Mame pravo rozhodovat o nasom zdravi, alebo nie?

Príspevok v téme: Mame pravo rozhodovat o nasom zdravi, alebo nie?
RNG

Zakon nam zarucuje individualne osobne prava, slobodu vyjadrovania sa, viery atd.
Zialbohu v poslednom case sa to znacne okliestuje. Tato tema je o zdravi a nasich osobnych pravach na rozhodnutia okolo neho.
Teda ci mame pravo na finalne rozhodnutia, alebo ci si mame dovolit tieto prava nechat vziat vladou, lekarmi a ich spolocnostami alebo dokonca organizaciami z cudziny, kde ani nasa vlada nie je poriadne zastupena, toboz nie nase osobne nazory a zaujmy.

radca

zuzic,

ty asi nezijes v meste, ze?

Dalsia vec je napriklad preco by niekto mal platit odvody vaznom. Alebo preco ich platit nejakej zene, ktora dostane depresie z toho, ze jej susedka je krajsie opalena, ako ona?

zuzic

k lekarovi len tak pokecat??? to som este nepocula. co ja poznam tak vacsinu babiek by k doktorovi nedostali za nic na svete

radca

A este by ma zaujimalo, ze preco by mal clovek zo svojich odvodov platit toho lekara, ktory tym dochodcom lieky predpisuje. A je ich vela.

radca

Mne napriklad vadi, ze napriklad niektori dochocdcovia, obzvlast babky si chodia k lekraovi pokecat a pri tej prilezitosti si nechaju aj nieco predpisat. Mnohe tak beru aj 30 druhov liekov z ktorych polovica sa z druhou polovicou nesmie uzivat. Otazka je:

Preco by toto mal clovek platit zo svojich odvodov?

lilly2

zuzic, sak sa hned neurazaj.
Len ma docista dostalo,ked si medicinsky podlozenu liecbu, ktora je vo vyskume, prirovnala k hladkaniu tumoru.
Nenapisala som, ze bez chemoterapie to ide. Len som za pravo kazdeho cloveka rozhodnt sa, co podstupi a co uz nie. A ludom, ktori veria podvodnikom, niet pomoci.

zuzic

nikdy som nemala v umysle ta sudit, mam v tom odpor ked niekto niekoho sudi tak prosim ta neprekrucaj. ja som tiez zazila dost veci vo svojom okoli i lekarskych omylov konciacich sa smrtou.ale lepsie bude ked to uz nebudeme riesit aj tak sa nedohodneme takze ja som skoncila

lilly2

boze, zuzic, sak neprehanaj. Zeolity su hlinitokremicitany s porovitou strukturou a atd. To si vies nastudovat na roznych vedeckych strankach. Okrem toho, ze su prirodneho povodu, su medicinsky uznavane. Teda to nie su rastlinky od nejakeho podvodnika a vobec to nie su prirodniny, ktore lekari neuznavaju. Sa zobud
A to, co si mi tam skopirovala...sak to som pisala na margo tych podvodov s dialyzou. Tato vec sa ma bytostne dotyka, a teda presne viem, ako to tam funguje. Bud rada, ze si to ty sama nezazila, ale nesnaz sa presvedcit cloveka, ktory si to prezil.
Tak ta poziadam uz po druhykrat. Najprv si dobre precitaj, o com pisem, zorientuj sa, precitaj si nejake vedecke vystupy, clanky, vysledky, vyskumy...a az potom ma sud.

kamildu

ad chemoterapia: Chemoterapia je radikalna metoda, bez ktorej to bohuzial v sucasnej medicine nejde. Tak ako v minulosti existovala "len" amputacna chirurgia, ktora uz vtedy vsak zachranovala zivoty ludi, tak dnes existuje zatial "len" chemoterapia, ktora tiez radikalnym sposobom znici jednak nadorove tkanivo, tak aj zdrave tkanivo, ale umozni ludom prezit, alebo aspon ten zivot predlzit. Nepoznam okolnosti pripadu, ktory opisal RNG, no u nas nie je chemoterapia alebo akykolvek liecebny postup pacient povinny absolvovat. Je na nom, ked mu diagnostikuju ochorenie z vaznou prognozou, ci podstupi takuto liecbu alebo nie. Za vsetky priklady spomeniem napriklad deti s akutnou lymfoblastovou leukemiou. Ta bez chemoterapie je smrtelna, no dnes sa dari prave touto metodou uspesne liecit a dosiahnut klinicku remisiu (tych foriem ALL je vela, tak pisem dopredu, ze nemyslim kazdu formu).

zuzic

tak co potom su tie zazracne prirodne zeolity???to s tymi bilinkarmi bolo iba prirovnanie lebo ma nenapadlo ako inak by som nazvala ludi zaoberajimi sa prirodnymi liecivami.a ci osocujem ja teba alebo ty lekarov podla tychto odcitovanych viet posud sama:
"Ved je to presne to, o com pise rng... ide len o peniaze. O nic ine... a taki su aj slovenski lekari. Ved to su uz podnikatelia
Nanutia vam to, co "ONI" povazuju za dobre, spravne... a hlavne pre nich pohodlne...
chemoterapia je asi milionkrat drahsia...viac sa im "oplati""
a to ze mas k niektorym lekarom aj uctu si nemyslim prave kvoli teto vete:
"Prajem im, aby im bolo nadelene rovnakym dielom. Je to hyenizmus prizivovat sa na cudzom utrpeni"
nechcem sa hadat, viem ze aj tak to nema cenu len som jednoducho musea povedat svoj nazor.