Som tlstaaa...

Príspevok v téme: Som tlstaaa...
lenuskaa

Mám 16rokov, 165cm a 54kg...pravidelne športujem, cvičím každý deň pod snahou aby som schudla. Dosť často to preháňam a po cvičení mi býva veľmi zle.Ostatní mi hovoria že som v pohode ale pre mňa slovo v pohode znamená tlstá. Čítam si dosť článkov o anorexií bulímií a ortorexií a niekedy mi je fakt do plaču. Keď cvičím a potom sa pozerám do zrkadla vždy sa rozplačem,lebo už neviem fakt čo so sebou. Držím hladovky a niekedy už jem aj normálne, ale stále mi to pripadá, ako keby som strašne veľa zjedla, neustále mám pocit viny keď niečo zjem. Vždy sa to opakuje, ako na kolotoči. Nikdy som nevracala úmyselne raz som sa o to pokúšala, ale potom som si povedala že nie. Ale schudnúť chcem a veľmi. Dosť ma ovplyvňujú názory iných ale iba v tom zlom. Prestala som jesť sladké, nesladím si čaj ani kávu, obmedzujem slané, nejem žiadne tučné jedlá ako hranolky a pod. No niekedy zjem toho dosť(iba zdravé jedlá) a zase je tam ten pocit viny. Vypadávajú mi vlasy, štiepia sa mi nechty a mám nepravidelnú menštruáciu. Chcem byť iba dokonalá a cítiť sa v svojom tele dobre. Všetci si myslia, že to strašne preháňam , stále sa pozerám do zrkadla, hľadám na sebe chyby a na svojej postave, komentujem sa vždy v zlom, všetkým to pripadá, ako keby som mala stále depky a nenávidela sa. Porovnávam sa s modelkami a chcem byt taká ako ony.
Chudnúť sa mi nedarí aj keď som chudšia ako pred rokom. Som s toho totálne zúfalá a neviem čo mám robiť. Nebaví ma to obmedzovať sa, ale nemám na výber:(
Ale aj tak si myslím, že o žiadnu poruchu tu nejde, že som v poriadku a píšem sem zbytočne. Pls vyjadrite sa k tomu

VW

endrika ako vravim je to tazke ale stoji to za to sa to naucit. Zatni zuby a zacni si uzivat zivot aby si prisla na ine myslienky, moje rady: zacni chodit pravidelne do spolocnosti so svojimi kamoskami, ty sama ich volaj von na pokec, zacni robit pravidelny kolektivny sport(mne pomohlo aikido su tam velmi fajn ludia), chodievaj do prirody, citaj knihy, pozeraj spravy a zaujimaj sa o to co sa deje vo svete zistis ze su ludia co su na tom naozaj zle, chodievaj vencit psa trebars aj susedovho alebo z utulku, atd atd...

lenuskaa

plamienok
s kamoskami jasne ze sa zabavam
ale v skole cely dne tocim iba o chudnuti o diete o postave ked vidim enjake pekne chude baby tak na to upozornim a zavidim im
mavam v skole dost casto zlu aladu ked sa vidim v zrkadlee sebavedomie mam niekedy na bode mrazu
a ked ze ideme niekam do mCdonaldu eda baby ked chcu ist tak ja idme len s nimi ale nikdy si nic nedam a take jedlo ma ani nelaka

endrika

presne tak presne tak...ale clovek sa preda len citi lepsie ked si je isty tym ze vyzera dobre ze je stihly a so sebou spokojny.teda aspn ja.asi by som sa nenaucila mat sa rada s par kilami naviac

plamienok

tak to si nemala najlepsich ludi pri sebe.

Ten "lepsi" nemusi byt az taky dobry ako to vyzera.

V tvojom veku by si mala mat ine starosti je to skoda,ze sa zapodievas takymi vecami a neuzivas si tu slobodu toho veku.A kamosky na to co ked idete spolu niekam von.Zabavas sa s nimi alebo sa kontrolujes?

lenuskaa

VW
hej hej ale sak ja si pockam na toho praveho pride ked to najmenej budem cakat
a s tou postavou ma to snad nejako prejde