TRAPIM SA PRE PROBLEMY SVOJICH BLIZKYCH

Príspevok v téme: TRAPIM SA PRE PROBLEMY SVOJICH BLIZKYCH
usiko

Ahojte, neviem, ci mate podobny problem, ale dlhe roky ma trapi, okrem ineho, jedna vec.
Priatel podnika, ja mam sice tiez zivnost, ale mam stalu pracu a viac-menej pravidelny prijem. pokojnu pracu, hoci som rozlietana, ale mam ju rada a nie je tazka.
Problem je v tom, ze priatel, kedze podnika, ma uver, na moj vkus vysoky, stale nejake problemy v praci, kedze je sam na vsetko v praci, tak kopec trapenia, vela veci sa nevydari, vela sklamani, ano a ja to prezivam s nim. On je velmi schopny, riesi tie veci, nedava na sebe znat, ze sa trapi, lebo vie, ze sa to vyriesi, ale mna to cele zoziera....az bytostne ma niekedy boli pri srdiecku, ked sa mu nieco nevydari, ked nieco sa pokazi.....a strasne mi to otravuje zivot, lebo takto mu nemozem byt oporou...
prosim o rady, ako sa na veci pozerat zhora, a byt stastna, a poskytnut mu oporu...a aby somsa tak netrapila pre problemy inych.....

aeshly

viem, že utrpenie blízkych veľmi bolí, ba dokonca ešte viac ako to naše vlastné utrpenie (aspoň u mňa to tak funguje), no uvedom si jednu vec - svojím trápením im nijako nepomôžeš, tak to bude ešte horšie.

Nativee

zvladnes, lebo neexistuje na svete vec, ktora sa zvladnut neda..ked to bude tak zle,sadni si,upokoj sa a chod dalej,lebo musis mysliet na seba a byt tak trochu sebec:)a to tazke nie je,clovek je od prirody :D...neboj sa a drzim palce..urcite to bude lepsie ked sa na to pozries z riesitelneho hladiska

usiko

nativee,

dakujem, je to ako hovoris.....snazim sa, za posledne roky som uz dost vela postupila, vela som sa naucila a dnes niekedy ani okom nemihnem ked sa nieco stane.....ale niekedy sa v jednom spoji vela a nezvladam to......a je to tazke...kolkokrat som si uz povedala, ze by som najradse usla spat domov, kde bol klud....a potom ked sa to vyriesi, je to zase fajn..a zas ea zase.....ale mas pravdu, musim na sebe pracovat, velmi pracovat a zvladnem to...dakujem ti....

Nativee

ahoj...moj problem nespada az do takejto tazkej situacie co sa financii tyka...ale tiez som bola ten typ, ktory sa trapil pre ostatnych..ide o to, ze ked zijes zivot niekoho ineho nezijes svoj a to si musis uvedomit,,ze si tu len raz, a nie vsetko je o starostiach ale aj o radosti a tak..je pekne byt priatelovi oporou,ale ak ma problemy nonstop moze to byt otravne,chapem ta...presne ako si napisala..povzniest sa a povedat si,ze tie problemy tu nebudu večne..mozno ani nepotrebuje aby si to s nim riesila,len aby si pri nom stala..a to mozes,ale neprinasaj si jeho problemy do svojho zivota..povedz si,ze zle nemoze byt vecne..a bude ti lepsie..a ked as mu podari nieco..hoci aj mala vec..raduj sa s nim a velmi..oceni to a bude mat motivaciu do buducna