Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bradavice na chodidle...

Jofi64

Chcem pomôcť tým, čo majú s tým problémy!
Nikdy som nemal bradavice, ale jednu som chytil v sprchách v posilovni, kde som išiel bosý. Bradavicu som mal vrastenú v päte, praktický ani netrčala, tak som si ju dal vyrezať, ale pán chirurg asi nešiel dosť do hĺbky a bradavica bola naspäť. Tak som začal používať citrónovú kôru namočenú v octe, to som používal cez noc asi tri týždne, nemôžem povedať, že každý deň, ani to nepomohlo. "Dobrá duša", ktorá mi povedala, že robí sestru na chirurgií a odporučila mi aby som vyskúšal: Tenký plátik cesnaku a to reznou stranou som priložil na bradavicu, prelepil som to leokoplastom, ešte poriadne stúpil na pätu aby sa rozpučil, dal som si ochrannú ponožku a išiel som spať. Toto som používal asi tri týždne a je po bradavici. Medzi tým som si ešte močil nohy vo vode so soľou a sódou bicarbónou a sem tam som si na tom mieste zdrsňoval kožu takou škrabkou. A vyhral som súboj s bradavicou.

Tom78

Ja som mal bradavicu na spodku chodidla asi dva roky a nemohol som sa jej zbavit. Vypalovanie,duofilm,lastovicnik.... nic nepomahalo.az napokon som skusil oregano + vzduchotesnu naplast.kazde dva dni oskriabem ziletkou vzniknutu vrstvu,potom natriem oreganom (udajne je silnejsi nez cesnak) a prelepim paskou. Uz to tak robim asi mesiac a citelne sa bradavica zmensuje,da sa povedat,ze uz odisla. V tejto procedure uz pokrscujem iba preventivnee,aby som si bol naisto,zr to cele zmizlo. Takze tuto metodu odporucam vsetkym.

Sandwich

Je to už dávno, čo som mal na priemyslovke bradavice na rukách, možno aj 100. Tiež som chodil na vypaľovanie dusíkom a kadejaké mastičky. Raz som bol u tety na prázdninách a ona si všimla moje ruky a hneď nariadila kúru - Keď sa budú variť zemiaky pre ošípané, odlej si vodu a vo vlažnej si ich aspoň 2 krát za deň umy. Zemiaky varili každý druhý deň, nebol problém s liečivom. Za dva týždne bolo po nich. Po rokoch mi mladší syn ukázal bradavicu na lakti, spomenul som si na recept. Keďže prasa nechovám, uvaril som dva zemiaky v šupke a syn si lakeť natieral. Zmizla mu do týždňa. Možno to zaberie aj Vám.

pomocnica

Neviem, či sa to tu písalo, ale veľmi (VEĽMI)pomáha lastovičník, šťava z koreňov, alebo z kvetov, podľa ročného obdobia. Keď som bola malá, tak som ich chytila na nohu a aj kamoška a obidve sme ho používali a pomohlo obidvom, ale zas ja a asi aj ona chodila na vypaľovanie, nepamätám poriadne, ale pamätám, že to bolí jak sviňa, som si myslela, že tam mi dávajú niečo vriace a potom som zistila, že je to tak studené. :o WTF?

Paca

Zdravím, ja som mala na nohe pod palcom bradavicu veľkú asi ako desaťcentovka.. Mala som ju tam cca od júna, pri chôdzi mi spôsobovala neskutočnú bolesť, nemohla som na nohu poriadne došľapnúť a korienkov som mala možno okolo 50 a boli ozaj hlboko.. Ku kožnej na dusík som ísť nechcela, pretože som sa bála.. Poradili mi prikladať na bradavicu cez noc roztlačený cesnak.. Spravila som tak raz a nepokračovala som.. Snažila som sa bradavicu vystrihnúť pod mylnou domienkou že to je kurie oko.. No korienky sa mi rozniesli a bradavica sa zväčsila. Dlho som s tým nerobila nič, no potom som sa rozhodla opäť skúsiť cesnak.. A bolo to neskutočné, bradavica začala odumierať po 2 nociach! Cca do 3 dní celkom celá sčernela a vyschla a dala sa pekne vystrihnúť. Teraz už ostala len jazva. Viem že na každého zaberá niečo iné, ale odporúčam dať šancu cesnaku :)

