Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kolko stojí taká svadba?

Príspevok v téme: kolko stojí taká svadba?
nevesticka20

ahojte....mám 20 rokov a aj priatel, a rozmýslali sme ze by sme sa chceli zobrat, pretoze sa velmi milujeme....ale nakolko nevieme co taká svadba vyjde tak sa chcem spýtat....bývame na dedine...aa svadbu by sme mohli mat v kultúrnom dome...a v kostole niekde v meste...aa neviem co to vsetko môze vyjst...ak má niekto podobné skúsenosti...tak dakujem za rady :-))

dd

nuz co uz..zrejme sa nemoze na kazdu nevestu take stastie usmiat..ja im to tiez v dobrom zavidim, ale aj velmi prajem..lebo trpiet ako nezelana nevesta..neprajem veru nikomu :(..ale sme dost odbocili od temy, tak sa ospravedlnujeme nevesticke... :)

tinka228

ja len závidám takým šťastným nevestám čo si so svokrou rozumejú ako s vlastnou matkou. vždy som o tom aj ja snívala a vidíš.....

dd

Tinka, tak my to zas mame naopak..kym som s manzelom len chodila, tak sa svokra tvarila, ze ok, v poriadku..este sa manzel vtedy cudoval, ze ako sa velakrat so mnou vykecavala, ze to sa tak s ani jednou z jeho dvoch predoslych priateliek nevykecavala..a ako sme oznamili, ze sme sa rozhodli sa zobrat, tak to pohnojila jednym telefonatom, po ktorom som sa ja takmer psychicky zlozila, par navstevami mojich rodicov, tymi neustalymi prednaskami, ci uz mne alebo manzelovi..a toto trvalo v podstate az do polovice decembra min.roka - 2008, kedy mala dcerka rok a pol..akurat ozaj teraz posledneho pol roka je relativne pokoj..a co mna najviac mrzi je to, ze ked aj cosi zacne, tak si to zlizne vsetko manzel..mne nic nepovie, lebo vraj sa ma boji, lebo ja ju stopnem este skor, ako stihne nieco povedat(lenze ja som podla nej drza, lebo si dovolujem jej nieco povedat..ostatni len ticho prikyvuju, aby nevyvadzala..).ale predsa ked sa mi nieco nepaci, co robi hlavne voci dcerke, tak si snad nenecham skakat do vychovy..a je mi luto to, ze tak ako som zmierena s tym, ze od nich nikdy rodicovske pozehnanie nedostaneme, tak podla vsetkeho nikdy nebudem pocut ani len pol slova za to vsetko, co nam urobila..pretoze podla nej jej spravanie ku mne vzdy bolo a je ok, v poriadku a ona mi nikdy v zivote neublizila a len ja som ta zla rozvracacka rodin, co tuzi po jej majetku a ju chuderku tak strasne nenavidim..je pravda, ze som jej to uz odpustila, ale bohuzial sa to zabudnut neda..a teraz je to presne v tom stave pretvarky..ze ona sa navonok tvari pred vsetkymi, ako nas strasne ma rada(teda neviem, ci je to ozaj uprimne, alebo sa tak tvari) a ako nam neskonale strasne pomaha, pritom v podstate by sme dokazali utiahnut vsekto aj bez ich pomoci, a zase ja sa tvarim pred cudzimi ludmi a ich znamymi, ze je to ako-tak ok, aj ked som pisala, nerada k nim chodim, necitim sa u nich dobre, vzdy som tu nervozna, napata a len vzdy cakam, aby sme sa odtialto co najrychlejsie zbalili, lebo tu pretvarku nedokazem nejak vystat...

