Slusnost...

zuzic

viem ze nie je dobre ze si ustrachana no aj tak si ta vazim! skus sa trocha nakopnut jednoducho aspon na chvilu sa premoct a povedz si ze je to jedno co si ini pomyslia alebo tak nejak. ale ja ti asi radit nebudem moct mam len 15

melly

mam 22...aj v mojom slovniku sa take veci objavili..praveze uz nie som ani taka ani taka....nie som slusna nevaz si ma...som ustrachana...nie je to dobre...

zuzic

melly nie je zle ze si slusna, ale musis si dokazat aj vytvorit akusi autoritu. no jednoducho musis sa v tomto svete presadit tak to uz je a s tym nis neurobime. nauc sa byt trochu zdravo drza. neviem kolko mas rokov ale na druhej strane to neprezen. ja som kedysi bola velmi slusna potom som odrzela a teraz mam v slovniku slova co by som ani nechcela:( neni su to az take nadavky ale na dievcatach sa mi taky slovnik nepaci ale to naucila skola:( takze len zdravo drza to zvladas:P inac ludi ako ty si velmi vazim

:-):-)smile

To že si slušná nie je zlé...no je rozdiel medzi slušnou a tak trochu....zakríknutou, ktorá si nevie povedať svoj názor. To je už trochu problémik.... Pretože ty musíš vedieť vyjadriť svoj názor, bezohľadu na to že by možno nebol správny - o tom je život, vyjadríme svoj náyor na vec, ak je sporávny hurá, ak nie aspon sa poučíme. Ked nebudeš trochu drzá - niektoví ľudia si zaslúžia aj viac drzosti, životom sa nepretlčieš. Neboj, ak budeš trochu pribojnejšia a sebavedomá, neuškodíš nikomu, naopak pomôžeš tým sebe a tvoje oklie ťa začne brať ako rovnocennú....Ale nioeže sa s teba zasa stane chuligán, to nie...Proste treba nájsť mieru - vedieť kedz je namieste slušnosť a kedz sa hodí aj kúsok drzosti....Držím palce!

meForMe

ahojte:) aj ja som slusna,no zaroven aj asertivna :) to mi staci ku tomu aby som si vydobila svoje miesto aj ja :)

papenka

ahom melly,vieš čo ja nie som az tak strašne slušná niekedy aj mám svoje muchy, ale poväčšine sa snažím byť slušná. Najviac pociťujem, keď niekto hovorí. Ľudia mi hovoria že som mlčanlivá ale ja si myslím že to nieje pravda, akurát keď niekto hovorí, tak ho nechcem prerušovať a chcem počúvať do konca čo hovorí, lebo nemám rada skákanie do rečí, lenže ostatní ľudia si veľmi často skáču do rečí, teda aj mne, ked už niečo začnem hovoriť a niekto mi skáče do reči, tak to neznášaam a potom som ticho nech sa vykecá,..Potom sú všetci dobrí len ja som zlá, lebo málo rozprávam. A pojem slušné správanie sa kdesi stratil u nich. Poznám babu ktorá je utáraná a všetkým sa to ohromne páči. Minule sme išli na trh autom a bola s nami tak už mi vadilo ako stále musela niečo hovoriť. Akoby nemohla byť aspon chvílu ticho a počúvať ostatných. Každý vidí na tých ukecaných len to akí sú super, a ostatných odsudzujú, za to že málo hovoria, ale hovor, ked ti niekto nedá slovo. No proste toto mi vadí...