peco je to také tazké?.... :-(

Príspevok v téme: peco je to také tazké?.... :-(
nina89

mám 20 rôckov...a mám uz 3 roky priatela, ktorého velmi milujem a aj on mna....aj on má 20 rokov...rozmýslali sme aj o svadbe, pretoze sa velmi milujeme a chceli by sme sa vziat....mozno uz toto leto... mozno toto bude vela ludí odsudzovat, ale ja by som to chcela. Myslím, to, ze sa snazíme o dietatko...uz nejak 6 mesiacov...a stále nic...mozno si poviete, ze mám este cas a mám si uzívat...ale ja to dietatko velmi chcem a obetovala by som pre nho vsetko na svete...stále nato myslím...a strasne po nom túzim....a strasne sa trápim, ze to este vôbec nevyslo..niektoré moja kamarátky uz majú bábätko alebo cakajú...a ani ho nechceli...a majú ho...a ja ho chcem a nemám ho..nechápem to...preco ja??? nemyslela som si ze je to také tazké stvorit takého malinkého cloviecika...a hlavne z lásky...uz som zúfalá...k doktorovi zatial este nechcem íst..ale asi by som uz mala...tak by som sa chcela spýtat, ci nie sú nejaké metody ako sa dá ,,lahsie otehotniet"....ako napr. ktorý den od menstruácie alebo aká poloha...dakujem za vsetky rady...velmi pekne...a strasne závidím vsetkým mladým mamickám....

nina89

hope... dakujem, si strasne moc zlatá....kiezby bolo takých viac, ako si ty.... s tvojími názormy....vázne dakujem :-)

hope

nechapem preco Vas zaujima ci ma na to dieta financie alebo ci ma kde byvat a otazky nim podobne??? co Vas to zaujima??? je to predsa kazdeho osobna vec, uz sme zabudli ze generacia pre nami t.j. nasi rodicia byvali poniektoríí stale byvaju s rodicmi a ziju. zabudli sme ze nase mamky mali 18-20 ked mali nas???? ja osobne tiez mam uz po 30-ke a som v 6tt, zda sa mi to neskoro ale tesim sa velmi s mojou polovickou na synceka no v ziadnom pripade neodcudzujem mladych aby mali rodiny aspon v nich nadobudne zodpovednost ktora je dolezita.

aduska155

ahoj nina mala by si si to dobre premyslieť s tým bábetkom vôbec to nieje sranda,dieťa prinesie zo sebou vela zmien a nastanú zmeny aj vo vašom vzťahu si si istá,že si na to pripravená aj tvoj priatel.A čo bývanie máte už svoje,lebo bývanie u akýchkolvek svokrovcov bude peklo a hlavne sa ti budu starať do výchovy a celkovo si myslím ,že s pohode by si mohla aspon 2-3 roky počkať a uvidíš,že ti vobec nič neutečie.A to ,že závidíš iným mamičkám je to zvláštne v takom veku ja som to takto nikdy necítila aj ked som velmi chcela dieta a to som mala 26 rokov.Naozaj ti nič neutečie iba budeš trošku časom staršia skúsenejšia,myslím,že nikto kto ti radí takto ťa nechce ponížiť ani sa ti smiať,to sú iba osobné skúseností dievčat ,ktoré to prežili a boli staršie ako ty tak porozmýšlaj,dieťa je strašne velký závezok a strašne velká zodpovednosť.

kyblik88

Nina, ja Ti velmi drzim palce. Som o rok starsia ako Ty a tiez mam dlhodoby vztah. Takisto tuzim po babatku, ale este som tejto tuzbe nepodlahla. :)Scasti aj preto, lebo som na vysokej skole. Avsak, ak by som sa po maturite zamestnala, asi by som mala dietatko skor. Ono, vysoka skola nie je pre kazdeho, niekoho proste naplna starostlivost o rodinu.
Len by ma zaujimalo, co na to Vase snazenie sa o babatko hovoria rodicia. Oni to vobec vedia?

nina89

moniqa87...waa znova sa tesím, ze dalsia skvelá osôbka, ktorá má pre toto pochopenie...no hej, je to tazké nato nemysliet..ked po tom moc moc túzim.... no ved aj mne sa to stalo, ze sme chceli ale bála som sa, ze to nevyjde....a stalo sa....nedarí sa...aach :-(( môzeme si písat maily..budem rada..môj mail je... princeznaa89@azet.sk

moniqa87

nina, ja ta chapem uplne... nerob si starosti nad takymi ludmi, za to, ze oni sa este v tom veku necitili pripraveni na dieta, neznamena to, ze niekto iny sa citit nemoze, predsa sme kazdy iny...
inak ja s priatelom tiez rozmyslame nad babom a nejak sa tomu nebranime, len mam obavy aby to nebolo ako u teba, ze sa vobec nebude darit...
hlavne sa snaz na to tolko nemysliet aj ke dviem ze je to tazke...
mozeme si pisat aj maily... a podporovat sa vzajomne ;-)

nina89

je to ťažké....... strasne moc ti dakujem, za ten príspevok...naozaj...lebo ako som to cítala, ze ja sama som este decko a tak...tak mi to bolo trosku lúto, ze ma odsudzujú...ale nevedia ako to u nás teraz je tak asi preto nechápu...a nechápu, ze zena, môze byt pripravená na materstvo skôr ako okolo 30ky...takze ti naozaj velmi pekne dakujem, ze ma neodsudzujes...dúfam, ze tento mesiac sa to konecne podarí...ideme na dovolenku :-)

Heidi.

Tak mne sa príspevok od Eriksely veľmi páči. Vystihla to úplne presne. Mám rovnaký názor ako ona. nina89 je ešte veľmi nezrelá a dieťa chce zjavne preto, že sa nudí. Veru, mala by ísť študovať, kým je ešte mladá. Veď na deti má ešte dosť času.

je to ťažké

Eriksela, väčšie somariny som ešte nečítala, mohla si si ten trápny príspevok odpustiť...
Nika veľmi ťa chápem, a nikdy žiadnemu dievčaťu nepoviem že má ta to čas alebo tak, lebo ja som si to povedala a teraz, keď chcem už 2 roky sa nedarí... vlastne, už sa aj podarilo, ale zasa som potratila, tak to už je fakt neprajnosť osudu. som z toho zúfalá... Pol roka ešte nie je až tak veĺa, to ešte môže byť že sa proste nepodarilo "trafiť" ale keď sa Vám nebude dariť aj naďalej tak chcoď k lekárovi... čím skôr pôjdeš, tým skôr sa vyliečiš ak ti náhodou niečo je. Ja si tiež stále kladiem otázku, či a prečo je také ťažké stvoriť človiečika... ja to beriem už za zázrak a keď aj vidím dieťa tak si poviem - ZÁZRAK...
Veľmi ti prajem, aby sa Vám to podarilo, a aby ste sa čoskoro tešili z malého zázraku.
A Eriksela, pochop, že niektoré ženy naozaj túžia po deťoch, a sú na ne pripravené a pre ne stvorené už od skoršieho veku...