Som tlstaaa...

Príspevok v téme: Som tlstaaa...
lenuskaa

Mám 16rokov, 165cm a 54kg...pravidelne športujem, cvičím každý deň pod snahou aby som schudla. Dosť často to preháňam a po cvičení mi býva veľmi zle.Ostatní mi hovoria že som v pohode ale pre mňa slovo v pohode znamená tlstá. Čítam si dosť článkov o anorexií bulímií a ortorexií a niekedy mi je fakt do plaču. Keď cvičím a potom sa pozerám do zrkadla vždy sa rozplačem,lebo už neviem fakt čo so sebou. Držím hladovky a niekedy už jem aj normálne, ale stále mi to pripadá, ako keby som strašne veľa zjedla, neustále mám pocit viny keď niečo zjem. Vždy sa to opakuje, ako na kolotoči. Nikdy som nevracala úmyselne raz som sa o to pokúšala, ale potom som si povedala že nie. Ale schudnúť chcem a veľmi. Dosť ma ovplyvňujú názory iných ale iba v tom zlom. Prestala som jesť sladké, nesladím si čaj ani kávu, obmedzujem slané, nejem žiadne tučné jedlá ako hranolky a pod. No niekedy zjem toho dosť(iba zdravé jedlá) a zase je tam ten pocit viny. Vypadávajú mi vlasy, štiepia sa mi nechty a mám nepravidelnú menštruáciu. Chcem byť iba dokonalá a cítiť sa v svojom tele dobre. Všetci si myslia, že to strašne preháňam , stále sa pozerám do zrkadla, hľadám na sebe chyby a na svojej postave, komentujem sa vždy v zlom, všetkým to pripadá, ako keby som mala stále depky a nenávidela sa. Porovnávam sa s modelkami a chcem byt taká ako ony.
Chudnúť sa mi nedarí aj keď som chudšia ako pred rokom. Som s toho totálne zúfalá a neviem čo mám robiť. Nebaví ma to obmedzovať sa, ale nemám na výber:(
Ale aj tak si myslím, že o žiadnu poruchu tu nejde, že som v poriadku a píšem sem zbytočne. Pls vyjadrite sa k tomu

VW

lenuskaa ver ze ked najdes toho praveho ktoremu sa budes pacit taka aka si zabudnes na vsetky komplexy sveta. Muzi ani chalani nemaju radi zeny co sa stale stazuju na svoje telo, cim viac budes sebavedomejsia tym viac ta budu zrat nech budes mat postavu akukolvek, sebavedoma baba, ktora vie co chce je to to najsexi co poznaju, fakt!

VW

Endrika kamaratom to nemusis hovorit ale svojej mame urcite je to najblizsia a naspolahlivajsia osoba urcite ta pochopi a pomoze ti, hlavne to nechci prekonat sama neda sa to ver mi!

endrika

ani ja som to este nikomu nepovedala bojim sa ze ma budu ohovarat a odcudzovat ma.radsej sa s tym skusim vysporiadat sama aj ked neviem ako...uz to trva dost dlho treba nieco robit lebo uz sa mi zhorsilo aj zdravie a mam problem ked idem niekam von s kamaratmi najest sa a pod.

VW

Endrika presne tak to zacinalo az to nakoniec je 5 a viac krat denne. Povedz to svojej mame, ta jedina ti bude schopna pomoct a podrzat ta. Ver mi ze je to tak najlepsie lebo budes mat niekoho pri sebe ktory ta donuti prestat, inac neprestanes nikdy a nikdy nebudes stastna!

vagonka

lenus,,, neboj sa niekoho si najist,,,kazdy ma nejake chyby,,,nikto nieje dokonaly,,,ani tie modelky,,,vsetko je to fotomontaz,retusovanie,a kolko modeliek je takych ze ked ich vidis na fotke, povies waaaaw aka pekna, a ked ich odfoti paparazzi, tak taka tlsta, neucesana zenska, v otrhanych dzinsoch,,,a pod,,,,to sa neda,byt taky,,,mala by si si pozriet nejake videa o tom, ako to maju "dokonale zeny tazke" mozno to pochopis,,,,a este ak ty si schopna tolerovat chyby toho druheho, tak aj ten druhy vie tolerovat tie tvoje chyby,,,neboj sa niekoho si najist, ved chalanom az tak nezalezi na postave ale na tvoje vnutro.

lenuskaa

ja by som nemala ani problem niekoho si najst ale nechcem lebo sa bojim uze nebudem dost dobra aj ked niekedy dobre viem rpesvecit svoje okolie ze som pekna a bla blam ale doma pred zrkadlom je to uz horsie.
a diety drzim prakticky stalee ale bieda.
a stale mi v rodine hovoria aka som tlsa a nevim co
a diky za podporu

VW

Ved prave ono sa to bude stale zhorsovat, cim skor to zacnes S NIEKOHO POMOCOU riesit tym lepsia ja sanca ze sa toho zbavit, lebo inac to moze dopadnut velmi velmi zle!

vagonka

ahoj lenuska, ja som mala tiez takyto problem, a z casti ho mam aj teraz,, ale nie co sa tyka svojej vahy a postavy, som sice nie najchudsia, ale po tolkych snahach schudnut som sa na to vykaslala,,,a snazim sa byt pekna aka som, viem ze je to otrepana fraza, ale je to pravda, brala osm si za priklad kamosku, ktora vazi tolko kolko ja ale je o 10 cm nizsia, nema problem najist si chlapa, zato ja by som musela za nimi behat maratony,,,,niesom ani tak skareda, ale ked si si sebou ista, si sebavedoma, pritahujes inych, pacis sa sama sebe, a aj inym, a tym si pre nich dokonala,,,ja sa snazim byt dokonala svojimi vlastnostami,,,hlavne nedrz diety,,,,ja som ich drzala xy, ale ziadna nezabrala, a ked som na to nemyslela ze chcem schudnut, tak som schudla,,,samo telo si pyta co chce, a neodopieraj mu nic, len mu povedz kedy je stop,,,lebo zaludok by ani nejedol ,ale oci hej,,,potrebujes niekoho kto by ta podporoval,, a nie ZDRBAVAL TA,,,je to psychicky problem,,,ale nieje to tvoja vina ze je to tak,,,,,musis najist niekoho komu sa pacis taka aka si, a nie taka aka niesi,, vela stastia...lenus