Ryžová kúra

Príspevok v téme: Ryžová kúra
limetka007

ahojte všetci...chcela by som vyskúšať ryžovú kúru, ale rada by som vedela, či tu má niekto s ňou skúsenosti...ide o kúru, ktorá má asi V fáz po 9 dní..prvých 9 dní sa konzumuje len ryža natural, neosolená a bez oleja..ďalších 9 dní sak ryži pridávajú niektoré druhy dusenej zeleniny atď ( viac na www.eutrofia.sk),káva nie je povolená, len bylinkové čaje , voda a nesýtené minerálky... v podstate by malo ísť o celkový detox organizmu...poprosím vaše postrehy, názory , pripomienky..alebo niekto, kto by so mnou šiel do toho a delil sa o svoje skúsenosti... ĎAKUJEM

Kikimona

Dala som si ryzovu dietu asi pred 5 rokmi kvoli atopickemu ekzemu. Po par dnoch som si povedala ze ju musim dokoncit aby som vedela ako to dopadne lebo uz nikdy viac sa do niecoho takeho nebudem mat odhodlanie pustit. Prvych 9 dni bolo pre mna peklo. Ta ryza mi tak strasne nechutila ze som niekedy bola radsej hladna ako by som mala jest tuto ryzu. Potom sa to uz celkom dalo zvladnut ked sa pridala aj ta zelenina a postupne dalsie veci. Ale nedodrziavala som presne mnozstva (davala som si tak pol na pol zelenina/ryza). Asi 2 dni pred koncom som zacala pit aj kavu. Pozitivne bolo ze som mala urcene dopredu co budem cely den jest takze som nemusela nic vymyslat. Neprijemne zistenie pre mna bolo aky je ten zivot fadny bez dobreho rozmaniteho jedla, ako malo (jedlo) cloveku staci aby sa citil v zivote radostnejsie

sannko

iba ryžu? to je čistý nezmysel, veď predsa tá obsahuje toľko sacharidov :( ak chceš schudnúť, musíš sacharidy vylúčiť! A nahradiť a doplniť to bielkovinami, to je základ ketodiéty a tá funGUJE!

Fefina

Ludia sak to neni dieta ale detox organizmu a ti co vymysleli ze 9dni sa je iba ryza a nic ine tak asi vedia preco...a ziadne zrniecka a chlorellu...ide aj a hlavne o odstranenie zavodnenia organizmu takze niektori tomu nerozumeju a furt si tam davaju svoje sposoby..ta kura-nie dieta je stara a ma svoj zmysel...moja znama tieez schudla 11kg ale potom ich zas nabrala...ale zdravotne problemy sa zlepsili..lenze pokial sa vratime k staremu sposobu stravovania tak je to zas tak ako predtym..