tinka228

no "super". to je teda sila. u nás to vlastne bolo podobne, ale pred svadbou a až do doby kým sa narodil malý sme sa akože všetci tvárili že je všetko OK. až kým to ona úplne nepohnojila jedným sprostým telefonátom. a potom sa ešte akože tvárila že ona je tá poškodená a my ju asi máme prísť odprosiť alebo čo. a už sa to ťahá vyše rok a pol.
mňa muž stále upozorňuje že aj ja mám syna a raz budem mať nevestu tak aby som si zobrala ponaučenie. dúfam, že ja to tak nezmrvím.
a čo sa týka darčekov tak tiež od nich nerada nič beriem. od vtedy čo sa hneváme dvakrát poslala po mužovi veci pre malého čo ušila a ja som mu povedala že ešte raz ich pošle po ňom tak jej ich naspäť pošlem v balíku. prečo ich neprinesie osobne? ak sa jej to protiví tak nech nič neposiela. náš malý na to nie je odkázaný.
mňa mrzí len jedna vec, že nám sa kvôli tomuto s mužom veľmi narušil vzťah nech sa snažíme akokoľvek. sú to predsa jeho rodičia. ja to chápem, ale svokre to nikdy neodpustím, že to spravila. mohla sa naďalej pretvarovať a bolo by všetko OK. veď sme tak fungovali 8 rokov.

dd

no oni, teda svokra bola razne proti nasej svadbe..do poslednej chvile mi drzala prednasky o tom aki chlapi su a ako ma manzel zacne po 2r podvadzat a budeme sa rozvadzat(lebo podla nej sme sa brali moc mladi - v 21rokoch), atd..takze tym padom sme si vacsinu zariadovali a zabezpecovali sami, resp.tak polovicu platili moji rodicia..no a tri dni pred svadbou sa na nas osopili, ze sme sa na nich vykaslali a ze o nicom nevedia a ze sme ich my vysachovali..svokra povedala, ze ona na nas sobas nikdy nepojde, ze ani za nic..nakoniec tam boli, sedeli uplne vzadu v kostole(my sme ani nevedeli, ze tam boli) no a asi v polovici omse odisli, lebo vraj to svokra nejak psychicky nezvladala..a poviem Ti pravdu, ze aj som sa bala, ze ak tam aj su, aby nezacala tam vyvadzat nejake sceny, pretoze knaz, co nas sobasil, nas dobry znamy, vedel o vela veciach, co sa diali pred sobasom a na nasom sobasi mal taku dost "tvrdu" kazen..takze do dnesneho dna nemame ani od svokrovcov pozehnanie a som zmierena s tym, ze ho zrejme ani nikdy nedostaneme..teraz sa uz sice o nas idu potrhat, ale len kvoli tomu, ze svokra je nalepena na dcerku a maju obrovsky dom s obrovskou zahradou, s cim im okrem svagrinej a manzela nema kto pomoct..bohuzial sa tam u nich necitim dobre, vzdy som u nich velmi nervozna a napata a priznavam, ze tam nerada chodim a nerada od nich aj beriem veci co pokupia..

dd

tinka - tak v tomto Ta uplne chapem :D.. len moji svokrovci sa zo svadby v podstate vysachovali sami..inak by som tiez mala vsetko uz davno a nie jeden raz vykricane..aj ked ma to mrzi a je mi to luto, ale co uz..

tinka228

jáj darika to sme už skúsili, ale dopadlo to tak že od poslednej jeho návštevy u nás už ubehol rok a pol.... on síce mužovi občas zavolá, aj muž za ním zájde do práce, ale to je všetko. ja nie som si vedmá že som spravila chybu (aj muž mi dal za pravdu) tak som to zobrala tak, že keď my a najmä malý nechýba im tak oni mne určite chýbať nebudú. my sme už od hádky boli u nich trikrát a oni ani raz sa "slamky nechytili" a neprišli k nám ani raz. syn ide mať dva roky a vôbec ich nepozná.

darika

Tinka-svokrovia maju radi svoje nevesty,tak sa skus s nim o tom sama,ked budete sami dvaja.Aj pre tvojho manzela to musi byt neprijemne,ale mozno keby ste skusili sa s jeho ocom porozpravat...

tinka228

lolka garantujem ti že keby chcela tak má z čoho vvystrojiť každému synovi po tri svadby. prepáč ale tak si ma rozčúlila tým ako ju zastávaš až mi je zle. tá žena mi za ten čas čo sa poznáme ublížila viac ako si myslíš. mrzí ma že som to celé napísala tak že si to niekto ako ty vysvetlil tak že ja som tá zlá.

a čo sa týka toho že rodičia by nemali byť sponzori svadby svojich detí, tak iný kraj iný mrav. moji rodičia to brali ako samozrejmosť. a neplatili úplne všetko. písala som čo sme si platili my a čo rodičia.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kolko stojí taká svadba? - Fórum - ZDRAVIE.sk