Mame pravo rozhodovat o nasom zdravi, alebo nie?

Príspevok v téme: Mame pravo rozhodovat o nasom zdravi, alebo nie?
RNG

Zakon nam zarucuje individualne osobne prava, slobodu vyjadrovania sa, viery atd.
Zialbohu v poslednom case sa to znacne okliestuje. Tato tema je o zdravi a nasich osobnych pravach na rozhodnutia okolo neho.
Teda ci mame pravo na finalne rozhodnutia, alebo ci si mame dovolit tieto prava nechat vziat vladou, lekarmi a ich spolocnostami alebo dokonca organizaciami z cudziny, kde ani nasa vlada nie je poriadne zastupena, toboz nie nase osobne nazory a zaujmy.

RNG

well, ja mam podozrenie, ze sa jedna o cosi ovela hroznejsie.
Bezna seria chemoterapii vytiahne v poslednom roku zivota z pacietovych poistioek a vrecka medzi 150 az 350 tisic dolarov.
Mam pokracovat dalej, alebo sa domyslite?

acetylcholin

tak ja som si myslel, že ak nepodpíšeš ten lekársky papier, tak ťa nemôžu liečiť, veď rakovina nie je ohrozenie pre ostatných, tak to fakt nechápem a vlastne neviem ako je to aj u nás...

možno je to o tom, že sa chránia doktori, vieš hypokratova prísaha a on by náhodou umrel, mamka ich zažaluje a nemocnica musí platiť, lekár príde o licenciu--myslím, že je to o tomto....

RNG

Zalozil som tuto temu, lebo som bol vrcholne rozculeny, ked FBI vydala buletin, ze treba chytit a uvaznit matku so synom, ktory ma rakovinu, ked po prvych chemoterapiach sa rozhodli, ze v nich nebudu pokracovat a zveria sa radsej alternativnym metodam a lekarom co ich prevadzaju.
Nemocnica a onkologovia na nich podali zalobu, sud to prijal a predvolal si ich aby in nakazali , ze musi syn pokracovat v chemoterapii.(syn je 15 rocny takze uz nie je ziadne dieta)
Matka so synom sa v noci zobrala a zmizla, velmi pravdepodobne je na niektorej zo 60tich klinik v Mexiku, kam chodi znacna cast americkych rakovinnych pacientov, ktori chcu ine metody liecenia, ako operacie, ziarenie a chemoterapiu.
Mne osobne sa to zda ako diktat vlady a sudov, ovladanych medickou klikou.
To rozhodne nevyzera ako demokracia a dodrziavanie osobnych prav jednotlivca, co nam ustava dava.
FBI vyjednava aj s Mexikom, aby ich vydali spat do USA,do ruk FBI a prinutili nasilne na chemoterapiu.

acetylcholin

ja si myslím, že máme právo na vlastné rozhodnutie, okrem niektorých infekčných chorôb...

inak máš pravdu, teraz je to strašne oklieštené...

myslím, že ak by si nespolupracoval z lekármi tak ťa vyhlásia za nesvojprávneho, ale kto určuje tú hranicu....