to bude vyzerat trapne ale chcem vediet aj od nejakej nezainteresovanej osoby aka ja taka bezna porcia jedla pre 15rocne dievca a ako by mal vyzerat jej jedalnicek... napr. kolko krajcov chleba na ranajky a tak...a ci je normalne ak zje na ranajky 2 krajce chleba, cele balenie (110G) apetito lucina a este aj 5 platkov sunky. Nie je to uz prejedanie sa?Alebo bezne zje k jednemu rozku aj 70g pastety, nemoze jej to ublizit?Nie je to vela?Pytam sa lebo sa jedna o moju dceru a ja sama jem ako vrabec tak mi to pride divne :) ako to vidite vy?

titntinka

Skor by sa trebalo sustredit na to co jeme. Ale radsej nebudem pisat, ze co jem ja, lebo by ma mohli ludia ukamenovat.

baabika

No mne to príde úplne normálne, ja zjem ešte aj viac, ale to záleží aj od zvykov v rodine. Ja zjem cele črievko paštéky bežne a 2 krajce chleba tiež úplne normálne a ešte musím za tým dať vždy aj niečo sladké, ale nieže ovocie, proste normálnu Linu alebo kroasant alebo co. Obed tiež podobne, ale na večeru si už dám niečo ľahké.

saska21

no ja mam 21 a tiez ma trapi podobny problem uz od puberty-neviem odhadnut velkost porcie je normalne zjest napr. tu spominanu celu vanicku apetita?Alebo ak zjem cele 100g crievko pastety?napr. na ranajky plus este jeden rozok?Zjete tak aj vy?PLS PORADTE!!! ake porcie zjete vy?
pls,pls

huba_buba

Mne osobne to nepripada ako prejedanie sa. 2 krajce chleba na ranajky nie je vela. Myslim vsak, ze zalezi aj od toho, ake rychle ma spalovanie. Ak napriek tomu, ze viac zje je stihla, tak nevidim uplne ziadny problem. Hlavne ak tolko zje len na ranajky, pretoze za den tu energiu stihne spalit.

effa

Ja si myslim ze deti vo vyvoji zjedia toho omnoho viac ako je u inych bezne, ved sa z nej stava vyspela zena, jej telo sa meni, formuje sa. Ja ked som bola v puberte tiez som prirodzene zvysila prijem kalorii a pri mojom bratovi bola chladnicka stale prazdna. Treba vsak sledovat ci dcerka nepribera do tukovych zasob, ak si drzi zdravu vahu tak by som to vobec neriesila. A to co ste opisali su normalne porcie :-)