Som tlstaaa...

Príspevok v téme: Som tlstaaa...
lenuskaa

Mám 16rokov, 165cm a 54kg...pravidelne športujem, cvičím každý deň pod snahou aby som schudla. Dosť často to preháňam a po cvičení mi býva veľmi zle.Ostatní mi hovoria že som v pohode ale pre mňa slovo v pohode znamená tlstá. Čítam si dosť článkov o anorexií bulímií a ortorexií a niekedy mi je fakt do plaču. Keď cvičím a potom sa pozerám do zrkadla vždy sa rozplačem,lebo už neviem fakt čo so sebou. Držím hladovky a niekedy už jem aj normálne, ale stále mi to pripadá, ako keby som strašne veľa zjedla, neustále mám pocit viny keď niečo zjem. Vždy sa to opakuje, ako na kolotoči. Nikdy som nevracala úmyselne raz som sa o to pokúšala, ale potom som si povedala že nie. Ale schudnúť chcem a veľmi. Dosť ma ovplyvňujú názory iných ale iba v tom zlom. Prestala som jesť sladké, nesladím si čaj ani kávu, obmedzujem slané, nejem žiadne tučné jedlá ako hranolky a pod. No niekedy zjem toho dosť(iba zdravé jedlá) a zase je tam ten pocit viny. Vypadávajú mi vlasy, štiepia sa mi nechty a mám nepravidelnú menštruáciu. Chcem byť iba dokonalá a cítiť sa v svojom tele dobre. Všetci si myslia, že to strašne preháňam , stále sa pozerám do zrkadla, hľadám na sebe chyby a na svojej postave, komentujem sa vždy v zlom, všetkým to pripadá, ako keby som mala stále depky a nenávidela sa. Porovnávam sa s modelkami a chcem byt taká ako ony.
Chudnúť sa mi nedarí aj keď som chudšia ako pred rokom. Som s toho totálne zúfalá a neviem čo mám robiť. Nebaví ma to obmedzovať sa, ale nemám na výber:(
Ale aj tak si myslím, že o žiadnu poruchu tu nejde, že som v poriadku a píšem sem zbytočne. Pls vyjadrite sa k tomu

evalacho

Ahojte, tymto sposobom by som sa vam chcela prihovorit resp poprosit ci by ste sa nechceli anonymne antropometricky zmerat. Vedeli by ste presne ako sa vase telo vyvija, kolko percent tuku mate, ako by vase telo malo vyzerat na vas vek..pracujem na diplomovej praci Antropometricke ukazovatele pri PPP. Vase mena nebudu vobec pouzite, a praca bude zaslana do Anabell Bc. Viere Jamriskovej, s ktorou som komunikovala. Vysetrenie je zadarmo a neboli :) trva nanajvys 15 minut. Prosim ak mate zaujem ozvite sa mi na mail: evalacho@gmail.com
Dakujem vam vopred :)

evalacho

Ahojte, tymto sposobom by som sa vam chcela prihovorit resp poprosit ci by ste sa nechceli anonymne antropometricky zmerat. Vedeli by ste presne ako sa vase telo vyvija, kolko percent tuku mate, ako by vase telo malo vyzerat na vas vek..pracujem na diplomovej praci Antropometricke ukazovatele pri PPP. Vase mena nebudu vobec pouzite, a praca bude zaslana do Anabell Bc. Viere Jamriskovej, s ktorou som komunikovala. Vysetrenie je zadarmo a neboli :) trva nanajvys 15 minut. Prosim ak mate zaujem ozvite sa mi na mail: evelacho@gmail.com
Dakujem vam vopred :)

megi237

lenuskaa..........ja mam taky podobny problem ako ty...mozes sa mi ozvat na nick na pokec megi237.......mozno by sme sa o otm mohli porozpravat

ja...

ja mam 23 r. teraz 44kg.
nie je to vela, ale som spokojna.
bolo to uz aj horsie a to uz boli ine stavy a depresie...

lenuskaa

kamaradkam nemozem ani ceknut:(by si mysleli o mne ze mi sibe a tak a nadavali by mi a o tom by potom uz vedeli vsetci:(
o mojich problemohc vazne nikto nevie iba tu. to je asi prvy krat co som sa s tmy priznala:(((((
mna to tak trapi strasne:(

VW

To poznam ja som tak zacala stresy v skole, nespokojnost, atd. Treba si najst odreagovanie(napr. hudbu, sport)a kamaratky ktore ta vypocuju.

lenuskaa

ellie
no v to dufam ale teraz je to napriklad v pohode ze nemam zlu naladu. ale akohanle su stresy v skole nieco sa mi nedari, zivot sa mi pomaly ruca tak vtedy ma najviac stve ako vyzeram a najradsej by som kricala a zaroven plakala a zmizla niekam prec. Potom ked sa mi viac dari tak ma to tak nechyta neviem staci nejaky problem a uz v tom plavam

:-):-)smile

Milá lenuska... Zial, je to porucha - možno je to zaciatok mentálnej anorexie - zatial to síce po tej fyzickej stránke na tebe nevidno, ale o chvílu ak v tom budes pokracovat tak to bude vidiet. Pocuvaj signály tvojho tela - to že sa ti stiepia nechty a más neprevidelnu menstruáciu, to signalizuje to, ze tvoje telo je privelmi vytazené a nemá dostatok výživných látok. A ty nepotrebujes vobec chudnut! Ved si chudá, hned ti poviem aj tvoje BMI co je index tvojej hmotnosti - si v priemere - SI NORMáLNA CHUDá BABA! chces skoncit tak ako ja ked som mala anorexiu - 172cm a 38kg? Ked mi padali vlasy, menstruáciu som vobec nemala, lámali sa mi nechty, trcali mi setky kosti a nic som nevládala? To chces? Prestan s tým, pokým je skoo. Ak chces tak cvic ale primerane a jedz nermálne! Budem ti drzat palce!