Je vhodne solarium ako zaklad na dovolenku?

KLARA383

dakujem za prispevky, ja nie som zastanca solarka prave naopak ale idem na dovolenku a viem ze ak nebude zaklad tak sa spalim a chcem ist do solarka 5 x nech nieco je na pokozke a koniec potom 3 tyzdne pauza a hor sa na slnecne plaze takze tak :-)
Barbinka mas pravdu ze telo vyzera starsie po solarku ale iba v pripade ze to prehanas a to iste mozme tvrdit o slnku

pupavicka

...to ano ak sa tam chodi cely rok,poznam aj take baby a fakt to pridava na veku,ale ak su baby mlade tak to este nevydno,ale ako som pisala koza si vstko pamata,ak sa to roby rozumne tak je to ok.a este by som sa chcela spytat ci mal niekto ten nastrek na telo co sa roby v salonoch,ja som to uz davno chcela skusit,ale pocula som ze v lete to nieje vhodne.diky.:-)))

pupavicka

..a este tolko,ze suhlasim s tym te solarium a rakovina koze,ale to aj zo slnka ak to prezenieme,a samozrejme medzi 11-tou a 14-tou vobec nie vtedy sme obedovaly a spaly.mne sa tiez paci opalene telo ale nemozme mat vsetko a hlavne na ukor zdravia,telo si vsetko pamata,vstky spalenia,ale dobre to poznam,dovolenka v chladku a svrbiace vyrazky od slnka.tak ze opatrne so vsetkym a pomale opalenie vydrzi ovela dlhsie..vela tastia:-)))

barbinka

až na to, že solárium spôsobuje rakovinu kože a to by ste už mohli dávno vedieť. a ďalšia vec, že zo solárka ste zošuverené a vyzeraté o 10 rokov staršie.

pupavicka

ahoj,mozem napisat vlastnu skusenost,mynuli rok som isla k moru,a dva mesiace predtym som chodila do solarka velmi opatrne,mavala som predtym aj alergiu na slnko,tak som zacala solarkom po dvoch minutak kazdy druhy a treti den,samozrejme s kremom do solarka,a bola som maximalne spokojna,konecne dovolenka bez alergie a spalenia,bola som pri mori koncom juna v bulharsku,a bolo super,samozrejme tiez vysoky faktro kremu na opalovanie asi 25.takze doporucujem.vsetko dobre prajem.

sway

Nepochopili,pisala som ,ze krem do solaria a krem na slnko ma tu istu funkciu - chranit pokozku.Jasne,ze do solaria specialnu kozmetiku,ale ak ju pouzijete nebude vas lepsie opalovat!!Mozno opalenie dlhsie vydrzi,nevysusi tolko pokozku a nespalite sa - to je vsetko!Ako klasicky krem.

sign

eeeeee,

no samozrejme že je to škodlive ked tam niekto chodí po celý rok dva krat do týždna,ale myslím že sa jej nemože nič stať ak tam pojde pár krát pred dovolenkou. bože,šak by sme museli žiť v karantene čo šetko je už škodlive

Aduliena

Sway, nie je jedno, či použiješ krém do solária alebo ten, čo používaš pri bežnom opaľovaní. Ja som používala krém určený na opaľovanie v soláriu a pomohol v tom, že výsledný efekt bol lepší.

eeeeeee

Neviem damy, ci necitate ani obycajne zenske magaziny, ale solarium sposobuje rakovinu koze. Coraz viac chytrych zien od neho upusta...UVA luce v solarku su velmi skodlive. pred par rokmi zomrela kamaratkina mamka v hnusnych bolestiach na rakovinu koze, milovanicka solaria. Tak len tak dalej, nech su vas plne cintoriny...Na slnko by som bez kremu s UV faktorom 45 ani nevysla.