Pasovy opar

lek

Pasovy opar sa zvycajne objavi u ludi s poruchou bunkovej imunity. Samotnemu vysevu moze predchadzat niekolko dni bolest v oblasti, kde sa objavia pluzgieriky. To co je na kozi je len kozny prejav, v skutocnosti je to zapal nervu, preto je to spojene s vyraznymi bolestami, palenim, svrbenim a podobne. Herepsin je virostatikum, ktore umozni, ze sa priebeh infekcie skrati a uz dalej sa nerozsiruje.Vcasne nasadenie virostatik je dolezite aj v zabraneni chronickej postherpetickej bolesti. Lieky treba brat tak, ako ti to odporucila lekarka. Lokalne osetrovanie- len do tej miery, aby doslo k zasuseniu pluzgierikov. Niekedy je lepsie nic, ako vseliake maste. Ak mas bolesti, mala by si navstivit neurologa. Bolest pri pasovom opare sa lieci trochu inak ako napr klbova bolest, lebo je to bolest nervova. Dostatocna a spravna liecba bolesti pri pasovom opare je dolezita, moze tiez zabranit vvyvoju neprijemnej chronickej bolesti a tiez ustup bolesti znizi uroven stresu v organizme, co je dolezite pri hojeni. Ak mas 15 rokov a mas pasovy opar, mala by si po ustupe infekcie podstupit vysetrenie na zistenie stavu imunity. S pasovym oparom sa stretavame u pacientov po chemoeterapii, po transplantacii kostnej drene, u starych ludi po zapale pluc. Skoro vzdy tomu predchadza nieco, co imunitny system oslabi.

RNG

viralnym rozmnozeniam treba najlepsie predist, ako potom si hojit poskodene telo.Preto tak zdoraznujem vsade antiviralne doplnky.
Inac rozne svetla, najma infracervene zvysuju cirkulaciu v poskodenom mieste, a tym urychluju hojaci proces.

jaja:)

2 tyzdne fuuh dufam ze to nebdue tak boliet cele 2 tyzdne...keby na mna aspon nesla taka unava...toci sa mi hlava...boli ma joj :( celkovo na mna ide unava

borovica

Vyskúšaj to a keď to máš doma tak to používaj. Ona si to veľmi chválila. Ona sa za dva týždne vyliečila. Držím palce, aby ti to pomohlo.

borovica

Moja susedka mala tiež a hovorila, že veľmi jej pomohlo Biotron lampa. Používala ju každý deň a rýchlo sa jej to zahojilo.

jaja:)

Mne doktorka povedala ze sa cuduje ze som dostala pasovy opar v takom mladom veku (15rokov) tak to musim mat poriadne znizenu imunitu :( fuuh ale ja nejak znizenu imunitu nepocitujem som alergicka a teraz na jar zvyknem byt chorlava to je pravda...ale este pasovy opar som necakala...vsak dlho som nemala len ten u kazdeho znamy herpes simplex...teraz sa dopujem antivirotikami herpesin (su to antivirotika nie atb. som sa zmylila) berem b komplex...thiamin...kombinaciu zinok selen....vit. E ... a snazim sa co najviac vitaminov i v ovoci a pod...mastickujem pudrujem...bojim sa ale jaziev...neviete ako dlho sa hoja tie pupaciky ? dufam ze to prejde a nechyti ma to znova niekedy v zime ked na nas ciha anjviac chorob... :( a este som as chcela opytat...neviete ci sa mam s tym vyvarovat slnku alebo slniecko to pomoze presusit ?

RNG

pasovy opar(shingles) je z herpesu varicela zoster(VZV), ktory sposobuje u deti ovcie kiahne a zije v nas prakticky vsetkych cely zivot na nervovych vlaknach. Pri znizenej alebo stratenej imunite vypukne(obvykle u starsich ludi) a moze sa prejavit nielen koznymi vyrazkami, ale aj otvorenymi ranami a poskodenim nervoveho tkaniva. Dokonca niektori starsi ludia mu aj podlahnu.
Okrem syntetickych patentovanych antiviralnych(atb su neucinne) je dost prirodnych doplnkov na potlacenie tohoto aj inych virusov, pridam sem znova z temy herpes:
Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym, vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti, depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej sliznice, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar, bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych zhruba podla ucinnosti
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym), l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE, oreganovy olej,collostrum, lapacho, extrakt z olivovych listov a chaparal(larrea tridentata)

usiko

no, jaja mamka to mala, bolelo ju to dlho pred vysevom a asi tri tyzdne po zlikvidovani pluzgierov...je to nervoveho povodu, takze nenervacit, svat je gombicka, a povedat si co ta nezabije to ta posilni....klud a klud.....