farmácia

:);)

tak nemyslela som to doslovne, ze masiarske sklony..nie je to az tak nechutne ako to z toho vyznelo.Myslela som to tak,ze ak ta zaujima dopodrobna vsetko okolo cloveka, ako vznikaju choroby,podrobne mechanizmy,blizka praca s ludmi,tak chod do toho.
Farmaceuti sa to sice ucia podobne tiez,ale anatku nemaju taku podrobnu,takze nemaju ani taku podrobnu predstavu,ako to prebieha.ale nechcem nikomu krivdit zase:) Zas ale frajer ked sa na mna pozera,kolko sa musim ucit,tak hovori,ze na farmacii to nie je take tazke,ale par zaberakov tam je.
A co sa tyka mna,tak mozno gynekologicka:)

anci

miselka - no nechcem ta strasit, ale organika a analytika su nic! ja viem, aj ja som sa s nimi natrapila, prenasala som obe, ale v porovnani s takou farchemou alebo uplne najlepsia je analyza lieciv - tak zlata dobra organika! myslim, ze v tych vyssich rocnikoch tiez ide malokto pod 3 tyzdne na skusku (samozrejme su aj prijemne vynimky), ale to najhorsie mas bohuzial este pred sebou.

piatak je v pohode - ak teda neprenasas skusky, potom je to psycho!

karkula - zivot popri skole? da sa, aj ked su taky, co nemaju ziadny. ale odporucam nebrat to az tak vazne (aspon obcas), lebo potom ta z toho porazi! obcas odflaknut daco, ale ked je treba, tak musis mat klapky na ociach a nevidiet, nepocut... a to byva vacsinou cele skuskove...

:);)

a este nieco...na medicine sa cez semester tiez netreba ucenim nejak extra pretrhnut,ked prides na ten system...
Ale zato cez skusky musis dobehnut vsetko zameskane zo semestra a to sedis na zadku aj 13-14 hodin denne aj 2 mesiace.Na jednu priemernu skusku sa nepripravujes menej ako 2,5 tyzdna.Na anatomiu sa musis ucit tymto stylom vkuse 5 tyzdnov.Ale zato je to velmi zaujimave, zabavne a pokial mas "masiarske sklony" tak je to nieco for U;)

:);)

Caute, ja chodim na medinu a mam priatela lekarnika. A obcas si hovorim, ze by som s nim menila:) hlavne co sa tyka financneho ohodnotenia a vyhod prace v lekarni:D
Ale zase ked tak pozeram na tie predmety co mal on, ake skusky musel robit, tak si hovorim, ze by ma to asi nebavilo. Galenika, nejaka analytika ci co to tam mate a milion druhov chemie:D Technicke smery ma az tak nebavia, preto som to nesla studovat, ale zase ked za nim pridem do lekarne a vidim tu pracu spoza pultu, tak je to velmi zaujimave, vonave a ciste;) + lepsi plat ako lekari.O nastupnom ani nehovorim...
Narocnost skusok je myslim si trosku mensia ako na medicine, ale ani na farmacii to nie je med lizat.
Tak drzim palce v spravnom rozhodnuti;)

karkulka7

zuzmora, kolko ti zabera ucenie? dufam ze stihas popri tom studiu aj normalne zit:) ako ja sa viem pilne ucit, ale zas nie neustale...a obcas ma prepadne zly pocit, ze ked pojdem na farmaciu nebudem mat ziaden volny cas...

zuzmora

patológia je v druhom ročníku v zime,ale žiadne pitvy ak sa toho bojíte :) je to všetko len o chorobách...a mesačná prax je v 4tom roč.v letnom semestri posledný mesiac...nič v treťom,nič netreba mať do konca tretieho...a mikrobiológia je malina oproti iným :))) prezradím ak chceš viac,len sa pýtaj...

miselka

patologiu? to sme nemali a ani neviem o tom ci budeme vobec mat, mali sme len fyziologiu a patologicku fyziologiu. viac nic.
a zvladnut sa to da, teda ak sa ucis, presne tak ako tu uz spominali, tak v piatom rocniku je pol roka prax, cize cely zimny semester, a prax musis mat este aj jeden mesiac urobenu do konca tretieho rocnika, ale to nie pocas studia ale pocas prazdnin a volnych dni.
ja si nestazujem, len neiktore skusky su strasne narocne, ako organicka a analyticka chemia a mmt okrem tychto dvoch ma caka aj mikrobiologia, a ked vidim ako na nej skusaju..odpadavam

karkulka7

ano ano,podla mna je to super..ziadne skusky,uz iba prax a potom statnice a diplomovka:)takze ty si spokojna, zuzmora?prezrad nieco viac:)

zuzmora

a na farmácii ste v škole len 4 roky,v piatom v zime v lekárni na praxi a potom len štátnice,viete? :)ja som tam tretí rok a nikdy by som nemenila...