Nevy

Mal som 4 bradavice na oboch chodidlách (dve na päte, jednu pod prstom a jednu priamo na chodidle), pri chôdzi mi spôsobovali neskutočnú bolesť. Nakoľko som sa neskutočne bál vypalovania alebo poprípade chir. zákroku vyskúšal som plno tzv. babských receptov (cesnak, cibuľa, citrón, ocot, jablčný ocot, prelepovanie páskou, aťd.) ako aj prípravkou z lekárne.
Aplikoval som všeličo množné, už som bol zúfali a nakoniec som išiel kožnej, našťastie mala dovolenku a tak som vyskúšal posledný pokus o domácu liečbu. Nohy som každý večer namočil do slanej vody aspoň na 20 minúť, následne nechal preschnúť a potom som priamo na bradavice aplikoval vatovou tyčinkou propolisovú tinktúru. Po asi 3 dňoch som obstrihal odumretú kožu v okolí bradavíc, po cca jednom týždni ma bradavice pri chôdzi prestali bolieť a akoby jadrá očerneli. Potom som ich dosledne obstrihal a po bradaviciach zostali v nohách len diery. V aplikácii propolisu som stále pokračoval ešte asi dva týždne po vypadnutí bradavíc. Teraz už mám na mieste kde tieto potvori boli len hladučkú kožu.
Celkovo som tieto potvori mal asi 3 mesiace (dva mesiace som experimentoval) a od začiatku aplikácie propolisu to trvalo asi cca 2 týždne kým odumreli.
Treba skúšať na každého zaberá niečo iné, ale možno Vám práve tento môj postup pomôže.

Simiiiiiii

Ahojte, musím sa s vami podeliť o môj asi 8 ročný boj s týmito potvorami. Na bradavice som vyskúšala naozaj kadečo! Na nohe pod palcom som mala obrovske ložisko, v ktorom bolo asi 40 korienkov. Jednoducho obrovská bradavica veľkosti 10 centovky, ktorá pri chodení hlavne v lete (šlapky,sandálky) veľmi bolela. Chodila som do Bojníc k skvelému kožnému lekárovi, ktorého naozaj odporúčam. Milý prístup, snaha pomôcť. No keďže tento lekár nerád rieši zákroky, ale radšej sa snaží postupne problém riešiť, chodila som k nemu rok, no bradavice nemizli. Používala som Verrumal, Kolodium Forte, no mala som pocit že aplikácia týchto liečiv pomocou štetčeku mi bradavice rozniesla a už som ich nemala iba pod palcom, ale i na palci. Nohu som máčala v slanom kúpele, kožu vyškrabkávala až to často bolo bolestivé. Chcela som sa ich rýchlo zbaviť a podstúpila som teda vypaľovanie bradavíc dusíkom. Bolesť, akú som zažila považujem za najväčšiu bolesť akú som kedy zažila. Nohu som mala modrú, fungovala som týždeň na Ibalgine, nevedela som na nohu došlapovať a od bolesti som prvé noci nespala. Rozhodla som sa ďalšie vypaľovanie nepodstúpiť, aj keď mi to doktorka nariadila. Dala som sa na prírodnejšiu liečbu. Skúšala som aplikovať šťavu z rastlinky lastovičník, šupku z banánov, cibulu v octovom náleve, brala som popri tom všetkom lieky na imunitu, keďže príčina bradavíc je taktiež záležitosť zníženej imunity. No stále nič nepomáhalo. Podľahla som tento rok čaru kokosového oleja. Dávam si ho na vlasy, tvár, telo. Rozhodla som sa teda, že skúsim aplikovať kokosový olej na noc aj na ložiská bradavice. Vyskúšala som to raz a cca o dva týždne som si všimla, že bradavice miznú! Od vtedy som kokosový olej aplikovala pravidelne každý deň vatovou tyčinkou a bradavice zmizli !!! Nie za 3 roky, rok, pol roka, ale za približne mesiac mi zmizli všetky bradavice, ktoré so mala na nohe 8 rokov !!! Olej aplikujem preventívne stále, pretože sa bojím že sa opäť objavia, ale koža zmäkla a bezbolestne bradavice zmizli !!!! Držím palce všetkým bojovníkom, je to dlhý boj, ale na každého pôsobí niečo iné, preto treba skúšať kým nenarazíte na to, čo zaberie vám. :-)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bradavice na chodidle... - Fórum - ZDRAVIE.sk