kolko stojí taká svadba?

Príspevok v téme: kolko stojí taká svadba?
nevesticka20

ahojte....mám 20 rokov a aj priatel, a rozmýslali sme ze by sme sa chceli zobrat, pretoze sa velmi milujeme....ale nakolko nevieme co taká svadba vyjde tak sa chcem spýtat....bývame na dedine...aa svadbu by sme mohli mat v kultúrnom dome...a v kostole niekde v meste...aa neviem co to vsetko môze vyjst...ak má niekto podobné skúsenosti...tak dakujem za rady :-))

zabicka1611

booze..ked vidim tie palky ze 160 000...ide ma slak trafit ze ake to tam niekde mate drahe :(( moja kamaratka sa vydavala..mala okolo 50-55 ludi a zacvakala 60 000 za vsetko!! a bolo to krasne..ozdoby jej spravili kamaratky aj aranzovanie stolov...jedlo bolo super a pitia kopec!! no a my sa chceme s priatelom brat buduci rok a hosti budeme mat do 40 takze nas to vyjde este lacnejsie!! :) neratam saty a obrucky :)

nadinka

no nas pred rokom vysla svadba pre 50 ludi strasne vela... a to sme ju mali doma na zahrade pretoze tam som ju vzdy chcela mat... ale bola krasna a stala za to...

lll

ešte dodám, že je nespravodlivé, ak sa jedno dieťa vydá/ožení a rodičia zacvakajú svatbu a to druhé ostane slobodné. Ja mám 35 rokov a som slobodná. Sestra sa vydala a svatba stála ako som písal, 160 000,- Sk a zaplatili to rodičia. A aby sa osamostatnili, prispeli im do kúpy bytu 600 000,- Sk a darovali auto, ktoré patrilo rodičom, ale oni ho vraj nepotrebujú, lebo sú na dôchodku. A potom sa im narodilo dieťa a kúpili mu kočík, postieľku, zariadli detskú a stále a stále nakupujú. Ano moji rodičia majú peniaze, ale ja som o toto všetko ochudobnená. Sama som si kúpila byt na hypotéku, auto nemám, stále pracujem...
Nieže by som sestre závidela, doprajem jej šťastie, ale v kútiku duše jej závidím.

majbon

usiko a naco mat taku svadbu, kde budes mat lacne saty a ziadneho fotografa? My sme napriklad hosti nemali, ale mala som tie najkrajsie saty (kupene), zavoj taktiez sity na mieru, super obrucky, kyticu ruzi, ktorych farbu som si vybrala z piatich odtienov, najlepsieho fotografa...Sice nas to stalo, akoby sme mali aspon 50 hosti, ale radsej sme investovali do seba ako do tetiek, co som videla raz v zivote.

nevesticka20

dakujem za názory...vázne...noo zdá sa to aj celkom dost....peniazkov..tak aby sme zacali nieco aj setrit :-) lebo my budeme mat asi tak do 60 ludí...abo 70....aa kuchárku asi pozveme z dediny...tak tam by sa dalo asi trosku usetrit...no uvidíme...ale aj tak dakujem

usiko

no, v Kosiciach, my sme mali v plane svadbu, a pri vsetkych usporach typu ziadny fotograf, ziadne darceky pre hosti, saty za minimum, teda3500 SK moje, zenich tak do 4000, nam to vychadzalo na 90-100 tisic.....zabudla som, nechceli sme svadbu v snobskom hoteli, takze aj tam uspora, ratalo sa s cc300-400 Sk na hlavu jedlo a pitie....

lila1356

no my sme davali vysluzky hlavne preto lebo kopec ludi dalo peniaze na svadbu alebo material na zakuzky, proste tak je to zauzivane, ze oni donesu nieco a za to maju zopar zakuskov

darika

A ak vam mozem poradit,na tych vysluzkach skutocne usetrite.Ja neviem co je to za hlupy zvyk,ale hostia sa pridu najest a vypit si na svadbu a nie im este domov balit.To by sa mali rovno balit do tych krabic este aj rezne a salat.Na tom dost usetrite.Alkohol staci na stoly a kolace tiez.Max tak do prace kolegom.Nikde sa to nerobi a podla mna je to velmi hlupy zvyk.Pokial nemate vela penazi,tak korunka ku korunke urobi dost.

lila1356

no my sme mali teraz v rodine svadbu a ani sa neodvazim odhadnut kolko to mohlo stat, lebo tam bolo do 80 ludi, saty vysli len na 160 eur, bolo to v kulturnom dome, takze tam sa nieco usetrilo, aj pri zabezpecovani jedla, bola tam pozvana kucharka a par znamych pomahalo. a tak isto so zakuskami, polovica sa objednala a druha sa piekla doma. bolo to ale fakt stresujuce ten tyzden predtym ale urcite sa tym kopec usetrilo ked sa to nerobilo priamo v nejakej restauracii.