co maskrtit vecer

cosmicka

tak ja uz strasne dlhu dobu zijem zdravo , no aspon sa snazim , jogurty acidka a podobne veci su pre mna stereotypom a uz to nema ani taky ucinok ako by som chcela preto rozmyslam nad inymi variantami ,

cosmicka

tak potom poradte co amm jest na vecer aby som si zrychlila do rana metabolizmus a nemalo to vplyv na naberanie , ja le chcem radu prijemem nazor kazdeho jedneho ,podla mojho nazoru je ale soja velmi zdrava keby sme sa mali pozriet na negativnu stranku kazdeho jedneho produktu tak by sme nejedli nic a soja je jednou z tych lepsich variant zdravej stravy , ak si teda mozem dat sojove mäso namiesto bravcoveho tak si urcitet vyberiem soju , este by som mala taku malu otazocku ohladom produktov ako pohanka jacmen ovos atd , pocula som ze ovos obsahuje dost vela tuku samozrejme nie v tej typickej forme ale ze tiez by sa na vecer nemal jest , ja am dost zle travenie aproblemi so zapchou preto uvazujem nad uzivanim niecoho ako je lan , presincne klicky atd , poradte kedy a co jest aby to malo naj efekt pre moje travenie a aj figuru , dakujem

RNG

Za mojich cias tesne po vojne boli v obchodoch predavane lacne nahrazky za burske oriesky(podzemnica olejnata) pod menom 'alaburky".
Problem so spalenymi a silne prazenymi jedlami je, ze sa v nich znicia rozne latky, oxiduju tuky, denaturuju sa bielkoviny a vytvaraju sa skodlive dechty.
A samotna soja je v surovom stave ako jedlo nevhodna.
Prazeniu sa treba vseobecne vyhybat.
Z foriem soje pre nas najmenej skodliva je kvasena forma(fermentovana) ako napr tofu, natto a ine.Treba mat ale vzdy na mysli, ze soja obsahuje privelke mnozstva fytosteronov, ktore sa spravaju v tele ako hormony a ovplyvnuju hormonalnu rovnovahu.
Takze radim byt aspon opatrny a jet sojove produkty s mierou, ked vobec.
Rovnake hodnory clovek moze dostat z inych strukovin, ako fazula, hrach, cicer a sosovica a to bez tych hormonalnych narusovacov.

RNG

cosmicka, bielkoviny na vecer nie je najlepsia rada, lebo sa velmi dlho travia a zatazuju zaludok pocas spanku, tj nedovolia telu si poriadne odpocinut

cosmicka

jasne aj ja jedavam vecer len jogurty alebo acidka , moj nazor je rano treba jest vsetko na co amme chut hlavne sacharidy ktore nas zasytia az do obeda , na obed nieco uplne normlane a vecer bielkoviny ,a dnes si idem nakupit bioprodukty normlane sa na to tesim

cosmicka

soja no jasne ja som skor myslela na fazulu , klasicky bob , ok potom takze vecer bielkoviny mozem kolko chcem ??