Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nosna sprcha

Príspevok v téme: nosna sprcha
benjo

Ahojte. Neviete nahodou niekto poradit, ako casto je mozne aplikovat tzv. nosnu sprchu? Niekde som sa docital, ze taki jogini ju robia aj kazdy den. Ja som s tym este iba zacal, ale nepouzivam slanu vodu, ale mineralnu vodu Vincentka. Robim to koli alergii, ktoru mam a mam pocit, ze to pomaha zmiernovat problemy. Akurat neviem, ci prilis castym uskutocnovanim tohto ukonu (kazdy den) si nemozem nahodou sposobit nejake problemy s nosovou sliznicou, ci si ju nemozem nejako rozdrazdit. Poradite niekto prosim?

Ganesha

Ak si niekto nevie predstaviť,ako sa robí prepláchnutie slanou vodou, na tomto linku je názorné video.Reklamu na neti nádobku berte s rezervou:)Poslúži akákoľvek nádobka,ktorá Vám "zapasuje" do nosnej dierky.Pri pleplachovaní dýchate iba ústami a zvyšok spraví gravitácia.Veľmi dôležité je pomer soli a vody.Ja používam ako jogín 1-1,5ČL soli na liter vody.Po prepláchnutí je dôležité ráznymi výdychmi nosom sliznicu osušiť.Ja osobne robím tento cvik každý deň 15rokov a žiadne zlé reakcie som nezaznamenal.

benjo

Ahoj. Ja som si tiez kedysi striekal Vincentku do nosa pomocou toho silneho rozprasovaca (sprej Vincentka) a presne ako vravis aj mne tie silne streky rozdrazdili este viac nosovu sliznicu a dokonca obcas sa objavila aj krv. Preto je asi lepsia ta nosna sprcha lebo tou si do nosa tu Vincentku jemne nalievas a preto to nie su take "pecky" ako s tym sprejom. Ja to zatial pouzivam iba kratko tak to zatial nechcem nejako hodnotit. Mozem povedat, ze zo zaciatku ma z toho dost bolela hlava, ale uz si asi zvykam lebo mam pocit, ze ma po aplikacii hlava boli menej. Ale ked som si dalval nosnu sprchu so slanou vodou (roztok prevarena voda a morska sol) tak vtedy ma hlava bolela ovela viac, preto mam pocit, ze je Vincentka na to vhodnejsia. Ja sa domnievam, ze ta bolest hlavy moze byt sposobena tym, ze sa tie dutiny asi cistia, preto som zatial s tym neprestal, ale ak neustupi ani po urcitom case tak to budem musiet asi prehodnotit. Este jedno upozrnenie. Po pouziti nosnej sprchy Vincenka sice vytecie druhou dierkou, ale treba si byt vedomy, ze urcite mnozstvo zostane v dutinach a potom sa moze kedykolvek v priebehu dna nahle uvolnit. Tak pozor aby v nejakej nevhodnej situacii sa vam z nosa nezacal valit prud vody lebo to potom asi vypada dost divne :-)

peppa

Ja mam tiez sennu nadchu, vkuse mi tecie z nosa a kvapka to kade-tade, je to na nevydrzanie. Vyfukam si nos a za par sekund zase... Okrem toho som zavisla na nosnych kvapkach. Myslite ze tie vyplachy by mi pomohli, neudusim sa? Co ak tu vodu vdychnem do dychacich ciest? Vincentku v nosnom spreji mam doma, ale este viac mi to rozdrazdi sliznicu, myslim ten silny vstrek..

benjo

Kupil som si taku sklenenu nadobku so specialne zahnutym tenkym hrdlom, ktora je na to urcena. Dostat ju v zdravotnickych pomockach. Do nej sa naleje vincentka a potom sa nalieva do jednej nosovej dierky a z druhej vyteka von a tak sa cistia prinosove dutiny. Dostat aj tzv. Neti Pot, ten pouzivaju jogini, ale je to dost drahe. Som bol prekvapeny, je to taka keramicka nadoba, nieco podobne ako mam ja, ale to co sa mne podarilo kupit ma priaznivejsiu cenu, ale zasa nie je to z keramiky, ale z bezneho skla. Myslim, ze sa to vola Luhacovicka nadoba, ale nie som si isty lebo to predavaju bez krabicky iba zabalene v papiery a v sacku a nikde nie je uvedeny nazov.

Jannnn

zdravim: mna by yaujimalo ako si robite tu nosnu sprchu s tou vincenkou? mate na to nejaky pristroj,alebo si ju len nalejete do rozprasovaca?

Gregor

Benio vyhladaj www.bilinskakyselka.cz porovnaj si mineralizaciu. A opravujem: Vincentka je viacej slanšia ako Bílinská kyselka. Tabuľka:
Vincentka 9667,0 mg/1000ml
Bílinská kyselka 7389,0 mg/1000ml
S pozdravom Gregor.

benjo

Tak som sa dnes stavil v dvoch lekarnach, ale zial tu Bilinsku kyselku ani v jednej nemali. Este skusim pozhanat, cez internet to nechcem kupovat, je to v sklenenej flasi a dat to poslat postou je zda sa nevhodne. Zatial som taketo silne min. vody nepil lebo som sa prave baval toho, ze su prilis silne. Predsa napr. v tej Vincentke je tych mineralnych soli az prilis a preto pri piti treba byt nadmieru opatrny (vsetkeho vela skodi). Vraj na doplnenie dennej davky jodu staci vypit 25 ml denne. Pritom sa odporuca pit 2x2dcl. Vincentky denne, co sa mi preto zda prilis vela. Je jasne, ze telo nedokaze vyuzit vsetko, ale aj tak by telo podla mna dostalo naraz toho jodu az prilis. Co sa tyka nosnej sprchy Vincentkou tak ta vraj vyborne rozpusta nahromadene hlieny v nose a prinosovych dutinach a vraj je to super aj na alergie, preto sa pokusam aplikovat nosnu sprchu. Kazdopadne Gregor dakujem za informacie a ak mas este nejake dalsie alebo aj niekto iny tak budem iba rad.

Gregor

Bílinska kyselka je tak isto alkalická voda ako Vincentka s ph 8 . Rozdiel je len v celkovej mineralizacii. Vincenta má viac rozpustených minerálnych prvkoch (kationty, anionty) mg/1000ml ako Bílinska kyselka takže je viac slaná. Pri liečbe dýchacích organov liečivými vodami nerozhodujú kationty (ako Li,Na,K,Mg,Ca) ale aniont HCO3 . Nosnú sprchu som si robil iba zopár krát a to Bílinskou kyselkou a nie Vincentkou. Vincentku pijem v malých dávka kvôli jódu a dá sa to nahradiť aj Cigeľskou. Keď porovnávam nosnú sprchu a pitie na lačno, prikláňam sa viac k pitiu ako k nosnej sprche. Cez žalúdok sa vstrebá viac tohto prvku ako cez nosnú sliznicu . Čo sa týka kde kúpiť, môžeš využiť aj internetové lekárne. S pozdravom Gregor.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nosna sprcha - Fórum - ZDRAVIE.sk