Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Popaleniny

modracik

Na jazvy, rany ,popáleniny -je výborná liečba svetelnou terapiou bioptron.bez vedľajších účinkov, je to tzv. domáci lekár.

korbelka876

Tie jazvy mam na krku,malu aj na lici.Nemam tam robenu plastiku.Ale zda sa mi ,ze za ten rok mi jazvy klesli.Mam elasticke navleky na jazvy,ktore nosim poctivo kazdy den.

lenccok

ja som mala popaleninu tretieho stupna, zvnutra som pouzivala aloe vera, zvonku sa mi o to starala lekarka, hlavne je, aby sa tam nedostala infekcia, po zhojeni som si to tiez potierala aloe vera, po siedmich rokoch som nato davala kolagen beauty,dnes mi to uz ani nevidno

delphia

od chvile,ked sa koza zahoji, je potrebna INTENZIVNA!! kazdodenna starostlivost o jazvy. ide hlavne o masaz mastnymi kremami aj viac x denne a tiez aj (dla toho, kde jazvy su) aj tlakovym obvazom. a mast to je jedno aka znacka, len nech je masta!!! aj kokosvy, mandlovy olej je dobrykde mas tie jazvy?
len pre zaujimavost: kde si lezala na popaleninach?

korbelka876

Delphia,ale ja uz hypertroficke jazvy mam.Nevies ci po case klesnu alebo ostanu stale vystupene?Ja som jeden a pol roka po uraze.Aku mast je dobre pouzivat?Je lepsia zinkova alebo kalciova mast pre mna?Vdaka.

delphia

v prvom rade je treba predchadzat tvorbe hypertrofickch jaziev pravidelnou starostlivostou o ne- pravidelna a premastovanie, masaz bandaz.

ak uz jazva vznikla a napr. zamadzuje pohybu (v blozkosti klbov) tak sa riesi rekonstrukcnuo plastickou oper.- casto treba podstupit ich aj viac x.
ak jazva neobmadzuje funkcnost napr. koncatin, len je estetickou vadou, tak sa odstranuje obrusenim, aplikaciou kortikoidov, laserom. robia to plasticki chirurgovia. specializovane centra na liecbu popalenin a rekonstrukcnej chirurgie su v Ba- Ruzinov a v Ke-Saci

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Popaleniny - Fórum - ZDRAVIE.sk